Waterborne

Réžia:

Ryan Coonan

Scenár:

Ryan Coonan

Miestny lesník Todd (Martin Blumm) nemá dobrý pocit z miestnej vody. Odoberie z nej preto vzorku. Avšak pri návrate od vodnej nádrže na vlastnej koži zistí, že je neskoro. Kengury, ktoré z nej pili, sa už stihli infikovať... (metal.storm)

Aluska88

Viděla jsem "Nazi Zombies" v norském filmu Mrtvý sníh, viděla jsem nizozemský kraťas Zombeer, kde nákaza pocházela z piva. Asylum vypustilo do světa svoji další pecku v podobě Zoombies a hned vedle toho se může postavit další béčko, Zombie Shark. Zombie žánru se tedy meze rozhodně nekladou, jakékoliv hranice jsou dávno srovnány se zemí a Zombie nákaza se může objevit kdekoliv a může jí podlehnout kdokoliv:) V tomto případě do neomezené studnice nápadů přispívají Australané s povedeným filmečkem Waterborne. I když se nejedná o nic zlomového, tak žánrově mi Zombie klokani připadali velmi osvěžující:) Scéna, kdy auto stane tváří v tvář klokanovi, mi přišla docela děsivá. ()

SOLOM.

Australská netradiční „zombie“ jednohubka, která určitě dokáže pobavit i takového odpůrce tohoto subžánru, jakým jsem já sám. Už jsem viděl dost krátkometrážních i normálních filmů, kde se infikovala lecjaká zvířata (namátkou křečci, ovce…), takže klokani se prostě museli přidat do party. Docela si i dokážu představit, že by s tímto námětem mohl vzniknout celovečerní film. Útok klokana na auto vskutku nevypadal zle. 50% ()

Kontryhelka

To byla ptákovina, čekala jsem teda od toho víc. Klokan napadne jednoho blba a ten zase dědka na traktoru. A konec. Takže děj nulový, dvě minuty napětí a zbytek dědek sedí u vody a blbec lesník co neumí nabít pušku a když jí nabije,rozbije klokanovi hubu a ten se mu odmění tím,že ho kousne a je z něj zombie a zase jsme na začátku ......... infikace, zombie, další infikace, a druhá zombie a konec filmu. Tečka ()

IvcaSammet

Proboha, co lidi všechno nevymyslí ... Ano, samozřejmě jsem věděla, do čeho jdu, a taky se z filmu vyklubala hovadina, kterou jsem tak nějak čekala. Námět sám o sobě nezní úplně nejhůř, jeho zpracování je už ale horší. Absolutně umělí klokani paradoxně nebyli z celého filmu to nejhorší. Ze začátku se Waterborne docela slibně rozjíždí, jenže když přijde na útok, všechno se rázem zhroutí jako domeček z karet. Záběry horší než z loutkového filmu, (spoiler:) maska "prvního zombie muže" vypadá spíš jako nepodařený převlek, a co mě překvapilo asi nejvíc, byl fakt, že zombie pijí krev z krku ;) Waterborne byl zřejmě určený pro pobavení diváka, což dokazuje i samotný závěr, já jsem se ale bohužel prostě nechytla. ()

• Keď sa hlavnému hrdinovi pred auto postavila kengura, vyklonil sa z okna a povedal „Come on Skippy“. Narážal tým na austrálsky seriál Skippy, stepná kengura (od r. 1968), kde bola kengura menom Skippy hlavným hrdinom. (metal.storm)