Circle: Uzavretý kruh

• Slovensko The Circle (viac)

Svet bez hladu. Svet bez vojen. Svet bez chorôb. Neobmedzené možnosti. V úchvatnej a najväčšej high-tech spoločnosti The Circle neexistuje problém, ktorý by nebolo možné vyriešiť. Jej technológie majú moc doslova zmeniť svet. Práve sem, do zamestnania snov, nastupuje mladá a ambiciózna žena Mae (Emma Watson). ZDIEĽAŤ ZNAMENÁ STARAŤ SA! Šéf a zakladateľ (Tom Hanks) spoločnosti je vizionár, ktorý vybudoval v spoločnosti Circle raj na Zemi a ktorý túži po dokonalom svete. Jeho receptom na pokrok a na šťastné a spokojné ľudstvo je svet bez tajomstiev, úplná otvorenosť a transparentnosť všetkých ľudí, zdieľanie všetkého. . . a sledovanie.... SPRÁVAŠ SA HORŠIE ALEBO LEPŠIE, KEĎ ŤA NIEKTO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženosťami supermodernej spoločnosti. Ohromená ideálmi sa na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, ktorý by šťastie a pokrok v spoločnosti mohol rozšíriť do celého sveta. Paralelne s tým začne stretávať tajomného muža. Stane sa jej nový život rozprávkovým snom alebo dostane príchuť hororovej nočnej mory? Bude mať kruh, do ktorého vstúpila, cestu von? KTO MÁ TAJOMSTVÁ, KLAME! (Bontonfilm SK)

Fr

,,VĚDĚT JE DOBRÉ, ALE VĚDĚT VŠECHNO JE LEPŠÍ…“ /// Ema má práci (mísu určitě taky, ale to by zase Hanksovu verzi Steva Jobse tolik nepotěšilo). Brzy je z ní transparentní člověk neomezenýho potenciálu, s náběhem na klíčovýho člena komunity cirklerů... Film vo tom, jak moc je dobrý sdílet svůj život s vostatníma. Omezilo by to kriminální činy… předešlo by se mnohým nemocem, ale… Ano, jde vo to, kam tahle ignorace soukromý může vést. Hodně – vlastně neustále se mluví (filozofuje asi ne, páč ve skutečnosti už toho určitě hodně funguje). Škoda, že ten (hlavní) podnět k zamyšlení je vlastně píčovina. Ale, že soukromý není věc veřejná – to mi zase jako taková píčovina nepřipadá. Asi to bude tím, že si ho celkem vážím, takže moje 4* berte s rezervou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2013 napsal Dave Eggers, neznám. 2.) V práci neustále poslouchám – „Pij, bav se a zůstaň nadšená“. (A nedělám v bordelu). 3.) Věřím, že tajemství jsou lži. 4.) Žiju sám, páč si myslím, že ženská mi může zničit život. 5.) Thx za titule „espectro“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

B!shop

Po takovym mizernym hodnoceni tady jsem nic moc necekal, takze ve vysledku jsem byl docela mile prekvapenej. Hlavni problem je ten, ze film vlastne nema zadnej dej nebo vyvoj postav, je to jen slepenec nekolika scen, ktery chtej ukazat, kam speje soucasnej svet. Ale ono to vlastne i vcelku staci, celej Circle je jak mix myslenky Facebooku a Applu, dohnanej krapet do extremu, ale rozhodne nepusobici nejak nerealne nebo vzdalene v budoucnosti. No a tech par silnejch scen je misty i docela mrazivejch. Na druhou stranu, par jich pro me, jakozto cloveka, co ma nakoukanou haldu keynote Appleu za poslednich x let bylo spis usmevnejch. Nicmene i pres absenci vyraznejsiho deje si film dokaze udrzet uchazejici tempo. Co se tyce hercu, Hanks je sympatickej, jeho posledni hlaska nema chybu, ale co si budem povidat, tu pidi roli mohli dat v podstate komukoliv. Emma je sice sympaticka, mozna i civilni a slusi ji to, ale o nejakym velkym herectvi se mluvit neda, coz asi ale ani nikdo necekal. Takze celkove se mi to vlastne docela i libilo, ale vic nez 3* to neda. ()

Dzeyna

Film je super. Respektive je to hodně futuristické a zajímavé a samozřejmě sci-fi. Nicméně výkon Emmy je opět na jedničku, stejně jako její vzhled. Ona by byla krásná i v pytli. A Tom Hanks svým pokročilejším věkem hezky vyrovnal věkový rozdíl hlavních postav. Sice mi celá ta myšlenka připadá padlá na hlavu a totálně špatná, ale jako příběh to beru. ()

JohnCZ

Opravdu jak epizoda Black Mirror, akorát roztažená na celovečerní stopáž a obsazená předními hollywoodskými herci. Jinak na to jdou tvůrci úplně stejně. Máme tu negativní vliv technologií, máme tu nějakou do absurdna vyhnanou myšlenku. Dokonce je i pro onu myšlenku často ignorována elementární logika. Ale jak mi sedí příběhy Black Mirror, tak mi seděl i tenhle film. Na Emču se stále dobře kouká a je zábava sledovat jak její entuziasmus postupně přechází v uvědomí. Ano, je to přehnané, je to naivní, ale i přes nadsazenost celé zápletky je to vlastně hodně pravdivé a varující. ()

emma53

Takovým filmům dávám zelenou. Je to neotřelé, má to myšlenku a vynikající pointu. Jó, jen si vykřížkovávejte reklamy a za moment máte zavirovaný PC, ani nemrknete okem. Antivirovou ochranu si musíte zajistit jinou antivirovou ochranou.....a podobně. Už v tom prťavým křížku to mají zabudované ty chytré hlavičky. Škoda, že tam měl Tom poměrně malou roli, ale takhle jsem mohla alespoň zaregistrovat fakt, že Emma umí hrát, položila se do toho se vším všudy. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 26. 4. 2017 na filmovém festivalu Tribeca v New Yorku. (BMW12)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců