Suburra: Krvavé předměstí

• Taliansko Suburra: La Serie (viac)
Taliansko, (2017–2020), 19 h 29 min (Minutáž: 40–63 min)

Predloha:

Carlo Bonini (kniha), Giancarlo De Cataldo (kniha)

Hudba:

Scott Morgan

Filippo Nigro, Francesco Acquaroli, Alessandro Borghi, Adamo Dionisi, Giacomo Ferrara, Claudia Gerini, Eduardo Valdarnini, Francesco De Rosa (viac)

V roce 2008 se spor o pozemky v přímořském městečku nedaleko Říma proměnil na smrtící bitvu mezi organizovaným zločinem, zkorumpovanými politiky a Vatikánem. (Netflix)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (14)

Suburra: Krvavé předměstí (2017)

Italská mafiánská jízda od Netflixu, která je víc derivátem celovečerní Suburry (2015) než dvojčetem seriálu Gomora, který je u mne na prvním místě moderních gansterských filmů. Zatímco Gomora je komplexní ( více postav, více zápletek, pohled na věc jako celek) tak seriál Suburra je o jednom malém incidentu ( trio hrdinů začne vydírat kněze, který zkolabuje na gruppen sex party), který vede linkou k miliardovému mafiánskému projektu v Osti ). Technicky skvělé, způsob vyprávění perfektní rozpočet výživný, obsazení převzaté z celovečerního filmu. Hvězdy dávám za pozitiva: 1) námět a způsob vyprávění 2) trio hrdinů vykresleno perfektně - každý jiný ale spojuje je to, že jsou outsideři ve svých rodinách 3) Řím jako z cestopisu 4) nahota - absolutně přirozená, postavy Isabelle ( Lorena Cesarani ) a cikánská nevěsta Angelica ( Carlotta Antonelli ) full nude scény no problem ( to se v český televizní tvorbě může jen nechat zdát) ()

21 dnů (2017) (S01E01)

Rozjezd hodně dobrý, způsob vyprávění týhle mafiánský parády připoutá diváka na jeden dech a připomíná víc ten celovečerní film Suburra než seriál Gomora. Na začátku teda šok, kdy v první minutě brutální grupáč ( odvážná nahota asi teda fakt nebude problem), ač se mi zdál trochu samoúčelný tak na konci se to ukázalo jako vypointované. ()

Plebejci a patriciové (2017) (S01E02)

Trio hlavních hrdinů začíná spolupracovat - outsideři vlastních rodin nahánějí úchylného kněze ve strhujícím tempu. ()

Vzteklí psi (2017) (S01E03)

Hned v první minutě krásná nahá černoška až jsem se zamyslel, jak se česká televizní tvorba zdá neskutečně zastydlá ve srovnání s italskou. Máme blíž k asexuální americký produkci než k evropský filmařině? Tempo vyprávění parádní. ()

Dobré chutnání (2017) (S01E04)

Čtvrtý díl zpomalil a místy dokonce trochu i nuda, ale vynahradil to parádní závěr ( teda vlastně úvod zároveň - taky docela zajímavá věc, kdy na úvod je konec a my celý díl sledujeme jeden den jak se k tomu konci došlo - celkem originální. ()

Vlčice (2017) (S01E05)

Pěkná cikánská svatba. ()

Česnek, olej a chilli (2017) (S01E06)

Honba za uchylnym knězem II. . Tentokrát s koncem, který naše trio nějak nepočítalo. ()

Poslední klient (2017) (S01E07)

Trochu slabší díl, kde trio hrdinů prokáže že jsou užiteční jako obchodní partneři paní Marchilliové. Vztah Aureliana s prostitutkou Isabelou se trochu vyjasní, takže víc než akční je to z kategorie romantický? ()

Jiný člověk (2017) (S01E08)

Tady se ukáže, že jeden z tria je křivák a ti dva ostatní to zjistí celkem akčním způsobem. ()

Temno (2017) (S01E09)

Angelica zjistí orientaci svého manžela .... to nezní jako komentář k mafiánskému seriálu, ale nějaký moderní kolumbijský telenovele... nicméně i tenhle díl je pecka. ()

Jako ve spánku (2017) (S01E10)

Finále kde noty drží Samuraj. Aureliano a cikán Spadino se staly šéfy svých klanů a Spadinova žena Angelica ( v podání Carlotta Antonelli ) po všech možných pokusech , kdy se svléká do naha, kupuje si sexy prádlo a nasazuje život za manžela tak se dočká, že ji jako boss musí udělat prince klanu. Takže happy end? A taky konec pro druhou serii. ()

Série 2 (2019) (S02)

Trochu slabší a méně překvapivé než S01, ale tahle italská gangsterka, která vypadá jako sestřenice dokonalé Gomory prostě šlape skvěle. Na konci každého dílu jsem byl zvědavý, co bude dál a to bohužel platilo i u toho posledního skvělého dílu, který dokázal udržet plnohodnotné čtyři hvězdy celé sérii. ()

Série 3 (2020) (S03)

Třetí řada italského mafiánského seriálu má s další řadou klesající kvalitu jako slavnější Gomora a dokonce se stejnými symptomy: hlavní hrdinové se stávají megalomany, kteří chtějí ovládat celé město, policie neexistuje a zápletky se opakují. Fajn seriál, ale na zadek si z toho jako u první řady nesednu. ()

Probuzení (2020) (S03E06)

.. aneb jak razantně říct, že čtvrtá řada nebude. ()