Manželský pár vracející se z exotické dovolené, svůdná rusovláska tající své bizarní zaměstnání, nevěsta v pokročilém stadiu těhotenství nebo mladý muž posedlý počítačovou hrou a jeho matka se stejným vztahem k domácím zvířatům. Šest příběhů o obyčejných lidech v extrémních situacích připomíná tu zlý sen, tu opravdu povedený kanadský žert. Talentovaný debutant Paweł Maślona přibližuje dramatické životní okamžiky několika smolařů a nešťastníků se svěží hravostí a nevídaným citem pro míchání tragiky a komična. V břitké satiře předkládá tempem, které nemůže nestrhnout, suverénní odpověď na otázku, zda je možné přeložit do filmového jazyka záchvat paniky. (MFF Karlovy Vary)

jefff

Jeden z mála polských filmů, který mě oslovil. Dobře zpracovaný scénář se slušnou gradací a psychologií trpí jen trochu slabším koncem. ()

Hanys_

Jak už to tak někdy bývá, některé příběhy byly zábavnější než ty druhé, takže když se skáče z toho zajímavého na ten nudnější, tak to prostě dost vadí. Nejlepší za mě asi to letadlo a týpka zamotávající se do svých lží o své práci. Zbytek prostě docela nežáživný. ()

kuckaAFC

Příjemný film, který ale neurazí, ani nenadchne. Polští tvůrci vsadili na jistotu v podobě šablony sbíhajících se příběhů a jejich postupném prolínání se v časové ose. Snímek mě celkem bavil, hlavně verze použití magického a krásně zvučného slova "kurwa" v různých vtipných nebo napínavých situacích, ale nic originálního opravdu nepřinesl. 60 % (KVIFF) ()

Brylin

Režisér a scénárista v jedné osobě, Paweł Maślona, rozehrává šest jen vzdáleně propojených lidských příběhů, které se postupně vyvíjí do absurdních, někdy až tragických vyústění. Lidské chování a reakce jsou skvěle odpozorovány a leckdo se možná alespoň okrajově pozná nebo byl obdobné situace svědkem. Zvolená struktura filmu perfektně udrží vaši pozornost a často se i zasmějete. I když já osobně jsem někdy nevěděl, zda se mám smát nebo rozčarovaně a něvěřícně zírat, protože v druhém plánu mi spousta tragikomických a trapných situací připadala úplně zbytečná a stačí opravdu málo, aby si hlavní postavy ušetřili utrpení. Mezi třemi a čtyrmi hvědičkami. ()

BOURQUE

Nádejný pokus z Poľska o film, kde jednotlivé samostatné – individuálne scény tvoria po ich prepojení jeden „komplexný“ príbeh (čiže jeden celok). Postupom času sa akoby z režisérovej ruky vymkla kontrola, pretože jednotlivé scény sa stanú nie príliš vypracovaným a trošku chaotickým. Nehovoriac o ten záver, kde snaha o to spomínané prepojenie zlyháva. P.S.: Niektorý asi nedokážu pochopiť, že dva silnejšie scény s masturbujúcou slečnou (už nemusia) nestačia na úspech a na to, aby si film vybojoval status „kult“. Osobné hodnotenie: 58% (*) ()

Corbinian

Pro mě rozhodně velmi příjemný a osvěžující film hlavně díky svému humoru a dobře vystavěných situacích. Každý z šestice dost odlišných životních příběhů skutečně není scénáristicky vytěžen úplně na maximum, ale není toho ani třeba, neboť jako celek působí jako zajímavá mozaika lidských individuí. Líbila se mi jak práce s postavami, tak práce s hudbou, fantastický střih. Díky tomu snímek krásně gradoval a ač vyústění nebylo nijak překvapivé či nečekané, vývoj celého filmu zastřešilo solidně a pocit paniky nebo minimálně stupňujícího se stresu byl po celou dobu přítomen. Pawel Maślona tak rozhodně splnil, to, oč se snažil. Vzhledem k tomu, že se navíc jedná o jeho debut, alespoň na režisérském postu, rozhodně se jedná o povedený snímek a jsem velmi zvědav, co světu ještě představí. |70%| ()

Kortexo

Tak často jsem se už dlouho u filmů nesmál.Přirozený humor při kterém si říkate, stali se mi i bizarnější věci.Možná by stalo za to hodit to na papír a dát to lidem... ()

solisoli

Šesť príbehov, ktoré akosi mali nadväzovať do jednej pointy, nie veľmi dejom vydarené. Príliš roztrieštené, réžia, scenár a dramaturgia nie moc vydarená. Príliš zložitý priebeh so snahou opomenúť morálne úpadky modernej doby. Slušné herecké výkony nezachránili tento stav, navyše nedotiahnutý, vydarený samotný záver, bez pointy o ktorý si tento projekt priam žiadal. ()

vyhnalek

Velmi originální polská komedie. Doporučuju překonat odpor, že je to polské, protože tenhle film stojí zato. Mozaika různých situací, které se nakonec spojí v bombastické finále. ()

StandikK

Slabší film. Děj je propojený a kdo nesleduje, tak se za chvilku ztratí. Na konci jsem si říkal, že lepší, kdybych podrobněji nesledoval, protože konec ničím nepřekvapí a navíc dost o ničem a bez překvapení... ()