Čierno-čierna komédia Ja, Tonya prináša divoký a ťažko uveriteľný príbeh. Vzostup z ničoho až na vrchol, túžba, vášeň, pád na samotné dno a jeden z najväčších škandálov športovej histórie. Tonya Hardingová patrila svojho času medzi najlepšie krasokorčuliarky sveta, všetci si ju ale budú navždy pamätať v spojení so šokujúcim útokom na jej súperku Nancy Kerriganovú. (Bontonfilm SK)

BarVo

Originálne prevedenie, pri príbehoch a la true story je to príjemné osvieženie. Tragikomika je tu úplne na mieste, toto panoptikum figúrok si ju vyslovene pýta. A ak som si aj myslela, že je to predsa len trochu nadsadené, záverečné prestrihy ma vyviedli z omylu. Príbeh poznám, samozrejme, že v detstve mi bola Tonya nesympatická, ale v takto vykreslených reáliách a v čase dnešnej všeobecnej tolerancie k alternatívnym pravdám má dievča asi šancu. Film ale nedáva jednoznačnú odpoveď. ()

Krisslybear

Takže po Wolf of Wallstreet, Dallas Buyers Club, Founder, Barry Seal a.k.a American Made a Borg/McEnroe tu máme ďalšiu neuveriteľnú životopisnú režijne a scenáristicky na jednotku zmáknutú storku s fakt fantastickým hudobným doprovodom a úžasnými hereckými výkonmi, fakt skvelo napísané postavy a životný výkon Margot Robbie, žiaľ bez Oscaru :( Tieto reálne podložené životopisné príbehy má snáď nikdy neomrzia a pomaly ale isto sa stávajú mojou najobľúbenejšou kategóriou. Veľmi by ma potešilo keby niekto sfilmoval knižnú predlohu Shoe Dog, pretože kniha bola docela fajn. ()

veverysiak

Pamätám si ten súboj a môžem zodpovedne povedať, že nebolo v širokom okolí človeka, ktorý by bol na strane Tonky, po rokoch si však nedovolím vysloviť jednoznačný ortieľ, aj tvorcovia akoby stáli viac na jej strane, rozhodne je to ohromne zaujímavý retropohľad na kus svetovej športovej histórie, o Margot nebudem básniť, som zaujatý, ale musím popri nej vyzdvihnúť ostatných aktérov, všetci boli skvelí, k tomu výborne vystavaný príbeh a pútavý vizuál, takto by mali vyzerať zápletkové životopisy, takže 80%. ()

hrdygay

skvely herecky vykon strasnej jebacky margot robbie, mala vyhrat oscara, nechce sa mi verit, ze niekto naozaj mal tak prijebanu mater (allison janney) ako tonya harding (margot robbie), brecal som pri jej zaverecnom monologu na sude: "som vinna, len tym, ze som sa branila trestnemu stihaniu, uz nebudem moct korculovat, to predsa nejde, radsej pojdem do vazenia,oni dostali 18 mesiacov, len 18 mesiacov, to fakt zvladnem, nemozete, vasa ctihodnost, nemam ziadne vzdelanie, mam len korculovanie, to jedine viem a ked nebudem moct korculovat, nie som nic, ked nebudem, nie som ziadne monstrum, ja len snazim vytazit co najviac z toho, co viem, ako by ste ma odsudili na dozivotie, ked to urobite, to nemozete, prosim, proste ma poslete do vazenia, nech potom mozem korculovat", dojem z filmu mi kazili rozhovory a prihovory na kameru 7/10 ()

Kozlowski8

Příběh nechvalně proslulé krasobruslařky Tonyi Harding, která měla nepřímý podíl na ublížení její největší sportovní rivalky Nancy Kerrigan. Film je hlavně osobnostním profilem Tonyi, která byla velice složitou osobností. Formovala ji hlavně její despotická, bezcitná, ne zcela normální matka, takže Tonya vybočovala po všech stránkách a neměli ji rádi ani její vrstevníci, ani třeba porotci na krasobruslařských závodech. Podle toho si taky později našla životního partnera a lidi kolem něj, kteří tvořili její "tým". Velice hezky natočené vyprávění, skvěle doplněné hudební složkou, skvělý scénář a především úžasné představení dvou hereček - Margot Robbie a Allison Janney. 80%. ()

