Terrifier

Počas Halloweenskej noci dostane polícia oznámenie o tom, že istý muž v obleku klauna zavraždil dve osoby. Zdá sa, že ide o žart, ale v skutočnosti sa v meste prebudil vraždiaci klaun s menom Art, ktorý je pripravený zničiť každého, kto sa mu postaví do cesty. (Marceloo)

hony23

Nic originálního to tedy není. Maniak vraždící na Halloweena už tu byl a zabiják v masce klauna také. Zpracováno je to ale dobře a brutalita klauna je na té nejvyšší úrovni. Nečekejte sofistikovanou zápletku ani nějaké velkolepé herecké výkony, všechny postavy ve filmu jsou tu jen od toho, aby měl klaun neustále koho nahánět, bodat a řezat. ()

Dombzila

Terrifier je dost možná budoucnost moderního slasheru. Samotný vrah, Art the clown, je totiž jeden z nejlepších záporáků dnešních hororů. Vypadá surově a zapamatovatelně, je strašidelný a je dost brutální, což je taky jeden z nejsilnějších aspektů tohohle filmu. Vysoká míra brutality v kombinaci s naprosto úžasným gorem dělá zapamatovatelnou a děsivou podívanou. Na druhou stranu tenhle film není nic, co by navždy změnilo kinematografii. Premisa a příběh jsou dost jednoduchý, takže se ve finále jedná o dost fajnovou jednohubku, ideální třeba na halloween. 70% ()

Johnysinner

Nemám rád to slovo,ale musím ho říct:Nechápu ty odpady a kritiky !!!Damien Leone je buď génius nebo naprosto zvrhlý šílenec.Sáhl po Davidovi Howardovi Thorntonovi pro roli zvrhlého,nechutného,zvráceného klauna,ze kterýho už při prvním záběru na něho pustíte do kalhot úplně všechno !!!Protože tenhle převlek a masku nikdo už nepřekoná.David v roli klauna podal výkon na oscara,ten masakr si prostě zahrál s chutí a gustem.Nervydrásající scény jatek překonaly i Lidskou stonožku.Děsivé ticho, po kterém se vynoří klaun,který nemá slitování a prožívá orgazmus,když zohavuje oběti neuvěřitelným brutálním až opravdu NECHUTNÝM způsobem.Pokud jsem se podíval na hodiny tak jsem byl nasraný,že už bude konec !!!Dal bych deset hvězdiček,protože by se ve mě krve ani masa celou dobu sledování nikdo nedořezal. ()

Nostradamus6

Tak za mě byl klaun, tedy myslím jeho podoba opravdu skvělá - prostě supr. No a co se samotného filmu týče, tak vidět ho někdy před 20 roky, tak bych asi strachy ani neusnul. Ale pro dnešní dobu by filmu spíš prospělo více realistických " řezů " než pro mě naprosto nereálné rozřezávání ženské od její spodní části. Ale jinak dobré 3*. ()

finkie

Půvabně zvrácený masakr, který ač se příliš nezdržuje scénářem, není přes svou výstřednost a brutalitu ani vyloženě hloupý. Klaun je sice svým způsobem magor, ale současně velký sympaťák, a musím ocenit také působivou sevřenost celého filmu (děj se odehrává v reálném čase během jednoho večera, podobně jako třeba Halloween II (1981)). Škoda jen, že na některých místech je dost poznat, že pan režisér je především teoretik a zkušenosti s opravdovým vražděním mu chybějí. Zvlášť rozpačitá je v tomto ohledu jinak zdařilá scéna s opilou kamarádkou hlavní hrdinky a jejím přeřezáváním vejpůl - frajersky jednou rukou takhle nikoho od rozkroku až po hlavu pilou rozpůlit nejde, a dokonce i když máte obouruční břichatku a pomáhá vám kamarád, tak to jde velmi ztuha a zastavíte se nejpozději na hrudním koši. Ale chápu, že duševně zdraví jedinci tohle řešit nebudou. ()

oskiii

Tohle je solidní psycho jízda. Vyšinutý němý klaun, s nosem Roberta Záruby, zatraceně děsí a s těmi nebožáky se rozhodně nesere. Horor je postavený na strahu, brutalitě… a vlastně postrádá jakýkoliv příběh. Oběti přicházejí a po chvilce jsou odejity. Ani náznakem není řečeno, kdo klaun je, jaká je jeho minulost a proč to všechno dělá. A ono to není vůbec na škodu. Některé scény jsou mrazivé (jízda na tříkolce), jiné bizarní až úsměvné (hra na ženu). Bavil jsem a vzhledem k tomu, že tenhle žánr mám rád, tak nemůžu jinak. 80% ()

