K smíchu

USA, (2018–2020), 8 h 50 min (Minutáž: 22–32 min)

Tvorcovia:

Dave Holstein

Hudba:

David Wingo

Jim Carrey, Catherine Keener, Frank Langella, Judy Greer, Justin Kirk, Cole Allen, Juliet Morris, Juliocesar Chavez, Ginger Gonzaga, Kelly Coffield Park (viac)

Jim Carrey hraje v tomto komediálním seriálu Jeffa, jehož alter ego Mr. Pickles je ikonou dětské televizní zábavy, vzorem laskavosti a moudrosti pro vnímavé mladé mozečky a rodiče, kteří s ním vyrostli. Jeffovi se tak na silné značce podařilo vybudovat úspěšné mnohamilionové impérium. Když se však jeho rodina – manželka, dva synové, sestra a otec – začne postupně rozpadat, Jeffův život má k pohádce daleko. Zbožňovaná celebrita se rázem ocitne v krizi, kterou nedokáže zvládnout. Následkem toho začne tenhle dobrák v krutém světě pomalu přicházet o zdravý rozum, což je sice legrační, ale současně velmi skličující. (HBO Europe)

Recenzie používateľa hrumsrt k tomuto seriálu (3)

K smíchu (2018)

Seriálový úkaz o jedinečném spojení Michela Gondryho s Jimem Carreym, který se už jednou naplno projevil u Věčného svitu neposkvrněné mysli.. Jim coby Jeff "Mr.Pickles" je hlavní postavou dětského zábavního pořadu, v němž rozesmívá a baví děti po celém světě a pro většinu z nich je i životním vzorem. Ale je Jeff i takovým hrdinou i mimo obrazovky.. Právě, že ne a K smíchu servíruje náhled do hroutícího se Jeffova života, v němž není nic tak růžové jako v jeho pořadu. Ztráta syna, rozpadající se manželství a začínající se krize středního věku, copak se tohle může nepodepsat na vzhledu celé televizní show.. K smíchu je skoro až vhledem do Jimova skutečného života, z něhož řadu i těch nejhorších zážitků propsal do tohohle projektu a i on zpětně uznává, že mu v řadě ohledech K smíchu pomohlo složité životní období překonat a ukázat lidem, čím opravdu ačkový herec trpěl.. Gondry to nedá divákovi zadarmo, bude mluvit v hádankách, využije obrazu jako vypravěče, ale pokaždé když je to třeba uvede diváka do tak silné melancholie, že se K smíchu vyrovná jen máloco. Nebyla to legrace a skutečně s žánrem komedie to má pramálo společného, ale právě tam jsou Carrey s Gondrym nejsilnější a dokáží ty nejhorší emoce vystihnout prostřednictvím postav zcela živým způsobem.. První série je vynikající v reflexi nad vlastním životem a dělání těch správně posouvajících životních rozhodnutí, ať už je cena jakákoli. Navazující pokračování se dlouho hledá, více experimentuje s vyprávěním, aby ale stejně dokázalo i s oklikou nakonec sepnout.. Ze K smíchu mi bylo do pláče, ale za doprovodu nejmilejšího průvodce na světě Jima Carreyho jsem si to nesmírně užil a jsem moc rád, že se s námi Jim dokázal o svůj kus zase podělit. // Nejoblíbenější postavy - Jeff Piccirillo (Jim Carrey), Deidre Perera (Catherine Keener), Seb Piccirillo (Frank Langella). --- 1. série - 90%. 2. série - 75%. ()

Série 1 (2018) (S01)

Spojení Michel Gondry a Jim Carrey se vrací po 14 letech a pro oba překvapivě rovnou v seriálové podobě.. Jim Carrey jako další komediální figurka, tentokrát Jeff aka Mr. Pickles, který jako hvězda dětského pořadu vnukává divákovi vlastní melancholickou představu o světě kolem. Na hraně deprese a bizarního humoru, který sžírá všechny zúčastněné se představuje úsek života televizního baviče, který se vyrovnává s aktuální těžkostí svého života a možná úplně poprvé objevuje sám sebe.. Velmi složitě uchopitelná látka, kterou si ale tak rychle zamilujete, až nevěřím, že to není přímo z Jimova života (možná pokud něco víte o jeho osobním životě, pochopíte, proč je pro něj ten příběh možná osobnější, než by se mohlo zdát).. K smíchu je nádherný odlesk na vlastní reflexi života, v níž se chvíli smějete, pak zase smutníte a tak dále.. Absurdní, hloubavé, podmanivé, prostě Gondry prostě Kidding! 90% ()

Série 2 (2020) (S02)

Obecně bývám dost opatrný k druhým sériím u projektů, v nichž jde zároveň o tu poslední, často je vynucený úspěchem předcházející série a tvůrci nemají celý příběh už původně rozmyšlený na takovou řadu epizod. Ale v případě K smíchu nebylo pochyb, že by Michel Gondry s Jimem Carreym nenavázali na společný comeback, který mi v případě první série udělal nesmírnou radost.. Podobně jako minule K smíchu je nesilnější v balancování mezi humorem a úzkostí, kterou zažívá ústřední postava Jeffa Picklese. Odvážnější a několikrát nikoli tak celistvě uchopená příběhová jízda, jejíž pokles v prostředku mě vyloženě mrzel. Fascinovalo mě, jak i třeba průměrné či nadbytečné epizodní zápletky, ale umí pokaždé v závěru vystřelit přímo do srdíčka.. A i přes řadu výhrad musím před samotným závěrem smeknout klobouček a doznat, že tvůrci věděli, co dělají.. 75% ()