Vánoce mají být časem radosti, míru a dobré vůle. Pro některé obyvatele Bailey Downs se však promění v něco mnohem méně slavnostního. Když je Krampus, démonický opak Santy, přivolán do města malým chlapcem, všichni musejí bojovat o přežití. Jsou to svátky radosti, míru a dobré vůle... tedy pokud nežijete v Bailey Downs. O loňském Štědrém dnu se dva mladíci dočkali v suterénu školy příšerného konce. Nyní, o rok později, se na město valí nová série hrůz. Když tři kamarádi objeví dějiště masakru, zlý duch je tam hodlá držet navěky. Jednoho z prvních policajtů na místě činu postihnou nové komplikace, neboť jeho syn začne vykazovat známky děsivého a násilného chování. A když se místní rodina snaží usmířit s odcizenou tetou, musí náhle v hrůze prchat před Krampusem, démonickým opakem Santy Clause. Teroru se nevyhne dokonce ani sv. Nick, který bojuje s hordou elfích zombíků. Budou to svátky, na které nikdy nikdo nezapomene. (Cinemax)

SOLOM.

Když se trojice režisérů rozhodla natočit čtyři děsivé vánoční příběhy, které spolu souvisí víc, než by se mohlo na první pohled zdát, byl jsem docela natěšený. Zvláště když měl tento film zpočátku velice dobré reference a všechno do sebe nakonec pěkně zapadlo. Bohužel problémem tohoto vánočního hororu je to, že kvalita jednotlivých příběhů je dost rozmanitá a místy jejich prolínání zbytečně uškodilo samotné atmosféře. Ne každý z nich totiž oplýval přemírou napětí a dobrou zápletkou, což způsobilo jistou dávku nudy, zvláště v prostřední pasáži. Mám podobně jako mnoho dalších stejný dojem a budu se opakovat, že by zde pomohlo nejvíc to, kdyby se příběhy odehráli postupně, něž aby se prolínali. Tím totiž paradoxně škodil jeden druhému, místo abychom se dočkali vzájemné výpomoci. Zatímco některé již gradovali, v těch druhých se pořád nic zajímavého nedělo a spíše sloužili jako účinné uspávadlo. Nicméně se nebojte, v každém z nich na vás do jisté míry zapůsobí kouzlo Vánoc a nebude chybět ani dávka potřebné brutality. Některé z nich vás zaujmou kombinací brutality a humoru, ty druhé se snaží (někdy marně) zapůsobit spíše pochmurnou dávkou atmosféry a náznaky napětí. A Christmas Horror Story tak sice zcela nenaplnil mé očekávání, ale rozhodně tento hororový film nezavrhuji. Některé pasáže jsou opravdu povedené, nechybí krvavá jatka, béčkové gore ani humorné situace. Ovšem mělo to určitě navíc. 60% ()

Campbell

Docela solidní antologie, která ale doplácí na snad to nejhorší vyprávění příběhů. Proč proboha nechat každý příběh hrát 5 minut a pak přeskočit do jiného. To bylo stupidní. Navíc jsem čekal nějaké hlášky od Shatnera. Taky se nestalo. Ale na druhou stranu příběhy byly zábavné a chytře napsané. U tohohle filmu si člověk dobře odpočine a připrav na vánoce(což v tomhle vedru potřebuju :-)) ()

J*A*S*M

Vánoční hororová antologie se čtyřmi příběhy, vyprávěnými celkem netradičně zaráz. A to je jádro problému. Harvey, Sullivan a Hoban totiž nejsou Wachowští s Tykwerem, aby dokázali smysluplně zesíťovat vyprávění několika náladově dost odlišných příběhů tak, aby mělo nějakou přidanou hodnotu. Tady jsou ty povídky rozstříhané a jejich části naházené hala bala vedle sebe, aniž by to čemukoli sloužilo - naopak se jednotlivé dílky mezi sebou dost bijou, takže když po znepokojivé scéně s posednutým dítětem přijde zábavně béčková scéna, v níž Santa likviduje zombie elfy, snižuje se účinnost obou dvou. Vlastně jsem přesvědčen o tom, že kdyby byly povídky vyprávěny odděleně (přičemž by se nic jiného nezměnilo), měl bych z filmu lepší zážitek a udělil bych o hvězdičku vyšší hodnocení. Jediný (samo)účel, ke kterému zdejší narativní forma vede, je příprava půdy pro překvapivou pointu jednoho z příběhu (zrovna toho santovského), což by se ale dalo udělat velmi lehce i jinak. Jako vánoční hororové béčko je A Christmas Horror Story nicméně sympatické, zábavné, občas příjemně strašidelné a s relativně schopně zakončenými příběhy. Také ale trochu zamrzí, že největší kus stopáže zabere příběh, který má s vánoční atmosférou nejméně společného. ()

Doudis19

Především povídka Santa Clause je zdrojem zábavy, brutality i nějakého toho gore. Krampus a měňavec ujdou po atmosferické stránce a všechno kazí čtvrtá povídka, rádoby teenage duchařina. Jinak vizuál působí dost amatérsky a už vůbec jsem nepochopil co tvůrci zamýšleli s tím prolínáním jednotlivých příběhů. Slabší průměr. ()

Morien

Hehehe. Nebo spíš hohoho. Mno, tady na mě ten ADHD faktor zapůsobil pozitivně, protože samostatně/odděleně bych asi u některých kapitol mnohem víc reptala, kdežto takhle měl můj mozeček pocit, že se tam "pořád něco děje" a spokojeně jsem se při sledování v poloprázdném nočním hotelu bála. Ale doopravdy, Shatner propadající se ve svých vsuvkách do svátečního zoufalství mi přišel neironicky skvělý, stejně jako povídky se Santou a dopplerem. ()

• Scéna, v ktorej elf s menom Shiny (Ken Hall) rozseká dvere sekerou a následne povie ''Here's Shiny!'', je odkazom na horor The Shining (1980) a rovnakú scénu s Jackom Nicholsonom. (Marceloo)