Tí, ktorí si nemôžu zarábať na živobytie, musia nájsť iný spôsob, ako si zabezpečiť príjem. Príbeh sa sústreďuje na dvoch policajtov – staromódneho Bretta Ridgemana (Mel Gibson) a jeho mladšieho partnera Anthonyho Lurasettiho (Vince Vaughn). Používajú svojrázne metódy a keď sa do médií dostane ich videozáznam, suspendujú ich. Títo dvaja zatrpknutí bojovníci bez peňazí a bez ďalších možností zostupujú do zločineckého podsvetia, aby si vydobyli svoju spravodlivosť.  No namiesto ľahkého zárobku ich čaká jedna z najťažších výziev ich života. (TV JOJ)

bonovox

Režisér potvrdzuje svoj talent aj aj tentoraz nám predkladá výborne zvládnutý thriller o jednej spackanej lúpeži a následkoch ktoré hlavným protagonistom priniesla. Aj keď o lúpeži to je len okrajovo. Hlavným motívom je ale tenká hranica medzi skĺznutím ku zločinu aj keď sa celý život snažíte všetko riešiť v zmysle zákona. Gibson je na staré kolená lepší a lepší ()

BrusVejn

S. Craig Zahler si buduje naozaj špecifický štýl pre jeho filmy. Sú pomalé, brutálne, s vyblednutým vizuálom, a na konci predvedie pôsobivú drsnú sekvenciu. Keby k svojim filmom pridal režisér ešte aj dávku humoru, máme tu podarený klon Tarantina. Treba povedať, že v klasickom filme by tento príbeh bol vybavený za pol hodinu a film sa neuveriteľne vlečie a naťahuje, ale nevadilo mi to. Mrzel ma len záver, ktorý bol síce pôsobivý ale vyšiel do prázdna a nemal nejakú zásadnú pointu. ()

Tuty

Srovnání s Lethal Weapon není na místě. Komorní atmosféra a humor, když už, je i přes absenci Dannyho Glovera vyloženě černý. Značný důraz je zde kladen charakteristice postav (i vedlejších) a člověk by čekal, že když mají playeři taková intermezza, většina z nich nezaklepe bačkorama, nebi alespoň ne tak rychle. Hudba není, zvláštní, nikoliv špatný film, kterému by neškodila kratší stopáž... ()

jjjerry

Čekal jsem od toho daleko více. Místy jsem se fakt nudil. Nenašel jsem si hrdinu, komu fandit, jak se do příběhu vžít. Ale líbí se mně slušná realičnost. Scénář dával celkem smysl. Zápletky zajímavé a nečekané. Jen to chtělo méně nudy a asi jiné herce. ()

Kozlowski8

Dva suspendovaní poldové se rozhodnou obstarat si prostředky přepadením party bankovních lupičů... Vcelku zajímavý, ale ničím zvláště vyjímečný film, který se chvílemi docela vleče (zvláště v první polovině) a ta hlavní akční pasáž - přestřelka před vraty garáže -byla trochu přepísknutá a nepřesvědčivá. Mel Gibson má ale stále charisma. U mne silné 3*. 65 %. ()

VLADEK

Prvních 30 minut za 70%, dalších 30 minut za 80%, dalších 60 minut za 90%, dalších 20 minut za 50% a posledních 30-40 min už v podstatě a narovinu kupa sraček a nesmyslů takže ODPAD. Nechápu těch 5 hvězdiček od některých. Kdo tvrdí, že jde o poctivou starou kriminálku tak měl zatmění. Z čeho to jako dovozujete? Že se mluví pomalu? Že Dona Johnsona dáme raději do protisvětla, aby nebyla vidět ta jeho plastická umělá huba? Laciné kvazirasistické žvanění. Jediný pozitivum tohohle filmu je jeho stopáž, která vlastně vylučuje nasazení na české komerční televizi. ()

Heywood

Nevím proč, ale oba herci mě nudili. (Jinak patří spíše mezi ty mé oblíbené). Asi to bylo celé takové upláclé, sociálně-kriticko-zlovolno-policejní. Časově přetažené a Don Johnson opět neoslňoval. A ten námět okrást zloduchy...stále stejné... Technicky zvládnuté, za dobré řemeslo 3 kousky, ale podruhé si to nedám. ()

PTuranyi

Originálny príbeh policajtov, ktorí sa pre finančné suchoty pokúsia vo "voľnom čase" "privyrobiť si" okradnutím zlodejov. Žiaľ nie všetko dopadne podľa plánu a šťastný koniec čaká jedného z vodičov, ktorého si bankoví lupiči najali. Mel Gibson a Vince Vaughn hrajú svoje postavy veľmi dobre. 70% ()

