Overlord

• Japonsko オーバーロード (viac)
Japonsko, (2015–2022), 20 h 48 min (Minutáž: 23–25 min)

Predloha:

Kugane Marujama (kniha)

Satoši Hino, Akeno Watanabe, Aoi Júki, Jumi Hara, Šigeru Čiba, Kódži Jusa, M.A.O, Mamoru Mijano, Mucumi Tamura, Šinnosuke Tačibana, Takehito Kojasu, Emiri Kató (viac)

Populární online hra Yggdrasil končí. S tím se ale hráč Momonga nehodlá smířit a rozhodne se zůstat přihlášen až do úplného konce. Jakmile hra skončí, Momonga je přenesen do tohoto světa jako kostlivec a nejsilnější mág v tomto světě, který upadl do chaosu. NPC postavy totiž nabyly vědomí a bez rodin a přátel nevědí, co mají se svým životem dál dělat. Proto se Momonga rozhodne tento svět ovládnout a nastolit řád. (Harroc)

Recenzie používateľa Yoshitsune k tomuto seriálu (3)

Overlord (2015)

V první sérii si to hlavní hrd.......pardon, hlavní padouch jenom víceméně oťukává, zjišťuje co může a co nemůže. Brzy mu dojde, že proti němu stojí velice silní protivníci, kteří se nebojí obrátit proti němu jedno z jeho vlastních monster. Seriál je dobře vyvážen, posun v příběhu -vývoj postav -akce, a byt má seriál třináct epizod, utečou velice rychle, jelikož v každé epizodě se stane něco důležitého. Seriál má několik solidních zvratů, ale dojde i na klasické zábavné momenty, o které se tedy postará hlavně Pán lesa. Opravdu sem velice zvědav, co se odehraje v příštích sériích. ()

Season 2 (2018) (S02)

Pokračování Overlorda se oproti první sérii, nese v trochu jiném duchu, Ainz Ooal Gown se tady začne chovat víc jako záporák a jeho druhá polovina Momongus zase hraje divadlo. Překvapením je Sebas (na komorníka pozor) který působí jako dobrý element, oproti jiným postavám které sou okolo Ainzana. Vedlejší postavy kterým se podařilo přežít první sérii, se zde vrací a tvoří se tady různé party a zároveň se tady objeví nové silné postavy/skupiny, se kterými je nutno počítat. Červíček pochybnosti občas vyleze a ti nejen Ainzonově partě, ale i královská rodina má co skrývat. Po akční stránce zaujmou hlavně ještěři a divadlo ke konci, kdy Ainz tentokrát neni nijak v ohrožení, ale vedlejší postavy dostanou zabrat. Zločinecké uskupení které se zde objeví, sou fakt podřadní červi. O zábavu se hlavně postarají dvojice nymfomanek, které si nenechají ujít příležitost se projevit. Seriál přináší hodně nového a slušnou porci zábavy, a byť Ainz zde neni tak často, je super vidět co dělá svět a další postavy v něm. Pět hvězdiček mluví za sebe. PS : Chcete vidět děsivou panenku ? Tak tady jedna je a je plná překvapení, ale aspoň nezpívá ukolébavku "Zimní lucerna". ()

Season 3 (2018) (S03)

Zatímco v první sérii sem Ainza bral jako antihrdinu, tak ve druhé sérii na mně působil jako záporák, který však násilí bere jako poslední možnost. Tak zde, se z něho stalo regulérní monstrum, zrůda která experimentuje na lidech a nebere na nikoho a na nic ohled. Nemluvě o tom, že zde už je sním manipulováno a Ainzin skáče, jak si zdejší slizoun přeje a Ainzin to nevidí, nepřipouští si by ho mohl ohrozit někdo z jeho vlastních řad. Když umřou nějaký šílení jedinci, zabijáci, nebo postavy které si o to koledují, tak neřeknu ani popel, ale když umírají postavy, které si to nezaslouží, tak to mi už začíná dost vadit. Takže od druhé poloviny, sem začal fandit lidem, nehledě na to, jak moc byli psycho, byť císař Jircniv je sice nablýskaný až z toho oči bolí, idiot to překvapivě neni. Vše okolo Enri Emmot a vesnici co šéfuje, považuji za velice povedené a i samotná Enri má moje sympatie a bude v ní něco víc, než to že je to vesnická holka. Ainze je možná zrůda, ale díky bohu za Gazefa, Braina a Climba, kteří to vyvažují a zachraňují celý seriál. Docela velkým překvapením je Elias, který získal sebereflexi a lze mu i fandit. Těžko se tahle třetí série hodnotí, kdy se mi hlavní protagonista hnusí, zatímco vedlejší postavy, sou na tom výborně, nicméně i třetí série má slušné zvraty a příběh, o nudu rozhodně neni nouze. Je škoda, že zde neni pořádná akce, tak jako v předešlých sériích, ale minimálně poslední díl je hrdinský, takže ta pátá tam jde. ()