Seriál Just Becase! se věnuje malé skupince studentů, kteří mají před sebou poslední týdny před maturitou. Jako blesk z čistého nebe se ve třídě objeví nový spolužák. Nikdo tou dobou ještě nemá potuchy, jak hodně svým příchodem změní život celé čtveřici z nich. (Scalpelexis)

Hromino

Hadžime Kamošida je můj oblíbený autor a jeho Just Because! bývá často srovnáváno s Cuki ga kirei, které řadím mezi svůj top, takže bylo jen otázkou času, než se mi tohle dílo připlete pod pařáty. A věru, výsledkem je velká spokojenost. Přirovnání k Cuki ga kirei je na místě, neboť i zde je kladen velký důraz na věrohodnost prostředí a postav – pro mnohé diváky spíš ke škodě, protože namísto nějakých vzrušujících dějových veletočů se zde řeší přijímačky na vysokou a děj si jednoduše plyne svým tempem. Je to Kamošida, takže síla jeho díla opět spočívá v chytrých, uvěřitelných dialozích, interakcích postav a lákavě zobrazeného prostředí Kanagawy. Postavy jsou zde v posledním ročníku střední školy a příběh se točí okolo pětice postav, které jsou všechny uvěřitelné a mezi kterými jsem neměl problém si vybrat své oblíbené dva páry – a na rozdíl od zdejších kolegů jsem s výsledkem naprosto spokojen, neboť ta, kterou místní považují za nejlepší waifu a litují, že zůstala na ocet, mi naopak místy přišla nesnesitelná. Nesedly mi úplně návrhy některých postav a místy byli animátoři pekelně líní, ale audiovizuální kvality bohatě vyvažuje povedený soundtrack z dílny Nagi Janagi, která se nezvykle zhostila skladatelského pera. Krásně melancholická podívaná, která sice na rozdíl od dvou oveček a prasátečka na plný počet není, protože mi tam chybělo ještě něco navíc, co by z výborné středoškolské romantiky udělalo romantiku nezapomenutelnou, ale jde o velmi solidní 4*, u kterých je možné, že postupem času přeci jen na těch 5* vykrystalizují. Závěrem si ještě neodpustím utrousit jednu poznámku: který osmnáctiletý mamlas si v dnešní době neumí změnit pozadí na mobilu?! ()

biasim1

Nečekal jsem, že někdy najdu něco tak stylově podobného jako Cuki ga kirei. I tady se jedná o moc realisticky zobrazenou romantiku, která je od začátku do konce provázána příjemnou melancholickou atmosférou. Oproti již zmíněnému Cuki ga kirei se ale věkem hrdinů posuneme trochu dopředu, stále se ale vše točí kolem jednoho tématu, a tím jsou přijímačky na školu, tady přesněji na vysokou. Série se vyhýbá klasickým žánrovým klišé a postavy jsou díky tomu opravdu uvěřitelné a máte možnost se do nich více vcítit. Příběh plyne velice pomalu, ale plynule. Někomu by takové pomalé tempo mohlo zážitek pokazit, jelikož jsem ale velký fanoušek Pěti centimetrů za sekundu, osobně jsem si styl vyprávění hodně užíval. Od začátku do konce vás série drží v napětí a i když si při ohlédnutí zpět uvědomím, že konec nebyl nijak neočekávatelný, při sledování jsem byl většinu série připoután k židli s otázkou, jestli opravdu vše vyjde, tak jak má. Hodnocení nechávám na 8,5/10. ()

Jeoffrey

Zase jednou slušné, civilní a milé romantické anime, které potěší. Postavy jsou sympatické, ale zároveň poměrně reálné, příběh není sice nikterak komplikovaný, ale pořád je docela nevyzpytatelný a i když vše vlastně končí tak, že si člověk řekne, že tak to mělo být, tak cesta k tomu je klikatá, občas zvláštní, ale on ten život prostě asi takový je. Takže příjemné překvapení, které mi nezkazil ani fakt, že podle mě nejlepší ženská postava skončila na ocet, i když bych si tipl, že dobrá polovina diváků je s výsledkem naprosto spokojená (a já díky tomu, jak to bylo provedené vlastně taky nejsem naštvaný, prostě to tak logicky mělo být...). 7,5/10 ()

FritoleXx

Velmi příjemné a milé překvapení žánru romantického anime. Někoho nejspíš odradí příliš pomalé tempo plné záběrů na město, vlaky či nadzemky a dialogy s dlouhým mlčením či jednoslovnými reakcemi. Melancholie z toho přímo srší. Příběhově jde pak o zcela typický milostný mnohoúhelník, jen s tím rozdílem, že se zdejší postavy nechovají tak... japonsky. Nečekejte tedy přehršel vtípků, perverzních narážek či bizarních situací. Just Because! je dospělé jak jen to v rámci posledního ročníku střední školy jde. Jediné, co mě mrzí je, že má oblíbená postava z toho všeho vyšla nakonec nejhůře. Ale tak už to bývá, většina bude se směřováním příběhu nejspíš spokojená. ()

Hellierer

Just Because! je příjemné překvapení na poli anime. Těchto milých, romantických moc není, nebo aspoň o nich nevím, ale tento kousek byl opravdu fajn. Příběh sice v podstatě přešlapuje na místě, nicméně to ničemu nevadí, jelikož postavy jsou nanejvýš sympatické a civilní. Každému jednotlivci fandíte a přejete, ať mu plány vyjdou ať už milostné či školní. Vše je podbarvené krásným, melancholickým piánem, dotvářejíc tu správnou atmosféru pro celé anime. Za mě 90% ()