Mukade

mieri mu na hlavu, žiada od neho len mobil, video, môže ho kedykoľvek so 100% istotou zastreliť a tak si zobrať mobil, čo je 100% dôkaz že skutočne chce len zmazať to video a nie ho zabiť, ale tamten sa rozhodne giganticky riskovať život a vyraziť mu ruku s pištoľou a zastreliť ho (mohol mu predsa dať mobil a neskôr ho bez rizika zastreliť, keď by chcel)... hhhhlúposť a hviezda dole (keď chceli aby takú blbosť znesiteľne urobil, tak ho mali zobraziť ako hlupáka, čo neurobili, takže veľmi otravná chyba scenára)........................... update po 2 dňoch: Vôbec, celkovo je to film na dobrú náladu - jediný prežil chuj ktorý si to vôbec nezaslúžil. Zabíjanie zloduchov vôbec nebolo dobre natočené, žiaden pocit katarzie, zadosťučinenia. Sssslabota. Spolu = ďalšia hviezda dolu a rozmýšľam či aj tri* neni pre túto "muchotrávku" veľa. ............. (btw, Bloku 99 som dal 5**) ()

frenkie

Jména režiséra a hlavních protagonistů byly důvodem, proč jsem se na film dost těšil. Avšak po jeho zhlédnutí nemůžu sdílet nadšení zdejší komunity. Netvrdím, že se jedná o snímek vyloženě špatný, ale přeci jen, místy až příliš rozvláčný a zdržující. Bylo moc znát, hlavně v dialozích Gibsona s Vaughnem, že se scénárista snaží napodobit mistra dialogů Tarantina. Ale ne vždy se mu to daří. Filmu by rozhodně nezaškodilo zkrácení tak na dvě hodiny. To je v mých očích hlavní výtka k tomuto snímku. Casting je naprosto výborný a z části kopírující Zahlerův předchozí počin. Napětí a určitá nepředvídatelnost děje je hlavním motorem snímku. Závěr výborný a opravdu překvapivý. Nebýt té přepálené stopáže, šel bych z hodnocením výše. Takto je to mezi třemi a čtyřmi *, zaokrouhleno dolů. ()

Hoffmanos

Nejhorší thriller s Gibsonem ? Bez debaty. Tím nechci nijak hanit herecké výkony dvou hlavních aktérů, ale v podstatě všechno ostatní. Zbytečné a zdlouhavé scény střídají nahodilé dialogy, nechybí dávka brutality, ale narozdíl od Zahlerova Bloku 99, většinou bezpodmětné a zbytečné, to vše v nechutně nezajímavém scénáři. Až na scénu v bance, se film odehrává bez vážnějších emocí, i tam to bylo až nezdravě vynucené. Občas mi připadalo, jako by se na režii filmu podílela samotná postava Jacka od Larse Von Triera, či někdo jiný s hlubokou duševní poruchou. ()

Martens14

Ubíjející nuda až do vyvrcholení. Po hodině a půl, kde se nic neděje, jsem už ale musel vydržet na závěr, který překvapil, toť vše....a ta šílená stopáž... Kdo viděl od Tarantina "Osm hrozných", a nebavilo ho to, ať se raději nedívá. ()

Hockauf

Sympaticky drsný snímek s vynikajícími herci, kterému se i přes skoro tříhodinovou délku daří po celou dobu udržet diváka v napětí. Děj je plný překvapení, zvrat(k)ů a výživných hlášek, doplněných syrovou atmosférou. Zahler zkrátka opět dokázal, že umí točit fantastické, poutavé a především originální filmy, jako dnes již málokdo. ()

tucnakomet1

Když jsem viděl herecké obsazení, očekával jsem trošku víc. Sice film nezklamal (byl napínavý, skvěle promyšlený...), ale na druhou stranu byly první ⅔ příliš táhlé, skoro až nekonečné a celý snímek byl chaoticky sestříhaný (včetně hudby).. Překvapil mě nečekaný konec, který dopomohl ke zlepšení celkového dojmu z filmu a stejně tak i duo - Gibson a Vauhgn - které si naprosto sedlo a vůbec by mi nevadilo je vidět znovu v akci. 65-70% ()

Troniq

Dřepět v autě na sledovačce může bejt zatracená nuda, ještě když kolega vedle vás "večeří" přes hodinu. Ale když to režíruje Zahler, můžete si bejt jistý, že to všechno do posledního záběru zabalí do tak neopakovatelnýho stylu, až se přistihnete, že právě i ta zatraceně nekonečná sledovačka nutí mít vlastní zadek přikovanej do křesla a oči suchý od nedostatku mrkání. Okej, předchozí Blok 99 odsejpal víc, ale tohle taky funguje famózně. Zahler bude časem vlastně takovej Mann...a já se na to těším! ()

kaller

Stejně jako v předchozích Zahlerových filmech je to neuvěřitelně u-t-a-h-a-n-é... mít to konečně ten správný drajv, rozhodně by šlo o nadprůměrný počin s patřičně drsnými konturami a herecky stále přesvědčivým Melem Gibsonem. ()

BruceTichac

Námět filmu není vůbec špatný, provedení malinko pokulhává. Kdyby byl film o hodinu kratší, jen by mu to prospělo. Gibson i Vaughn jsou skvělí, ale to tempo... Prvních 20 minut paráda, potom se hodinu a půl nic neděje a strašně se táhne a posledních 45 minut zase paráda. Škoda, mohl by to být skvělý film, takto jen lepší průměr. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (viac)

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

25.09.2018

Mel Gibson (Statečné srdce, Ve jménu krve) si svůj návrat mezi Hollywood užívá a jeho poslední projekty musí dělat radost nejednomu fanouškovi. Kromě natáčení nového filmu z druhé světové války… (viac)

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

01.08.2018

Mel Gibson (Odplata, Ve jménu krve) a Colin Farrell (Fantastická zvířata a kde je najít, Miami Vice) si společně v thrilleru režiséra Tommyho Wirkoly (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, 7 životů)… (viac)