Aureliano a Spadino touží po ještě větší moci, upevňují svůj vliv v alianci a mají zálusk na ovládnutí nového území – severu Říma. (Netflix)

Arkanoid

Víta nás telo v predošlej epizóde zavraždeného s atmosférickým songom od Piotta S.u.b.u.r.r.a. ku tomu máme aj meditujúceho Aureliana. Cinaglia je prekvapený svojou rodinnou situáciou a dramatické scény s jeho ženou sú podfarbené napätou hudbou. Ženy preberajú, čo určuje človeku jeho budúcnosť a idú pozrieť bossa severného Ríma, ktorý nimi pohrdne, dokonca sa pochváli, že Aureliana zložil v jednej športovej hale. Aureliano a Spadino zasa idú na zásnuby ku žene po dôležitom súperovi. Ona ich však podceňuje, dokonca im povie, že sú deti, lebo naleteli Cinagliovi. Opäť dominujú scény v 18. minúte, ako nahnevaná dvojica Aureliano a Spadino s humorom zavrie Cinagliu do jeho vlastnej sauny s maximálnou teplotou, pričom si idú navariť z jeho surovín jedlo a nadávajú, že má len cestoviny. Manfredi si užíva slobodu a sľubuje zaujímavý dej. Cinaglia nakoniec vyťahuje riadne eso z rukávu. Zase epizóda, ktorá posunula dej ďalej, no akoby tie najlepšie scény nechala opäť nabudúce. Herecké Fun fact: vo filmoch a seriáloch nikdy nikto neroztrhá pred prečítaním list, v ktorom je vysvetlené všetko a ktorý mu bol určený po zosnulom, na ktorého sa pozostalý hneval. ()