Milo384

Šašek je nepříjemný, vypadá super, vraždy jsou pořádné maso, jednotlivé grimasy klauna jsou parádní, ale příběh a postavy jsou jak z lepšího amatérského filmu. Nebyl jsem moc zhnusen, ale nenudil jsem se, takže v pohodě průměr. ()

Jansuper

Když sem ten film viděl prvně, tak to působilo jako perfektní slasher, s výbornou hudbou, výborným psychopatem, velkým napětím, s obrovskou brutalitou a vraždami, když sem tento film viděl po druhé, tak musím uznat že bych klidně jednu hvězdu ubral, musím uznat že je tam plno nespočet nelogických věcí, a postavy se chovají opravdu velmi nelogicky někdy, když ty dvě slečny vyšly ven z té pizzerie, a ta jedna šla na záchod, a druhá měla sluchátka, tak art mezitím zavraždil zaměstnance pizzerie, v první řadě kde se tam mohl schovávat art, když ho vyhodily, a ty dvě ženy poté šli do auta, dit tam nebylo se kam schovat, přece by si ho ty ženy všimly myslím, kdyby tam někde byl schován venku a poté se vrátil do té pizzerie,  poté jak to že když hlásily v rádiu o dvojité vraždě v pizzerii, kdo by to tam tak rychle našel,  a jak to že si nikdo nevšiml arta, nebo art jeho, aby art zabil svědka, jestli někdo ty dvě mrtvoly v pizzerii našel,  poté taky jak art dokázal v tom domě všechny dveře co tam byly tak rychle najít a uzamknout je řetězama a zámky, kde vzal tolik zámku a řetězu na zamknutí těch dveří, když v pytli měl asi jeden, a hlavně jak mohl stihnout najít tam všechny dveře ven a všechny je zamknout,jak k tomu eště, když jedna z žen byla na záchodě, jak art mohl stihnout druhou ženu, kterou uspal, dostat do toho domu a někam jí tam dát do sklepení, a poté eště jít zpět před vchodové dveře kde tu ženu překvapí a pohybem na ni bafne, to je nesmyslné a nereálné aby art vše stihl,  proč ta žena když hledala pomoc v tom domě, a volala na toho týpka který jí neslyšel kvůli sluchátkum, proč nešla k němu blíž a nedotkla se třeba aby dala o sobě vědět že potřebuje pomoc, proč jen z dálky tam stojí a volá na něj když vidí, že má sluchátka a neslyší, jak art se tam za tu ženu dokázal teleportovat, že tak rychle se za ní najednou objevil,  když art vraždí a střílí někde dole, to to ten týpek fakt vůbec neslyšel tam ten křik a vystřeli, proč ta poslední přeživší neutíkala někam úplně pryč pro pomoc, když se dostala ven z toho domu, proč šla ta blbka do té garáže, a hlavně proč na začátku onny dvě ženy, rychle neujely i když byly pod vlivem alkoholu, když viděli divného podezřelého týpka s černým pytlem a pak si eště jedna v průběhu toho co tam je nějaký takový týpek odskočí, většina lidí by logicky ujela nebo utekla,    no ale já tomu těch 5 hvězd nechám, je to rozhodně jeden z povedenějších slasheru poslední doby, a takové nelogické věci bývají i v jiných slasherech, i když třeba o něco méně, nechávám tomu i 5 hvězd, protože je to něco jiného než ostatní klasický slashery, tady s nějakou moralitou vůbec nešetřily, tady je ta brutality opravdu vůbec neomezená, a musím uznat že při jedné scénce, sem se uškliboval i já, a to i po druhém zhlédnutí ta vražda působila dost znepokojivě, a vraždy sou udělané fakt výborně, bez pomocí digitalizace, ale nejvíc můžu chválit, ovšem snad nejpovedenějšího hororovýho zabijáka 21 století, no snad kam se na něj hrabou i nejznámější, jako Jason, Mychael atd, ti co řeknou že art je nic moc, tak normálně, ať se jde zahrabat a na rovinu říkám že už je žádný hororový zabiják nepřekvapí, protože art je opravdu velice povedený, sem rád že se povedlo udělat v poslední době nějakou opět povedenou hororovou postavu,  děsivý, šílený, mimický, velice sadistycký ale i docela někdy srandovní psychopat,   je to napínavé jak struna, hudba je fakt super () (menej) (viac)