bonovox

Kvalitne natočené peripetie veľkého talentu krasokorčulovania. M. Robbie je v hlavnej úlohe perfektná a taktiež filmu pomáha mierne dokumentárny štýl rozprávania z mnohými vtipnými vsuvkami. ()

tomino28

Neměla to lehké, holka. Pohled do domácnosti, ze které Tonya pocházela, dává tušit, proč si američtí rozhodčí nepřáli, aby tato bezesporu talentovaná krasobruslařka navenek reprezentovala hodnoty americké společnosti. Matka a manžel na zabití a k tomu všemu jako bonus ještě talentovaný bodyguard, který se s prstem v nose postará o nebezpečné soupeřky, proti těmto skutečnostem se těžko bojuje. Americký sen naruby, USA jsou skutečně země neomezených možností, například existuje reálná možnost, že po doživotním zákazu bruslení na stadionech můžete zkusit své štěstí v boxerském ringu. ()

esmoke

80tá léta, americká krasobruslařka, která se "proslavila" jistou nesportovní událostí, ve které se potkali obušek, koleno, exmanžel a bodyguard. A jak to bylo doopravdy? To film nikdy úplně neřekne jelikož ne všechno, co vidíme, se stalo. A spousta událostí je záměrně upravená. Film produkovala Margot Robbieová, která také hraje hlavní roli a je také hlavním důvodem proč film vidět. Za mě škoda, že to není víc dokument než praštěný film. (2D dabing) Rozpočet: $ 11 miliónů, Tržby: $ 53,939 miliónů. ()

oli9

Jeden z nejlíp životopisně/sportovně natočených filmů. Super těžko uvěřitelný děj , který se stal podtrhnutý skvělou hudbou ()

Astonko

Súhlasím s kolegom Enšpíglom, je neuveriteľné o koľkých zaujímavých pribehoch veľa ľudí (vrátane mňa) ešte stále nevie. Až som mal počas filmu pocit, že sledujem ďalšiu časť, hoci blbších, Dannyho parťákov, nie príbeh podľa skutočných udalostí. Pri udeľovaní Oscarov Margot a za kostýmy by som neváhal, rovnako tak za strih (ozaj to celé neodkorčuľovala Margot??) a kameru. Ďalším plusom boli pre mňa ironické dialógy s uštipačnými poznámkami medzi postavami, ktoré ma veľmi bavili. Jediným mínusom bolo asi iba zo začiatku ako keby dokumentárne spracovanie, no na to som si po čase zvykol 9/10 ()

hony23

Nejneuvěřetelnější příběhy píše život a ten o krasobruslařce Tonye Hardingové je toho důkazem. Někteří lidé holt mají tu zvláštní schopnost obklopit se naprostými idioty a pak se diví, když mají sklidit, co jejich blízcí zaseli. Proti filmovému zpracování nemám moc výtek, snad jen snaha karikaturovat některé postavy mi přišla zbytečná, protože tohle opravdu neměla být komedie. ()

HellsAngel

O krasokorčuľovanie sa vonkoncom nezaujímam o meno Tonya Hardingová som počul prvýkrát pri oznámení tohto filmu. Stačilo ale zopár minút a jej príbeh si ma úplne získal. Na jednej strane je totiž úplne obyčajný a niekedy až surovo reálny, zároveň je ale plný toľkých fantastických momentov, až neveríte, že sa to skutočne stalo. Tvorcom sa úspešne darí dávkovať jednotlivé udalosti a dopĺňať ich „akože“ dokumentárnymi vsuvkami v tom správnom pomere, ktorý divákovi ponúka ucelený zážitok. Film sa ale aj napriek nespochybniteľným kvalitám len ťažko dostane zo 4* škatuľky. Na to by potreboval niečo ešte silnejšie. ()

John Dunbar

Velmi syrový a zároveň dle mého velmi uvěřitelně zpracovaný příběh americké sportovkyně z čeledi "Rednecků", který tak pečlivě vykresluje krasobruslení své hrdinky na ledě a zároveň její hnusobruslení v osobním životě. ()

