Nový trojdielny miniseriál o rozporoch doby vládnutia mladého Tutanchamóna (Avan Jogia). Príbeh odhaľuje život egyptského faraóna Tutanchamóna, jedného z najslávnejších vládcov v histórii ľudstva, a jeho najbližšieho radcu (Ben Kingsley). Tento ambiciózny a napínavý seriál ukazuje cestu, po ktorej Tutanchamón kráča k moci a jeho zápas o to, aby Egypt doviedol k sláve. Obklopený je radcami, priateľmi, milenkami, ktorým nejde o nič iné, len aby uspokojili svoje vlastné sebecké záujmy. Seriál otvára dvere do fascinujúceho sveta plného srdcervúcich romancí, ťažkých bitiek, politických intríg, konšpirácii, žiarlivosti a vrážd. Tým dokazuje, že doba slávneho faraóna sa od súčasnosti príliš nelíšila a že vláda tohto najmladšieho panovníka bude naveky vyznievať ako skutočná životná dráma. (TV Markíza)

bez1

Líbivě natočená minisérie zvláště pro nás holky, ale historické skutečnosti je tam co by se za nehet vešlo. Takže tuto minisérii hodnotím jako fajn oddechovku od které nelze víc očekávat. ()

Bassko

Z tohto počinu som videl len niekoľko záberov a len tak málo mi stačilo, aby som vedel, že sa jedná o abnormálne historicky nepresnú...vec... Nemá to žiadne právo niesť žánre "historický a životopisný". Plus k tomu všetkému si myslím, že Tutanchamón je jeden z posledných historických osôb, ktoré si zaslúžia, aby sa o nich natočil film/seriál, či napísala kniha. Postihnutý chlapec za ktorého vládli kňazi a ktorý zomrel mladý...nebyť neporušenej hrobky, tak o ňom nikto ani necekne...Blud. ()

malet

Kdyby se to jmenovalo o Eufratu a Tygrytíně, tak mi to nevadí. Ale toto nemá s Tutanchamonem nic společného. Ano točí se fikce třeba o Karlu IV., ale toto je za hranicemi mého vkusu. Aspoň za výpravu a hezkýho Tuta dávám 2 hvězdy.. ()

steelspace

Tento seriiál je špatný snad ve všem - z historického hlediska je to naprostý nesmysl, nemá to s Tutanchamonem nic společného. Jsou tam použity pouze určité prvky z přibližného období jeho krátké vlády. V druhé rovině - příběhu - je to taková až multikulturní limonáda. Další nesmysly se na nás valí celou dobu - faraon bojuje v první linii, místo hlídky si vezme vrchního velitele a plíží se do nepřátelského tábora atd. Všichni vypadají napůl jako z nějakého bollywoodského muzikálu a kulisy z PVC. Jedna věta za všechny - "víš určitě, že nejsi paranoidní?". ()