Šerifská hvězda

• Veľká Británia Tin Star
Veľká Británia, (2017–2020), 20 h 15 min (Minutáž: 43–53 min)

Hudba:

Adrian Corker

Tim Roth, Christina Hendricks, Abigail Lawrie, Christopher Heyerdahl, Lynda Boyd, Kevin Hanchard, Ian Puleston-Davies, Stephen Walters, Dan McDougall (viac)

Seriál Šerifská hvězda se odehrává v idylickém horském městečku, zaplaveném přistěhovalci těžícími ropu v nedalekém frakovacím zařízení, a čelícím rostoucí vlně zločinu. Vypráví emocemi nabitý a místy i zábavný příběh Jima Wortha (Tim Roth), abstinenta s dobrým smyslem pro humor i pro rodinu a horlivého náčelníka policie, jehož poklidný život naruší příchod bandy zločinců. Ti při zpackaném pokusu o Jimovu vraždu zabijí jeho malého synka. Tento čin – a Jimova ostudná odpovědnost za to, že se zbaběle vyhnul smrtící kulce – u něj vede v kombinaci s odmítáním přijmout minulost až k alkoholizmu. Jimovo nezřízené pití posléze nabyde formu jeho alter ega - nasávajícího, okouzlujícího, falešného a nelítostně brutálního druhého já jménem Jack Devlin. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (23)

Šerifská hvězda (2017)

Seriál jsem ohodnotil po shlédnutí dvou sezón, protože na další pokračování už bych nenašel sílu. Příběh sleduje osudy rodiny Worthových, děj však velmi často postrádá logiku, je přeplněn nesympatickými postavami, které se často chovají, jako kdyby trpěly schizofrenií, takže situaci pro mě nedokázali zachránit ani Tim Roth s Christinou Hendricks. Těžké zklamání. Největší perlou jsou ovšem oficiální obsahy TV Prima k jednotlivým epizodám. Přečtete si je, prohlédnete si fotogalerii, a už se na ten který díl vůbec nemusíte dívat, protože víte všechno. ()

Série 1 (2017) (S01)

Dorazil jsem první sezónu a jsem za to na sebe právem hrdý. Do seriálu jsem šel kvůli Timu Rothovi a Christině Hendricks, ale po první řadě svého rozhodnutí lituji. Zpočátku byl scénář ještě ucházející, ale s přibývajícími epizodami mu rychle docházel dech. V mnohém souhlasím s tím, co napsal ve svém komentáři uživatel jackalsc, za sebe bych ještě dodal, že jsem si tady nenašel ani jednu postavu, se kterou bych mohl sympatizovat. Nejhorší je teď pro mě to, že mám doma ještě druhou řadu, takže od zítřka zase poteče whiskey proudem... ()

Nový šerif (2017) (S01E01)

Pilotní epizoda na mě působila dost zvláštním dojmem. Chvílemi jsem měl pocit, že to tvůrci trochu přehnali a přeplácali děj záležitostmi, které už tady všechny alespoň jednou byly. Šerif sice není rozvedený, a nemá tak děti ve střídavé péči, toto malé opomenutí bylo nahrazeno alkoholem a první klišé bylo na světě. O potíže nebude nouze kvůli rafinerii/ spalovně/ elektrárně/ továrně/ dolu* (* nehodící se škrtněte), takže půjde zcela jistě o ekonomické zájmy a já jen tiše doufám, že se kvůli Anně nedočkám i hnutí Greenpeace. Třetí hvězdičku utrhla pro úvodní díl Christina Hendricks, protože ji mám rád, a na objektivitu se proto můžu ... ()

Nový plán (2017) (S01E02)

Christina Hendricks byla opět v pohodě (jen by se měla objevovat častěji), ale příběh mě silně zklamal. Postavy se po celou dobu chovaly mírně řečeno podivně a poslední třetina druhé epizody ve mně vyvolala přesvědčení, že by měli být za podobný výkon scénáristé fyzicky trestáni. ()

Útěcha cizinců (2017) (S01E03)

