Circle: Uzavretý kruh

• Slovensko The Circle (viac)

Svet bez hladu. Svet bez vojen. Svet bez chorôb. Neobmedzené možnosti. V úchvatnej a najväčšej high-tech spoločnosti The Circle neexistuje problém, ktorý by nebolo možné vyriešiť. Jej technológie majú moc doslova zmeniť svet. Práve sem, do zamestnania snov, nastupuje mladá a ambiciózna žena Mae (Emma Watson). ZDIEĽAŤ ZNAMENÁ STARAŤ SA! Šéf a zakladateľ (Tom Hanks) spoločnosti je vizionár, ktorý vybudoval v spoločnosti Circle raj na Zemi a ktorý túži po dokonalom svete. Jeho receptom na pokrok a na šťastné a spokojné ľudstvo je svet bez tajomstiev, úplná otvorenosť a transparentnosť všetkých ľudí, zdieľanie všetkého. . . a sledovanie.... SPRÁVAŠ SA HORŠIE ALEBO LEPŠIE, KEĎ ŤA NIEKTO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženosťami supermodernej spoločnosti. Ohromená ideálmi sa na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, ktorý by šťastie a pokrok v spoločnosti mohol rozšíriť do celého sveta. Paralelne s tým začne stretávať tajomného muža. Stane sa jej nový život rozprávkovým snom alebo dostane príchuť hororovej nočnej mory? Bude mať kruh, do ktorého vstúpila, cestu von? KTO MÁ TAJOMSTVÁ, KLAME! (Bontonfilm SK)

Lisabellla

Vlastně jsem nepochopila, zda je film pro nebo proti.. Tak je super, když jsme všichni online, nebo není? Emma Watson jistě roste pomalu ale jistě ve skvělou herečku a Tom Hanks už vyrostlý je a dalo by se říct, že jim ti spolu sluší, kdyby spolu hráli. Bohužel jsem měla dojem, že celý film tak nějak hrají jen vedle sebe. Nápad je to celé brilantní, o tom žádná, ale pravdou zůstává, že tam, kde The Circle končí, by pořádný thriler začal. ()

keoma26

Obecně mám s těmahle politicko - společenskýma alegoriema jeden problém: nejsou většinou věrohodný, a to ani když jsou promyšlený, redukují člověka jen na figurku poplatnou nějaké předem dané tezi (nikdy mě např. moc neoslovila ani tolik fetišizovaná Truman Show). A i když není pochyb o tom, že se lidé umí ve specifických podmínkách davový psychózy nebo totalitního režimu změnit na manipulovatelný stádo, málokdo má schopnost George Orwella, aby dokázal takovou situaci i její mechanismy přesvědčivě popsat ... zato má každej druhej scenárista bohužel tu ambici. ()

Milano33

Tak táto predstava blízkej budúcnosti sa mi naprosto priečila, všetky tieto súkromie narušujúce "inovatívne" prvky mi išli absolútne proti srsti. Toto bol exemplárny príklad toho, ako polarizujúco môže socializácia cez nejaký druh technológie nakoniec dopadnúť. Nehovorím, že elektronizácia verejnej správy a globalizácia systému nemôže byť k úžitku, ale všetko by malo mať svoje limity. A myslím si, že je dôvod, prečo jednotlivé systémy v štáte sú separované od seba, pretože iba tak môžeme zabezpečiť skutočne demokratickú spoločnosť, kde žiadna inštitúcia nie je zvrchovaná na toľko, že jej leží celý svet pod nohami. Mala by byť vytýčená hranica medzi verejným a súkromným sektorom a malo by sa zabrániť tomu, aby nejaká korporácia ovládla celú monopol. Konkurencia je vždy prospešná a zdravá súťaživosť často núti ľudí byť viacej kreatívnejšími a nápaditejšími. Aj keď sa to môže javiť ako celkom naivná predstava, viem si živo predstaviť takéto zmanipulované, zdegenerované, sfanatizované masy ľudí, ku ktorým sa spravidla pridávajú ďalšie a ďalšie ovce. Naozaj netreba podceniť kolektívne myslenie a verejnú mienku. Celá táto myšlienka globálnou sieťou prepojenej spoločnosti sa mi od začiatku zdala veľmi pofidérna a je v priamom rozpore s mojou ideológiou. Každý má právo na súkromie a nikdy by sa nemalo stať, že by bolo ohrozené. Ľudská psychika od prírody potrebuje si občas dopriať chvíľku ticha a samoty, obzvlášť introvert ako ja. Ja osobne si strážim svoje súkromie, hoci otvorenosť mi nevadí, ale iba do takej miery, ktorú sám uznám za vhodnú. Emma Watson bola skvelá v tomto snímku, aj keď mi niekedy vadili jej postoje. Tom Hanks bol výborný a veril som mu toho korporátneho zmrda. Najviac mi však prirástla k srdcu roztomilá Karen Gillan, či už osobnosťou alebo hodnotami, ktoré zastávala. ()

