Krimi příběh z prostředí tehdejších zahraničních západních diplomatů v Praze.  Členové pražského diplomatického sboru a jejich rodinné zázemí tvoří komparsní pozadí pro podivnou historku o odhalení válečného zločince... Podezřele odbytý film proslulého perfekcionisty. Jarmilu Košťovou po léta obdivovali TV diváci jako nejelegantnější hlasatelku bratislavského vysílání. Kvůli obavám ze zákazu natáčení byl děj oproti předloze oproštěn o všechny židovské motivy - původ postav i organizaci hledající nacistické zločince. (oficiálny text distribútora)

otík

Hrozná škoda, že první hodina filmu je totálně, ale naprosto absolutně totálně o ničem. To by unudilo i osla. Jakmile se však prozatím druhá hlavní postava ztratí a první postava ji začne hledat, rozehraje se napínavá a důmyslná krimi dráma. Ovšem to už je pozdě nato, aby se divák nadchnul. Škoda, potenciál tu byl jak herecký, tak scénáristický. Černobílý film. ()

hans500

Herecky výborné, velmi povedená atmosféra i nadprůměrná kamera, ale scénář by mohl být lepší a i zpracování má mezery. Celkem 3,5*. ()

farmnf

Zajímavý námět. Koštová zcela nevhodná na hlavní roli. Výborná práce Brzobohatého, Lukavského a Jelínka. Film s největším obsazením západních aut. Uvidíte tu Cadillac, Mercedes a mnoho Fordů. Začátek roztahaný, chtěl jsem to vypnout. Naopak scéna jak otevírají urny jako konzervy mi byla sympatická. Božidara Turzonovová jako kurva, to tu ještě nebylo. Konec málo uvěřitelný. Manželka diplomata, co už jím není, není stíhána STB. Hudbu Zdeněk Liška taky odfláknul na jeden valčík. ()

vitekpe

Hodne chladnej film. Pekne natoceny a docela slusne odehrany (byt Kostova vyuziva pouze jeden vyraz po cely film...). Ticha detektivka, kde vsechno plyne v klidu a pomalu. Ale jak rikam, prislo mi to takove nejake bez srdce a napadu...nevim. Zajimavosti je ucast Evy Fiedlerove. 3+ ()

Ixbalanke

Tak příšerné herecké výkony, především ty ženské, jsem dlouho neviděla. Film je absolutně bez děje, i když by mohl být zajímavý. ()

Fifer

Dramaturgyně Pittermanová po letech vzpomíná, jak Křejčík nakonec dostal povolení natočit tenhle film s původně prý vynikajícím scénářem. Byl tu však jediný problém, příběh byl o židech, ale ve filmu muselo být židovství příběhu co nejvíc potlačeno. Vznikl paskvil. ()

J R C Pecuchet

Když vezmu v úvahu, v jakém období tento snímek vznikal, tak klobouk dolů před panem Jiřím Krejčíkem. Vynikající herecké výkony všech zúčasněných a skvělá hudba Zdeňka Lišky. ()

Yarwen

Zajímavý snímek s inteligentní zápletkou a zdařilou hudbou. Všechno do sebe logicky hezky zapadalo, až ten konec mi nesedl, na místě hlavní aktérky bych se asi rozhodl pro odlet. Jinak se jedná o jeden z mála filmů, kde si zahrála Yvonne Kodoňová, ale vůbec jsem ji nezaregistroval. Nejspíš se jen mihla na úvodní recepci coby manželka diplomata. ()

MickeyStuma

Když se v českém filmu ve své ponuré době objevila např. diplomacie, znamenalo to vždy politický problém a citelný zásah do scénáře. A bohužel se to nevyhnulo ani tomuto snímku a tak to dopadlo jak to dopadlo. Scénář je znatelně zajímavý, ale po zásahu prostě zprasený. Škoda. O dozvucích 2. světové války vzniklo poměrně dost snímků a tento není vyjímkou. Hlavní téma je odhalení válečného zločince. Bohužel bez napětí a vůbec atmosféry jako takové. Jinak počin zcela srovnatelný s ostatními, zcela průměrnými počiny. ()

Vikinec

Na to, jaké osobnosti se tady sešly, kolik charisma bylo vyčerpáno, tento snímek neprokázal přesvědčivé kvality. Toto "psychologické kriminální drama", jak sám sebe tituluje, nedosahuje ani jednoho jmenovaného přízviska, když každé z nich je potlačováno ve prospěch druhého. Tak nejsme svědky ani psychologických rozborů obětí ani dedukčních her k odhalení vraha. Tento film, to je povinný komunistický odkaz s moudrými a jasnovidnými detektivy, zbytečná role "národního umělce" Šmerala, šokující rozuzlení s morálním otazníkem a promarněná šance jak využít české herecké nebe. Celkově, především díky hercům, 3*. ()

Pitryx odpad!