Za jiných okolností bych byl z neustálých přesunů v čase zmatený, a to by se jistě projevilo negativně na mém hodnocení, vzhledem k tomu, že tvůrci nikdy nezapomněli doplnit i časový údaj, šlo naopak o zatím nejdynamičtější epizodu, na niž se mi vcelku dobře dívalo. 3*+ ()

Jack (2017) (S01E04)

I když se fakt moc snažím vyjít tvůrcům vstříc, seriál mě zatím nedokázal vtáhnout do děje, prostě jsem se do něj zatím nezažral tak, jak bych od kvalitní záležitosti očekával. Pravda, v sérii se zatím docela intrikuje, ani o akční scény není nouze, problém je v tom, že je to pro mě zatím přes veškerou snahu tvůrců takové neslané, nemastné. ()

Návnada (2017) (S01E05)

Zatím jsem si (až na jednu epizodu) dokázal tříhvězdičkové hodnocení před sebou samým obhájit, v případě páté epizody jsem to už ale nezvládl. Kromě pocitu, že celou záležitost zafinancoval nějaký kanadský lihovar, mě zaujalo extrémně podivné chování jednotlivých postav a zklamalo rozhodnutí tvůrců ukázat mi z některých hereček víc, než bych chtěl (vzhledem k vybraným vzorkům) vidět. O tom že mají pan a paní Worthovi divnější choutky než autoři japonského porna ani nemluvě. ()

Cvok (2017) (S01E06)

Šestá epizoda mě nenaštvala stejným způsobem jako předchozí díl, takže jsem mohl opět přidat hvězdičku na hodnocení. Pravda, nějaká ta nelogičnost se občas vyskytla, ale statečně jsem je všechny ignoroval, dostala mě až scéna se škrcením v autě. Já už jsem se tedy několikrát dusil (navážno), a při zoufalém lapání po dechu jsem si určitě nesundával brýle, ani jsem se nesnažil jinak vylepšit svůj outfit. ()

Prozrazení (2017) (S01E07)

Tohle u mě nemohl zachránit ani nadstandardní výskyt Christiny Hendricks. Děj sedmé epizody přinesl další podivné scény, které nešly příliš dohromady s logikou. Například setkání Elizabeth s Jaclyn bylo tak neuvěřitelně hloupé, až jsem si chvíli myslel, že si ze mě tvůrci dělají srandu. ()

Hříchy minulosti (2017) (S01E08)

No... Jestli to takhle půjde dál, odpadování se zřejmě nevyhnu. Tohle byla brutální snůška pitomostí, takové pocity už jsem zažil u seriálu Banshee, a je to tu zas. Záchrana princezny (čti vypatlané blbky) ze spárů odporného, úchylného motorkáře byla skutečným "zážitkem", navíc mám pocit, že by bylo pro Annu (i pro všechny ostatní včetně diváků) nejlepší, kdyby ji maminka odvedla do lesa, a tam ji na nějakém romantickém místě zkrátila utrpení svou brokovnicí. Taky si myslím, že by bylo snem každého člověka, kterého by zkopalo do krychle deset motorkářů, vypadat následně jako Jim/ Jack. No a Louisův boj s přesilou... Tohle bylo prostě špatné. ()

Šťastný kluk (2017) (S01E09) odpad!

Jo, jo, já je varoval. Mohlo jít o hodně dobrou epizodu, která mohla vnést do příběhu světlo, místo toho jsem dostal podivnost, která mě nebavila, ale zato přinesla další nesmysly. Pokud byl tento díl k něčemu dobrý, tak jedině k tomu, že jsem si potvrdil, že Angelu rajcují fakt divné věci. Ta by se nerozčílila, ani kdyby si ho po sexu Jim/ Jack utřel do záclony. A Malcolmova reakce na bodnutí byla skvělá, on to prostě vytěsnil:-DDD ()

Mou láskou je pomsta (2017) (S01E10) odpad!