Han22

Mladá, mírně naivní dívka (výborná Watson) nastupuje do firmy Circle, která naprosto bezostyšně sbírá data, natáčí a identifikuje lidi a zasahuje do soukromí veškerých svých zaměstnanců i jejich blízkých pod rouškou páchání dobra. A protože hrdinka je naivní, namísto abych při prvním náznaku utekla, přijme myšlenky za vlastní a stává se fanatickou zastánkyní politiky, kterou ve své naivitě ještě pomáhá posouvat dál - povinná registrace, schopnost vystopovat kohokoliv... až to skončí tragédií. Jak to dopadne? Musím uznat, že s vyústěním jsem byl spokojen a celkově s filmem? Je to děsivé, mrazivě reálné drama o všech těch Googlech, Facebookách a dalších technologických gigantech, které bych vůbec neřadil do sci-fi. Možná pár věcí je mírně nafouknutých, ale tipl bych že 90% je reálných a jako takové je Circle drama, které tne do živého... aniž by se v reálu cokoliv změnilo. K tomu mimořádně slizký Hanks a silné 4*. ()

Krabak

Několikrát jsem si u toho filmu říkal "a ku*va". A to z toho duvodu, že to bohužel vypadá na opravdu blízkou budoucnost. V podstatě už jedna síť s Fkem na začátku začíná fungovat podobně... Online přenosy, kde už se několikrát stalo, že byla živě vysílána vražda, ponížení, sex... v podstatě do filmu bylo dáno to, co se tady už rozšiřuje. A to začátek nulového soukromí. Ač je to v podstatě průměrně natočený film, tak co se týče dějové linie, tak je opravu luxusní. --->78% ()

bloodline

Dráma prešpikovaná naivitou, ktorú vstrebe s minimálnou ujmou asi len americký divák. Prízemný pohľad na kybernetickú spoločnosť, kde najväčším prehreškom popularity býva offline status a cucanie zápletky z prsta dávno stokrát lepšie prezentovanými "náhodami" ani nemožno nazvať plnohodnotným námetom na trápny blog s čítanosťou na úrovni umelej inteligencie MS DOS. Inšpirácia Orwellom očividne razí ako pozostatkový alkohol po fláme s Vladimírom W. ml., ale etické ponaučenie postráda logiku, pretože korporátna realita už predbehla morálny status ďaleko chytrejšími a globálnejšími prostriedkami na stratu súkromia a identity. ()

Dixiee

Rozhodně zajímavý nápad a námět k zamyšlení. Čekala jsem však nějaké hmatatelnější a radikálnější rozuzlení, po shlédnutí mám pocit neúplnosti. Film hodnotím lehce podprůměrně avšak základní myšlenka je poměrně aktuální. Myslím, že nad tématem našeho soukromí a toho jak moc si ho ceníme nebo neceníme by se měl v dnešní době zamyslet asi každý z nás. ()

Tessie

Jsem překvapena, jak nízké hodnocení má film o realitě, do které se řítíme a většina z nás ji podporuje. Ať už svým nákupem nového chytrého telefonu, hodinek nebo notebooku. Nepříjemné vidět do čeho se řítíme a co si sami strojíme, že? ()

Hanys_

Circle je dost trefná sonda do všech těch super-cool sociálních společností, které maj samozřejmě jediné přání - světový mír a všechno pro všechny. Tak nějak se ale z náběhu na parádní hi-tech drama, stala jen taková neškodná teen blbinka se známými herci. Velká škoda, ten potenciál tady byl fakt obrovský. ()

