Jeden deň v Taliansku

• Česko Jeden den v Itálii (viac)

Vyberte sa spolu s tvorcami tohto dokumentu na cestu ponad jednu z najvýznamnejších krajín Európy. Spoznajte infraštruktúru, rozmanitosť, hospodárstvo, ale aj život ľudí - tak ako ich zachytáva kamera - v priebehu 24 hodín života tohto štátu. Taliansko je mimoriadne rozmanitou, hospodársky rozvinutou krajinou, ale aj krajinou množstva historických a umeleckých pamiatok. (RTVS)

Marze

Zěme kde "sladký život", který zbytek světa Itálii záviděl se vlivem zrychleného životního stylu globalitace přeměnil na "slow life", model pomalého života. V Itálii jsem často, ale hrozba zemětřesení, které zemi postihuje každých pět let mi nenapadla. Hrozba výbuchu Vesuvu ano, dost se o tom tam mluvilo. Místo toho je zdecimoval koronavirus, protože mají jednu z nejstarších populací v Evropě a jsou závislí na běžencích. V dokumentu se říká, že se zavádí moderní zemědělské metody s úctou k lidské práci. Italské zemědělství je závislé na práci migrantů připluvších z Afriky , kteří když se během pandemie stáhli, začalo kolabovat . No a teď vidím, že v 55. minutě jsou tato gheta o velikosti 3 tisíc lidí natočena z vrtulníku, takže to píšu zbytečně. Aspoň mají italské korektní feministické slečny z čeho ke stáru vybírat. ()

tron

Panoramatické pohľady na taliansky vidiek za 100%, ale "mestské" časti ma nudili, hoci tu bez debaty majú svoje miesto aj ony. ()

gabin(a)

Miluju cestopisy a Itálii, takže na tenhle jsem se moc těšila. Nezklamal! Krásné záběry, spousta nových informací, určitě se ráda podívám znovu! Naproti tomu Jeden den ve Francii mě hrozně zklamal, věnoval se prakticky jen průmyslu, technologiím a vždycky až moc dlouho. Země tak pestrá po všech stránkách by si zasloužila i pestřejší mozaiku.... ()

Autogram

Skutočná všehochuť Talianska, dokument to berie kompletne od geografie, prírody, sopiek a tektoniky až po priemysel, poľnohospodárstvo, energetiku, dopravu, migrantov, mafiu a futbal. Takže všetkému sa venuje trochu času, niečomu možno málo a niečomu priveľa, ale aj tak je to zaujímavý dokument, nie však dokonalý. Perličkou pre filmového fanúšika môže byť to, že naozaj existuje mestečko Corleone, ktoré je kolískou sicílskej mafie. ()