Icudatte bokura no koi wa džúsenči datta.

• Japonsko いつだって僕らの恋は10センチだった. (viac)

Itsudatte bokura no koi wa 10 centi datta. je třetím anime (po Zutto mae kara suki deshita: Kokuhaku jikkō iinkai a Suki ni naru sono shunkan wo. Kokuhaku jikkō iinkai), které vychází z textů japonské hudební skupiny HoneyWorks a stejně jako předchozí filmy se i tento romantický seriál zaměřuje na studenty střední školy Sakuragaoka. Tentokrát jsou v centru dění velmi společenský Haruki, který touží stát se v budoucnosti filmovým režisérem, a uzavřené Mio, jejímž koníčkem je malování. Tyto dva mladé lidi to k sobě táhlo již od okamžiku, kdy se poprvé potkali, a spousta studentů je považuje za pár, ovšem jejich vztah je zatím stále pouze přátelský... (Jeoffrey)

cesmine

Bylo to neskutečně naivní, prostinké, předvídatelné a animace mi přišla o kus horší, než v Zutto mae kara suki deshita, ale přesto mě to absolutně rozložilo. A zase jednou i tak trochu přesvědčilo, že některá klišé ještě stále stojí za to vyprávět. ()

Jeoffrey

Dobře, přiznám že delší stopáž tomuhle projektu opravdu prospěla a bylo víc prostoru na děj, vykreslení postav a jejich dramatu, než v předchozích HoneyWorks filmech. Také ten konec byl poměrně citlivě předvedený i když se jednalo o jedno obrovské romantické klišé. Ono vůbec ta zápletka byla místy až moc klišé a skoro jsem si říkal, že jestli tam zazní věta SPOILER "tvůj bratr jí zachránil pro tebe" KONEC SPOILERU tak to celé vezmu a hodím to do pomyslného koše... Navíc se nekonalo ani žádné extrémní překvapení, ale tak je to romantický seriál a tak je přeci jasné, jak to skončí. Vše bylo průhledné a jasné, ovšem na druhou stranu vcelku příjemné se sympatickými postavami, které díky předchozím filmům už docela dobře znám. K tomu i tentokrát velmi dobrý hudební doprovod, který tu atmosféru dobře podtrhává. Takže nakonec slušná romantická oddechovka. 7/10 ()

DaweForeman

Třetí počin autorů ze stejného prostředí, kdy tohle navazuje na události z jedničky ("Zutto mae kara suki deshita..."), kdy tentokrát se příběh zaměřuje na Miou a Harukiho. Objevují se tu samozřejmě i ostatní postavy (s výjimkou druhého anime) a příběh zase nádherně plyne, jenže tentokrát se autoři poučili a dali tomu nějakou hloubku, což je vidět v délce, která dvojnásob přesahuje délku předchozích počinů (zde je jeden z případů, kdy je vidět, že když příběh není uspěchaný s mnoha událostma a můžou se jednotlivé události rozvíjet, tak to získá mnohem lepší hloubku). Je to opět taková romantická pohodovka s prvky dramatu. Co jsem ale uvítal (obecně jako vždy), je prodloužení příběhu do času po několika letech v budoucnu, kde se ukáže výsledek některých událostí. Sice je to silně předvídatelné, ale v tomhle případě to neurazí. Animace se pořád drží při tom samém a po hudební stránce se velice přilepšili. ()