Franki69

Tohle na filmu opravdu miluju. Že se vrátí k nějakému zapomenutému a přitom skoro až neuvěřitelnému životnímu příběhu a diváci si ho mohou přehledně připomenout v dobře fungujícím filmu. Mluvím o tom, co dokázali tvůrci filmu Orel Eddie anebo tohoto snímku Já, Tonya. Jak tedy nejspíš víte (viz.obsah), tahle drsná krasobruslařská story se skutečně stala a její aktéři stále žijí. A tak možná i oni docenili skvělý výkon Margot Robbie, která si americkou vidláckou bruslařskou ledovou královnu střihla bez zaváhání a v dechberoucím výkonu. Na tomhle filmu je pro mne dobrý všechno. Přehledná režie, neuvěřitelnej a fungující děj, podtrhovaný „dokumentárními“ obrazovými vsuvkami (také s Margot Robbie), kamera, tempo, střih. Záběry z krasobruslařských závodů jsou přehledné a přitom akční tak, že až tajíte dech. A až dojde na „akci“, vsadím se, že vám bude za její aktéry stydno a trapně. Dlouho jsem u filmu necítil tak silné „vtažení do děje“, jako při sledování téhle „olympijské redneck story“. Dávám 100%, míň si Já, Tonya nezaslouží. ()

Gregor_Samsa

Tenhle příběh si pamatuju z devadesátek, tenkrát Tonya byla zlo a Nancy dobro a tak jsem to i tenkrát nakoupil. Krasobruslení je nesmyslnej přiteplenej wannabe sport, kde se dávaj známky podle toho, jak to kdo cítí. Ale zpátky k filmu. Ten nadhled a humr tomu sluší, lidská hloupost je nekonečná a red necks zapadákoff se na jednom dost podepíše. Líbilo! [70%; 2022-01-08 Home sweet home] ()

mottleone

Tohle byl tak skvělý divácký zážitek! Osobně nejsem nadšenec do sportovních filmů, protože se z pravidla jedná o stereotypní záležitosti, jenže tento snímek je ze zcela jiného soudku. V první řadě z toho dělá něco jedinečného ono buranské redneck prostředí, kdy je vám ze všech postav příjemně na pěst a můžete tak vidět, že i za elegantním něžným sportem jako je krasobruslení, může být pořádná dávka hnusu, urážek a intrik. Herecké výkony naprosto famózní - Stanovi sem ze začátku na "dobráka" naletěl taky, Janney v roli odporné matky zasloužený Oscar, ale nejvíc chci vyzdvihnout Margot Robbie, protože tohle byl první film, kde sem ji nevnímal pouze jako hezkou tvářičku, ale jako opravdovou paní herečku. Příjemná hudba, střih i promluvy na diváka už jsou jen hezkým bonusem, který to krásně podtrhuje. Opravdu parádní filmík, který bych se nebál zařadit do své Top5 sportovních filmů, hlavně pro jeho originální pojetí. Nadšených 80% a zasloužené 4* ()

90. Oscary - výsledky

90. Oscary - výsledky

05.03.2018

Výroční 90. ceny americké akademie znají své vítěze. Nejprestižnější ocenění a díky tomu také „nejoblíbenější chlapík Hollywoodu“ se předával v Dolby Theatre, jak už je tomu dlouhou dobu zvykem.… (viac)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Na Zlaté glóby vyrazí Spielberg i Nolan

Na Zlaté glóby vyrazí Spielberg i Nolan

11.12.2017

Jak určitě víte, filmové ceny většinou není zas tak těžké předpovídat. Letošek ale bude jiný, jelikož zatím nemáme žádného velkého favorita, což názorně předvádějí nominace na 75. Zlaté glóby. Kdo se… (viac)

Margot Robbie a Lady Gaga touží po Oscarech

Margot Robbie a Lady Gaga touží po Oscarech

24.09.2017

Na internetu se často řeší, že je málo filmů s ženskými hrdinkami. Určitě vás tedy potěší, že se blíží hned dva ambiciózní projekty, které budou stát na slavných dámách a právě dostaly datum premiéry… (viac)