Vyhladovaní

(festivalový názov)
  • Česko Hladoví (festivalový názov) (viac)

V provincii Quebecu sa po vypuknutí neznámej choroby počet osôb drasticky znížil. Tí, ktorí mali to šťastie a prežili, musia každý deň bojovať s hladom a nebezpečenstvom, ktoré predstavujú nakazení a ich neustále narastajúci počet. (Marceloo)

JASON_X

Příjemně plynoucí záležitost v kanadský fránině. Je mi sympatický, že partička intošů se domluví a natočí nekomerční nízkorozpočtovou zombiárnu namísto toho, aby točila třeba nějakou rádoby duchaplnou vztahovou konverzačku, nebo podobnou onanii. Po celou dobu jsem byl zvědavý na to, co se z toho nakonec vyvrbí; dlouho jsem to tipoval na emzáky, protože proč by ty mátohy neustále hypnotizovaly ty haldy šrotu v poli, kdyby to nebyly nějaký přijímače nebo vysílače nebo co. Ovšem nakonec se to celé vyvrbilo v poněkud surrealisticky nebo symbolisticky jebnutý art, což mě trochu zklamalo. A nevím teda jak vy, ale já bych si při úprku o kejhák před zatraceně rychlejma krvežíznivejma bestiema určitě neuvázal na hřbet akordeon. ()

Morholt

Atmosféra podbarvená ponurou muzikou byla dobrá a hodně se mi líbilo prostředí podobné tomu našemu. Fajn byli i zombíci, kteří vesměs vypadali jako obyčejní lidé, ale o to působili sugestivněji.Podařilo se i pár hezkých krvavých detailů, ale těmi tvůrci bohužel šetřili. Co se herců týče, tak s těmi jsem neměl problém, ale jejich postavy byly nedostatečně vykreslené, takže mi bylo docela jedno, co se s nimi stane. A nejhorší ze všeho bylo pomalé artové tempo, které všechna výše zmíněná pozitiva systematicky mazalo. Škoda. Průměr, ale s přivřenýma očima. 50% ()

Karamanlis

Netypický pohľad na zombie apokalypsu, ktorý ma síce miestami zaujal, no nedokázal si ma trvalejšie podmaniť. Charaktery postáv tu neboli vôbec podrobnejšie rozvinuté, ľudia sa v príbehu proste objavovali a zasa mizli, no ich životné osudy a pohnútky zostali zahalené rúškom tajomstva rovnako ako dôvody podivného správania nemŕtvych. Popravde som väčšinu času nemal tucha o čo tu presne kráča... ()

Mr.Apache

Konečně zase jednou strašidelní zombie. Za věž ze židlí, svolávání nemrtvých a celkovou atmosféru jednoznačně lajk. Méně nadšen jsem pak byl z artistního "posledního boje" jedné z postav. To byl pro mě snad jediný moment, kdy to u těchhle Ravenous pováživě zaskřípalo. Ale co. Za všechny výše uvedené klady si tenhle horror (!) jednu protekční navíc snad i zaslouží. ()

J*A*S*M

Artově podaný zombie survival, v němž se nikam moc nespěchá a jakákoli akce se v něm děje jako kdyby mimochodem. Což je dost zajímavé. Kamera je statická, útoky se odehrávají spíše mimo záběr, a přestože umí být zdejší zombíci poměrně rychlí, akčních scén se nedočkáme. Neodzvíme se, jak zombie epidemie vypukla a co ji způsobilo. A to samé platí i o postavách. Ty potkáme, chvíli sledujeme jejich cestu, ale abychom se o nich dozvěděli něco více, to nehrozí. Ony totiž příliš nekomunikují ani mezi sebou. Všechno tohle vytváří dost pochmurnou atmosféru totální odevzdanosti a nevzrušenosti. Svět, v němž je tak nějak každý smířen s tím, že civilizace se nenávratně odporoučela. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 7. září 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

Filmový festival v Torontu udělil ceny

Filmový festival v Torontu udělil ceny

18.09.2017

Filmový festival v kanadském Torontu letos svým návštěvníkům přinesl na plátnech kin 339 filmů během jedenácti dnů. A zde vám jako tradičně přinášíme přehled hlavních vítězů. Cenu diváků pro nejlepší… (viac)