Liam se probere po autonehodě a nepamatuje si, kdo je. Když se vydá do města pro pomoc, nachází jen mrtvá těla s podivně bledýma očima. Liam se nejprve domnívá, že to způsobil virus, který je přítomen ve vzduchu. Záhy však odhalí děsivou pravdu – každý, kdo se k němu přiblíží na vzdálenost 15 metrů, okamžitě zemře. (Cinemax)

Scanerior

Na tento film jsem narazil náhodou a ačkoliv bylo vidět, že se nebude jednat o nějaký velkofilm, tak mě tento příběh ihned upoutal. Hlavní postavy se chovají uvěřitelně a naprosto logicky. Celý film má zajímavou myšlenku, která je zároveň opravdu dobře zpracovaná. Následující část obsahuje spoilery: Sci-Fi část je tu výborně zakomponovaná a vlastně především rozpoutává nadpřirozený jev v tomto filmu. Líbí se mi i myšlenka s infekcí, která podtrhává to, jak se film snaží jít především logickým vysvětlením celé věci. Výborně zvolené je tu pak i prostředí, ve kterém se postavy v jednotlivé scény nacházejí, a které působí opravdu dobře pro film. Liam je postava, na které se mi od začátku trochu něco nezdálo a tento pocit chvílemi stoupal a chvílemi naopak mizel a to až do jednoho zásadního flashbacku. Každopádně se mi líbilo to, jak se najednou tato postava změnila po ztrátě paměti, i přesto že jsem tento zvrat viděl již v několika filmech. Abych se však ještě rychle vrátil k druhé hlavní postavě a to Jane, tak ta dodává filmu zásadně jinou atmosféru a myšlenky, než kdybychom sledovali jen Liama. Navíc Jane zastupuje v tomto filmu v podstatě dobro a je skvělé, jak zde působí vztah mezi postavami Jane a Liamem nebo také řekněme mezi dobrem a zlem. Nicméně proplétání minulosti respektive vzpomínek a současnosti je skvěle podáno a postupně posouvá příběh až do finálního vyústění. Samotný závěr je pak velice rozporuplný a vlastně jsem vůbec nevěděl, jak se cítit u toho konce, ale myslím, že to byl asi jeden z těch nejlepších závěrů, který mohli podat. ()

Stepka.T

Nemám ráda filmy, kde je zároveň sériový vrah a zároveň vesmírná záhada, kterýžto dvě věci spolu nijak nesouvisí. Prostě to celý ten film posunuje za mě do roviny braků. Jinak to byla taková normálně blbá akční hloupost. ()

Hopeman

Škoda mohl to bejt dobrej film ....Ale jak už název vykecá skoro vše a postupně se to propadne do nějaký šedi kde se nic moc neděje a finále taky to samý....aspoň že se střelí do palice i když tohle vlastně napadne každýho diváka už po pěti minutách....2 snaha +1 žánr ()

Muf911

Filmy se zvratem mám rád. Záhady také. Začátek se vyvíjel slibně, prostředek byl trochu pomalejší a konec se dal odhadnout. ()

trickmaster

Konecne po dlouhe dobe nejake sci-fi, na ktere nepotrebujete k pochopeni spojit 3 mozky a krasne a uderne je zde vyjadrena myslenka s mysteroznosti a napetim...rekl bych, ze peknej nizkorozpoctak, kterej si na sebe vydela. 😉 ()

brasek

Kanadská filmová nešikovnosť! V podstate zaujímavá zápletka, ale realizácia je absolútne nepodarená. Príbeh nemá tempo, dynamiku a nudí. Mierne som spokojný s tým, že niekde tam na konci sa nejako dozviem podstatu problému. ()

stanyko

Od sci-fi to ma poriadne daleko. Asi by sa hodil privlastok mysteriozny. Na nezavisly film sa to da pozriet, aj ked po slubnom zaciatku to straca dych. ()

daleba

Žádný velký umění, dementní dabing tomu taky nepřidal, ale házet tady sračkama a hodnotit to jako odpad je fakt směšný!!! ()

moriero

Ježiš, to mi udělalo dneska radost. Největší pecka je, když nečekáte nic - jako fakt nic - a dostanete místo rohlíku s paštikou malý steak. Jj, jasně. Je to levné, komorní a skoro až televizní. Ale čert to vem. Dneska stačí i originální námět. Vlastně je to jediná devíza laciných béček. Moje nízké očekávání mělo hlavně postupné odhalování pointy. Dokud jsem si neuvědomil, že ona pointa až tak moc cool nebude. Daleko zajímavější bylo, jak se Rose dostala do Liamova auta? A co se mělo dít potom? Závěr mě dokonale převezl. ()

Rian_witcher

Těžko film hodnotit bez spoilerů. Tak jen stručně. Výborný mystery nápad, výborná Charlotte Sullivan a laciná tv produkce s odfláklým koncem. ()

godhand

Po dlouhé době originální scénář, geniální zápletka i pointa.Slintal jsem blahem. Tenhle snímek mi dává naději, že ne všichni tvůrci zabřednou do trapně se opakujících klišé. ()

Stinger78

Ach jo. Tohle mělo tak skvělý námět a hlavně parádní úvod, že si to snad takhle velké zmrvení ani nezasloužilo. A ten moment, který ozřejmil vznik "schopnosti", to snad autoři vymysleli na poslední chvíli, když zjistili, že je potřeba točit danou scénu... ()

Accuphose

Má to originální námět a nemá to logický záseky.... Nicméně je to celé natočeno ve stylu televizního filmu a od herců moc hraní taky nečekejte. Nicméně výsledek je pořád stejně slušný :-) ()

Sa.sa

Zajímavě natočený film o 2 hercích a vzájemném propojení byť... Jinak ten konec byl fakt divný... PS: nějak jsem nepochopil proč a jak je vlastně zabíjel... ()

goauld

Zajímavý námět, který zpočátku divák bude pocitovat nelogicky, avšak během filmu mu i TO dojde. Jsou tam dosti hluchá místa a zbytečně dlouhé pasáže, jenže pokrátit je o pulku, taxe ten film nevejde ani do jedné hodiny. Svým způsobem i konec je celkem rozumný, neb hlavní protagonista by stejně neměl šanci. Každopádně mít takovou "moc", no nevim nevim, jestli by jeden byl z toho dvakrát štastný... Zajímavý však je, že daný "dar" neměla i ta Jeane... V tomto kontextu by naopak měla mít "protiklad" (svatá pana Mária pomalu) ;-) Ale jinak jo.... nebylo to špatný. Řekl bych scifíčko jak pro chlapy tak pro ženský. ()