Mafiapau

Kvůli krindži který chytám z lidí co 80% svého dne stráví se svým nejlepším kamarádem - elektronickou tabulkou simulující nějaký kontakt s lidma.. jsem tento film jen s těžkostí přežil. Ve finále jsem čekal že Emmička doxxne Hankse a pak zahlásí něco na styl: "přestaňte bejt už psychouši a bavte se normálně". Místo toho jsem dostal konec takovej že Emma skončí jako největší psychouš a totálně to loosne. Jakožto film je natočený dobře, hudba taky není úplně k zahození, herecký výkony tak skvělý že jsem opravdu chytal nervy jak skvěle zahráli vypláchnuté mozky dnešní generace. Připadal jsem si jako když se koukám na nějakou ztracenou vysoko-rozpočtovou epizodu Black Mirroru.. ze začátku.. pak to všechno šlo do prdele a svoje poselství mi to předalo jen v tom znění: "Nebuďte mentální odpad této společnosti jako Mae a když žít ve "naší správné demokracii" tak alespoň bez zasranej mobilů. Bohužel děj je tak extrémně očekávaný že vás překvapí leda tak pumpovačka penechenu od MILFky při livestream viewers 1 000 000+.. Předvedený výplach takto nastavené společnosti mě ovšem způsobil bolest hlavy, takže dávám jednu hvězdičku jen za kameru, hudbu a herecké výkony.. Pokud jste NORMÁLNÍ sociální člověk co nemá nutkání se záchvatově koukat na svůj AjFón osumdesát každé 2 sekundy, tak nevím jestli tento film přežijete.. PO SHLÉDNUTÍ [03.01.2024] - Je to až tak dobrý, že je to sr*čka. Svůj stejtment ani hodnocení nepokorektním, jen musíme jít do filmu s tím, že je to spíš hidn mesič pro normálního člověka. Ano, nejlíp jsem to popsal tím že: "Je to vysokorozpočtová epizoda Black Mirroru." ()

bloodcountes odpad!

Tento americkoarabský SHIT je totální, brutální, frontální, nepokrytě přímočará propaganda a mozkový výplach, jaký jsem ještě nikdy neviděla. Ne, tady nejde o nějaké skryté varování před přemrštěností technologií, tohle je asi první film, který udělal krok dál a místo varování před něčím to propaguje a oslavuje. Nenašla jsem tam nic, co by nasvědčovalo opaku. Pokud snad chtěli tvůrci varovat, tak to udělali velmi špatně- až tak špatně, že udělali vlastně pravý opak. "Nemějte soukromí, protože tajnosti jsou lež, kdo něco tají, je lhář a sobec a vůbec celkové úplně špatnej člověk se zlými úmysly. Ano, sice se semtam stane nějaká ta nehoda, ale přeci taky nepřestanete létat letadlem, když tu a tam nějaké spadne. Prostě se žije dál, tyto nehody jsou jenom malá daň za skvěle dokonalý život. Výhody jsou nevyčíslitelné - od léčby roztroušené sklerozy a chytání zločinců až po celosvětovou povinnost mít svůj účet u Circle a volit. Teprve až každý bude úplně průhledný a bez soukromí, zavládne skutečná demokracie a ráj na zemi". Nejhorší na tom je, že tuhle šílenou vizi myslí v reálu pár šílenců zcela vážně a už ji začíná i ralizovat a i tento film to myslí vážně a všemi silami zcela nepokrytě pracuje na psychické přípravě lidí k tomu, aby tuto vizi bez protestů přijali, aby se z nich stali dokonalí lidé (tedy robůtci bez lidství, pokrytci a neurotické trosky ve dvaceti) Protože "když víme, že se na nás nikdo nedívá, tak máme sklon dělat nesprávné věci, zatímco když víme, že nás každý vidí, projevují se v nás ty lepší stránky". A já říkám nasrat , šmejdi, nasrat a za tuhle nechutnou, drzou a nestoudnou propagandu přes všechnu její řemeslnou kvalitu dávám odpad, protože tohle je mentální odpad odpadu lidské společnosti. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců