Detektívi z oddelenia narkotik v Miami Mike Lowrey (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) sú pridelení k údernej jednotke, ktorej úlohou je zastaviť prísun extázy do mesta. Behom vyšetrovania zhodou okolností odhalia rozsiahly konšpiračný plán bezcitného drogového bossa Tapia (Jordi Molla), ktorý chce rozšíriť svoje impérium a ovládnuť obchod s narkotikami v celom meste, pričom hodlá zabiť každého, kto sa mu postaví do cesty. Veci sa ďalej komplikujú, keď sa Marcusova pôvabná sestra Syd (Gabrielle Union), tajná agentka vládnej organizácie pre boj s drogami, dostane behom krížovej paľby do zajatia zločincov, čo oboch hlavných hrdinov prinúti zájsť až na hranicu zákona. Medzi Mikom a Syd sa začne rozvíjať romantický vzťah, ktorý jej prehnane starostlivého brata privádza k šialenstvu. Marcus a Mike sa však musia povzniesť nad rozdiely vo svojich povahách a spoločnými silami zvrhnúť Tapiu a jeho drogové kráľovstvo. Keď sa Syd a jej tajná identita ocitnú v nebezpečenstve, je zohraté duo jedinou šancou na jej vyslobodenie... (TV Markíza)

Herráček

Co se týče akce, má dvojka asi nad jedničkou lehce navrh, avšak co se týče všeho ostatního, tak je trošku stupidní... I když musím přiznat, že závěrečná akční scéna patřila k těm nejlepším akčním věcem, co jsem kdy viděl... ()

Ragdoll

Na rozdíl od většiny ostatních mi tolik nevadila dlouhá stopáž, ale je pravda, že už to ke konci bylo přeplácané, některé vtípky a scénky vyšuměly do ztracena, ale i tak, proboha, to se opravdu musíme uchýlit k extrémně podprůměrným hodnocením? Oba parťáci jsou od pohledu naprosto v pohodě a jejich častá přítomnost na plátně mi vůbec nevadila, střílecí momenty jsou na tom mnohem lépe než v prvním díle a i po osmi letech si film stále dokáže zachovat stejnou, velice příjemnou a odpočinkovou atmosféru, které docílím právě u akční komedie. Na béčkovém scénáři nejde cokoli kritizovat, jelikož příjemně vyplňuje jednotlivé okamžiky mezi bezhlavou akcí a celé to dohromady perfektně ladí. A příběh prý o ničem? Je téměř identický se svým předchůdcem a jestliže ten se vám líbil, proč je to tady najednou o tolik horší? Pro mě ještě větší zábava než jednička a jestli by se po dalším dlouhém intervalu rozhodli udělat trilogii, nemám s tím sebemenší problém. ()

Wicky

Ještě lepší, zvrácenější, akčnější a vtipnější než jednička. Akce a humor tady do sebe krásně zapadá a nemůžu dát nižší hodnocení. Od začátku až do konce je to neskutečná řežba a Will Smith a Martin Lawrence jsou ještě lepší a vtipnější než v jedničce. Na třetí díl si sice ještě pár let počkám, ale už se těším...90% ()

KoRner

Fakt bomba film a vo svojom žánri totálna špička. Bay utrhnutý z reťaze ničí všetko a Smith s Lawrenceom tu hláškujú o dušu. Film môžem vidieť 100x a stále sa pri ňom rovnako bavím, pretože tu ide dookola iba HUMOR-AKCIA-HUMOR-AKCIA. A to je presne to, čo od takého filmu očakávam. ()

Chipsonator

Mizerové II jsou pro mě vrcholem Bayových filmů. Skvělé slovní přestelky mezi hlavními hrdiny, skvělé adrenalínová akce, trefný soundtrack a šílení záporáci (především Peter Stormare byl úžasný). Já tenhle film prostě miluji! Will a Martin tvoří jedni z nejsymptačitějších hrdinů v dějinách filmů. Parťákovská chemie mezi nimi funguje na velkou jedničku. Stejně tak i vedlejší postavy jsem si v tomhle filmu oblíbil, především kapitána Howarda v podání Joa Pantoliana, který mě bavil jak v prvním tak druhém díle. Série Bad Boy je prostě moje srdcovka a nedám na ni dopustit, a taky doufám že se Bay už konečně vykašle na ty své upr čupr měnící se auta (myslím že tři díly stačili až až) a natočí konečně třetí díl Mizerů! 95% ()

iXtr3m3

Totálne nahláškovaná a vysteroidovaná akcia ála Michael Bay v ktorej si Will Smith s Martinom Lawrencom podajú uber narkobaróna ako Navy Seals. Naháňačka v meste a najmä záverečná megahustá akcia na Kube sa mi navždy zapísali do pamäti. Samozrejme skvelé vedľajšie postavy v podobe vždy slizkého Petra Stormara a najmä "uuusaaa, uuusaaa" Joa Pantoliana sú už len čerešničkou na torte. Fakt ale fakt megahustá akcia, jedna z najlepších od Michaela Baya. ()