Po kom je ta vila, po kom je toto a toto, proč bereš tolik peněz, a kam jdeš a co a co ca co...zabit taku babu. Má to strašně pomalé tempo. Vlastně je to jen taková dialogovka. Herci dobří, ale příběh už tu byl několikrát jen v jiném hávu. A bylo to děsně a zbytečně dlouhé. ()

Jonatthan

Zase jedna neprávem zapomenutá perla (nebo spíš perlička) z těch mnohými proklínaných sedmdesátých let. V tomto případě se jedná o docela napínavý kriminální příběh z prostředí západních (tedy těch tehdy nepřátelských) zahraničních diplomatů v Praze. Samozřejmě s temnou nacistickou minulostí některého z nich. Zahrálo si zde plno výborných herců s Václavem Voskou, Jiřím Adamírou a Miroslavem Macháčkem v čele. Ta Koštová v hlavní roli mě nezaujala herectvím ani krásou, ale za to Jarmila Orlová v roli manželky J.Adamíry to byla fakt kočka!!! No a v neposlední řadě si zde zahráli tři bouráky (cadillac, ford mustang??? a mercedes) a těch v té době asi v Praze o moc víc nejezdilo... A ještě jsem zapoměl na krásné malé miniroličky - třeba Božidara Turzonovová v roli prostitutky, Naďa Konvalinka jako letuška za přepážkou. ()

carl.oesch

Bože, tohle byl typický (a nejen normalizační) film, který ukazuje, jak se dobré a vznosné téma dá zazdít slabým scénářem s řadou nesmyslností a s ohledem na dobu i s příměsí propagandistického balastu. S výjimkou hlavní hrdinky zde člověk postrádá byť jen náznak motivace jednání hlavních postav (pročpak se Chudík pouštěl do hledání onoho válečného zločince) a jak to, že onoho hlavního lumpa (V. Vosku) zrovna a najednou bylo možné najít v Praze, kde mu pomáhala partička bývalých kolaborantů? Těch otázek by byla záplava a tak nezbývá než konstatovat - mohl to být kvalitní film, drama a možná i trochu akční, ale to by to ti, co to dělali museli umět, dělat to i s trochou zájmu a hlavně beze strachu s politické objednávky té doby. Škoda, nevyužitá šance. A snad za její náznak a za perfektně zachycenou Prahu té doby ony dvě hvězdičky. Jinak, kdyby bylo možné dávat hodnocení jednotlivým profesím, scénaristovi bych dal odpad a slabotou bych ocenil i onu prkenou a nesympatickou herečku v hlavní roli, které se na rozdíl od jejích mužských kolegů (ale i třeba V. Chmelové v epizodní roličce) nedalo věřit ani snad to, že by byla schopná Vosku zastřelit. ()

JimLogan

Lehce předvídatelný scénář, který zachraňují dobré herecké výkony i celkově profesionální provedení. Sice jsem se díky tomu dobře bavil a ani chvíli nenudil, ale hlavní protagonistka si mé sympatie stejně nezískala. Skvělá tíživá atmosféra, u které je ale otázka, zda by fungovala i při druhém shlédnutí. Slušných 65 %. ()

PSyk

Tolik chytrých a zkušených herců a filmařů byly u tohoto porodu... A žádný si nevšiml, že točí totální ptákovinu, kdy naprosto všechny postavy se chovají a jednají jako úplní pitomci a hustota logických chyb v příběhu je asi tak 3 za minutu. ()

Jasmín

Oceňuji herce, částečně příběh, ale hlavně "reklamu" na Prahu bez hromady turistů a dnešní komerce sentimentálníma očima po mnoha letech navrátivší se ženy. Škoda, že to nebylo už v barvě.... Jo a ty auta (hlavně Macháčkův méďa), to muselo být žrádlo. ()

horskejvlk

Ježíš to bylo utahaný a unylý až hanba. Napětí a zápletka naivní jedině proč se na tu šumařinu dívat jsou herci, vše ostatní včetně té ameriky je šunt- Francouzský diplomat a nejezdí v Citroenu autenticita na nule, toporná Koštová a její čeština se slovenským přízvukem rve uši kdyby mluvila slovensky alespoň by to mělo melodii, tak je vyloženě protivná. Chyběl tam major Honza Zeman  to by bylo alespoň vtipný no alespoň ho suploval kontráš Jelen. Jediná sexy bomba třešničkou byla Božidara Turzonovová… ()