van Lumineux

Tón filmu i napětí fungují o něco lépe než dvojka, je to zároveň pořád ještě o něco krotší a tedy koukatelnější. Ale také se tu místy "tlačí na pilu". Protože nevidím hodnotu v ultraviolence, musím hodnotit nízko, nicméně samotná postava klauna a jeho interakce s postavami je v rámci žánru zjevně povedená. ()

ashtarsk

Čistá lobotómia klauna ktorému celý film prepína jak 5 ročnému dieťaťu keď ho necháte sami doma, hrozný film aj keď mal len 1h 20min. Neviem si predstaviť že by som ho kukal znova len ak by som sa chcel zabiť tak by som si ho kukol aby ma to dorazilo, inú výhodu tohto filmu nevidím. Nudné sračkové scény postihnutého klauna a ľudí ktorý sa mu len pletú do cesty aby ich o 10min zabil aké dokonalé 3/10 ()

Lumos odpad!

Film u kterého se nemá cenu ptát, protože zde logické vysvětlení nenajdete, takže pokud máte hlavu v pořádku, tak u tohoto filmu budete zaručeně trpět. Buď budete bezmyšlenkovitě sledovat nechutné scény, postrádající logiku, nebo se na to nebudete dívat vůbec. ()

Marcecek

Béčkový až céčkový horor, triler, vsádzajúci na prílišné až nechutné gore, inak v ničom inom originálne to nieje. Spojte si Saw, Helloween, To, ale s amatérskymi efektami, hereckými výkonmi, maskami a hlúpym scenárom. Klaun Art je ale desivý, to sa musí nechať, ani Pennywise by sa nemusel hanbiť. Nieje tu vysvetlená motivácia konania klauna, ani žiadny jeho príbeh, proste zabíja, chová sa psychopaticky a hrá pantomímu, origin bude možno vysvetlený v pokračovaní. Začiatok je celkom napínavý, ale potom ako sa spustí gore mašinéria a naprosto predvídateľný dej, ide to všetko do kopru. Znovu tu máme takmer nesmrteľného zabijaka psychopata, ktorého nezastaví ani guľka do hlavy, ale to konanie postáv, nemám slov, nelogičnosť je slabé slovo, ja viem, že tento žáner je tým známy, ale len keď spomeniem, asi tak 5x ho mohli doraziť, ale oni nie, proste utečú a nechajú sa znovu dobehnúť, a takto sa to opakuje 80 minút. Scény vrážd, najmä tej jednej, kde z jednej urobí dve, všetci vieme, niesú pre slabšie povahy, aj keď farba a konzistencia "krvi" takisto poukazuje na nízky rozpočet filmu. Chcel som dať 2 hviezdy, ale pre masku klauna, ktorá je naozaj až by som povedal znepokojujúca, dám aj tú tretiu. ()

Feacher

No, čekal jsem od toho víc. Takový průměrný horor s úžasně namaskovaným a zahraným klaunem... ale tak strašně odfláknutý děj. Začátek solidní, ale jak se dostali do toho baráku, kde se najednou zamknuly všechny dveře a nikdo nechtěl klauna zabijáka zabít, tak to šlo do háje. Je fakt tak těžký, když do leží na zemi po bodnutí nebo ráně, ho čímkoli dodělat? Ano, je to v každém druhém hororu, ale proč to pořád opakovat? To to nejde natočit jinak? Čekal jsem víc a šlo s tím udělat víc! Takhle to jsou jen 3*! ()

Miroslav.Zac

Průměrný snímek, který sice nenabízí kvalitní děj ani špičkové dialogy a už vůbec ne žádnou závěrečnou pointu, zato vás zahltí hektolitry krví, vnitřnostmi a dalšími nechutnostmi. Kdo má rád bezduché slashery a vraždící klauny, ten si přijde na své. ()