Tak buď ze mě tvůrci dělají cíleně blbce, nebo je Kanada zemí zaslíbenou pro každého, kdo má chuť tak trochu si povraždit případně pomučit. Dokonce ani střelba na ulici za bílého dne nikoho příliš netrápí, život jde prostě dál (pokud nejste mezi oběťmi). Postava Anny je mi tak protivná, že bych uvítal nějakého toho hladového grizzlyho. ()

Série 2 (2019) (S02)

Jediným, ale zato obrovským kladem druhé sezóny je jednoznačně to, že už ji mám za sebou. Příběh (pokud se vůbec dá o nějakém mluvit) druhé řady nestál za nic, problémy, které se v pěti epizodách řeší víc než globální oteplování mizí lusknutím prstů, aby se vynořil problém nový (ještě nesmyslnější). Všechno to krásně vystihl v jediné větě uživatel Cervenak, já už můžu jedině dodat, že se budu případnému pokračování vyhýbat jako čert kříži. ()

Prairie Gothic (2019) (S02E01)

Tak teď nevím jestli Rowan Joffe dostal závěrem první sezóny sám sebe do rohu, a teď hledá marně cestu ven, nebo má prostě rád houbičky a kyselinku, po první epizodě druhé řady bych si tipnul na kombinaci obou možností. Tentokrát ten vlak s příběhem vykolejil hned na začátku, takže jsem hvězdičku udělil jen za to, že jsem se mohl několikrát pořádně zasmát, i když to nebylo tvůrčím záměrem. ()

Something Wicked This Way Comes (2019) (S02E02)

I když to tak někdy nevypadá, když vyloženě nemusím, tak odpadem! nehodnotím. Abych si mohl tuhle hvězdičku nějak odůvodnit, řeknu, že bylo fajn vidět Christinu Hendricks, ale jinak jsem fakt nic pozitivního nenašel. Myšlenkovou akrobacii, kterou tu předvádí Angela, může ospravedlnit jen to, že je po operaci hlavy. ()

Resist Not Evil (2019) (S02E03) odpad!

Omlouvám se, ale tentokrát jsem už prostě musel. Jakoby nestačilo, že druhá sezóna nemá od samého počátku hlavu ani patu, teď do toho tvůrci přimotali ještě náboženskou nalejvárnu, a to už jsem nevydýchal. Většina rozhovorů se vedla úplně zbytečně, příběh měl tempo nemocné želvy a děj se vlastně nikam neposunul. ()

Consequences (2019) (S02E04)

Hvězdička šla čistě za Elizabeth, která do toho neštěstí vnesla nějaké zajímavé prvky. Moc by mě zajímalo, k čemu se vlastně točily scény s Rosiným rodeem? To mi fakt hlava nebere. Pokud šlo o umělé natahování času, tak to beru, nic jiného to podle mě být ani nemohlo. ()

Jack and Coke (2019) (S02E05)

Páté epizodě jsem udělil zatím své nejvyšší hodnocení ve druhé sezóně. Ne, příběh se nezlepšil, scénárista má hlavu stále hluboko ve svém rektu, dvakrát jsem se ale přistihl při tom, že se dobře bavím. Poprvé se o to postarala děvčata z paintballového týmu, podruhé k tomu došlo při návštěvě Randyina baru. ()

The Bagman Cometh (2019) (S02E06)

No, tak tahle konverzačka byla zatím tím nejlepším, co druhá sezóna přinesla. Pokec šesti lidí v jedné místnosti mi dal víc než všech pět předchozích epizod se sice akčním, ale zároveň nesmyslným dějem. Byl bych ještě spokojenější, nebýt Annina otravného moralizování. ()

Age of Anxiety (2019) (S02E07)

No jo, no, sotva nějakou epizodu opatrně pochválím, hned dalším dílem jsem po zásluze potrestán. To mělo být jako co? Před lety jsem viděl horor, který už si moc nepamatuju, jen mám dojem, že když tam někdo přijal telefonní hovor z jistého čísla, do několika dnů zemřel. Tady to vypadalo podobně, u striptéra se sniperkou to mělo rychlý průběh, zatímco Jack si jen načůral do boty (alespoň to tak vypadalo) jako ten pětiletý kluk v předchozí epizodě. Fakt hloupé. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů