Suburra: Krvavé předměstí

• Taliansko Suburra: La Serie (viac)
Taliansko, (2017–2020), 19 h 29 min (Minutáž: 40–63 min)

Predloha:

Carlo Bonini (kniha), Giancarlo De Cataldo (kniha)

Hudba:

Scott Morgan

Filippo Nigro, Francesco Acquaroli, Alessandro Borghi, Adamo Dionisi, Giacomo Ferrara, Claudia Gerini, Eduardo Valdarnini, Francesco De Rosa (viac)

V roce 2008 se spor o pozemky v přímořském městečku nedaleko Říma proměnil na smrtící bitvu mezi organizovaným zločinem, zkorumpovanými politiky a Vatikánem. (Netflix)

Recenzie používateľa cpt.Lynch k tomuto seriálu (2)

Suburra: Krvavé předměstí (2017)

Italové umí organizovaný zločin jak v reálu, tak hlavně poslední dobou na plátně. Seriál stejného ražení jako Gomorra a filmový jmenovec. Není zde jediná kladná postava, jen větší a menší zmrdi, kteří se řítí ke své neodvratné zkáze. Na začátku jsem měl pocit, že už jsem za poslední dobu italských mafiánských seriálů přesycen. Ten pocit odezněl a já se zase nechal vtáhnou, do téhle krvavé a špinavé jízdy, ve městě které nikdy nespí. 4,5* pod druhé sérii jdou s celkovým hodnocením na 4* ()

Série 2 (2019) (S02)

Propracovanost postav a jejich vývoj je lepší než v první sérii. Seriál hraje dost na efekt a to se mu daří. Ale všechno má svoji cenu, aby byla druhá série opravdu „cool“ tak to odnesl scénář. Je jak psaný na horské dráze, šílené zvraty, nelogické chování postav. Při první série měl člověk pocit, že takhle nějak podobně by se to možná mohlo dít. Druhá je uč čisté sci–fi :). ()