Nassau

/-/Now *that's* how you supposed to shoot! From now on, that's how you shoot! Oh man, I want my next partner to shoot like that. WOOOOO... it takes a dysfunctional motherfucker to bust somebody in the head like that. That's some dysfunctional shit! My next partner's gonna invite me to his barbeques and shit, though. (7/10) ()

wosho

Už jednička nebyla nic moc a jako celek nedržela moc dohromady, zato dvojka se rozpadá od začátku na spoustu malinkatých dílečků, tu dobrých, tu absolutně debilních. Je to průser a nejhorší Bayuv film. Eéééééééééééééé.........Po nejakem case jsem to videl opet, sice je to furt blbost, ale uz to tolik nenudilo. Pridam proto * ()

Rssa

Perfektní akce, totální nářez a výplach. Dárek fanouškům, neboť tak nákladné Rko snad nikdy nikdo nenatočil. A stojí za to. 85 % ()

Hopper

Machistický film od macha Baya. Smith aj Lawrence si hrajú svoje štandrady, lepšie okamžiky striedajú slabšie, demoluje sa pol Kuby a Miami. Celkovo však film svižne odsýpa a nevadí ani dlhá stopáž. ()

bila.tecka

Pokud jsem dal prvnímu dílu jednu hvězdičku, tak tenhle si zaslouží maximálně to samé nebo odpad. Před žumpou ho zachraňuje výborně sestříháná akční sekvence s létajícími auty, vše ostatní je hrůzostrašné a padám při vzpomínkách na tuto úžasovinu do mdlob. Přitroublé a zbytečné to celé bylo, jak se mohl stát Martin Lawrence hercem, natožpak komikem, je mi záhadou. ()

DailyDreamer

Způsoby vyšetřování a předpisy, kterými se řídí miamská policie jsou ještě bizarnější než v prvním díle. Mám takový dojem, že Mike a Marcus udělali skoro tolik přestupků, co všichni zločinci ve filmu dohromady. Ale ani jednička se nepyšinila inteligentním scénářem. Šlo především o akci, komediální výstupy a hláškování. A v těchto ohledech ji druhý díl několikanásobně překonává. Sakra Michaele, už se vykašli na ty robotí zápasy a dej nám Bad Boys 3. ()

AdamesWWE

[9/10] Vo filme Bad Boys 2 dokazuje Michael Bay, že patrí medzi výborných režisérov. Druhé pokračovanie úspešnej jednotky má veľmi dobrý príbeh o Marcusovi a Mike-ovi, ktorí vyšetrujú drogovú záležitosť, ktorej vyšetrovanie ich sprevádza celou stopážou filmu, ktorá je primerane dlhá a nuda tu nemá šancu. Spracovanie filmu je veľmi dobré, nieje tu veľa vecí ktoré by som vytkol. Akcie je vo filme požehnane veľa, je natočená veľmi kvalitne a tak aj pôsobí. Na začiatku filmu sa nám ukáže fajn prestrelka ktorá začne slovnou prestrelkou hlavných aktérov Lawrenca a Smitha. Počas filmu je veľmi veľa dobrej akcie, s ktorou som spokojní. Naháňačka na diaľnici bola perfektná, veľa strelby, veľa zničených áut. Ale v tejto pasáži nepôsobí kamera príliš sebaisto, niektoré momenty sa mi trochu nepáčili, ale dali sa prehliadnuť. Konečná akcia na Kube obsahuje veľa slušných prvkov, ide tu hlavne o streľbu, výbuchy, ničenie armády a nádhernej fily. Akcia tu graduje naozaj výborným tempom, príde až na daľšiu naháňačku cez drogové mestečko až po sídlo americkej armády, kde sa tempo akcie spomalí no tu príde koniec filmu, takže zakončenie to bolo dobré. Do celej tejto akcie sa prebíjajú fajn hlášky Lawrenca a Smitha, osviežujú celý film, veľa dobrých hlášov zlepšuje dojem z filmu a veľakrát som zasmial. Film sa odohráva v dobrom prostredí, Miami je veľmi dobre zobrazované z viacerých pohľadov, uvidíme tu pláž, ulice atd. Prostredie Kuby je takisto dôveryhodné. Celková výprava filmu bola prekvapivo výborná. S hereckým obsadením som nadmieru spokojní, skvelá dvojka Lawrence a Smith, páčil sa mi aj záporák Jordi Molla a vedľajšie postavy tu síce nemajú veľký priestor, napr. Marcusova rodina. Výnimkou je jeho sestra ktorej postava bola do deja dobre zakompotovaná ale herecký výkon herečky nebol príliš oslňujúci, ale v konenčom dôsledku postava nevyšumela do stratena, čo je len dobre. Bad Boys 2 je jedna z najlepších akčných komédií, akú som kedy videl. ()

Hanys_

Ani druhý díl Mizerů ve mně nevzbudil touhu po natáčení trojky. Slabší odvar prvního dílu, který celý táhne Smith. 5/10 ()

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí

27.09.2007

Když necháme stranou Mizery 2, v nichž opravdu nebyla nouze o krvavé gejzíry a zpomaleně prskající mozky, Jerry Bruckheimer v posledních letech točil jeden rodinně laděný přístupák za druhým. To víte… (viac)