Overlord

• Japonsko オーバーロード (viac)
Japonsko, (2015–2022), 20 h 48 min (Minutáž: 23–25 min)

Predloha:

Kugane Marujama (kniha)

Satoši Hino, Akeno Watanabe, Aoi Júki, Jumi Hara, Šigeru Čiba, Kódži Jusa, M.A.O, Mamoru Mijano, Mucumi Tamura, Šinnosuke Tačibana, Takehito Kojasu, Emiri Kató (viac)

Populární online hra Yggdrasil končí. S tím se ale hráč Momonga nehodlá smířit a rozhodne se zůstat přihlášen až do úplného konce. Jakmile hra skončí, Momonga je přenesen do tohoto světa jako kostlivec a nejsilnější mág v tomto světě, který upadl do chaosu. NPC postavy totiž nabyly vědomí a bez rodin a přátel nevědí, co mají se svým životem dál dělat. Proto se Momonga rozhodne tento svět ovládnout a nastolit řád. (Harroc)

Yoshitsune

V první sérii si to hlavní hrd.......pardon, hlavní padouch jenom víceméně oťukává, zjišťuje co může a co nemůže. Brzy mu dojde, že proti němu stojí velice silní protivníci, kteří se nebojí obrátit proti němu jedno z jeho vlastních monster. Seriál je dobře vyvážen, posun v příběhu -vývoj postav -akce, a byt má seriál třináct epizod, utečou velice rychle, jelikož v každé epizodě se stane něco důležitého. Seriál má několik solidních zvratů, ale dojde i na klasické zábavné momenty, o které se tedy postará hlavně Pán lesa. Opravdu sem velice zvědav, co se odehraje v příštích sériích. ()

TomX2

Overlord je anime, ktorému sa narozdiel od iných svojho druhu podarilo perfektne vykresliť jadro MMORPG hier, pričom dosahuje viacerých kvalít. Main character je cool, ďalšie postavy sú taktiež výborné, svet aj zápletky sú super, sem tam sa tu dostaví aj nejaký slušný fór a už od začiatku sa to nesie v inom duchu než iné žánrové kúsky. Každopádne, aby som to prestal len chváliť a odôvodnil svoje priemerné hodnotenie, veľmi som to nezažíval. Animácia mi nepríde nijak zvlášť skvelá, soundtrack bol pre mňa nevýrazný, posledná štvrtina ma veľmi nebavila a neužil som si to tak, ako som vopred očakával. Neviem, možno by som do niečoho nemal vkladať veľké nádeje. Ale je to samozrejme fajn, vrelo odporúčam. Priemer: 63% ()

SonGokussj

Nemastné, neslané. Už z počátku jsem měl určité podezření, že to nebude top sezóny. Máme zde všemocného hlavního hrdinu, kterého všichni jen povznášejí a obdivují, poté pár zajímavých podřízených a jednoh-dvě zajímavá NPC. Konec. Příběh se táhne, řečená hrozba se nikde neojbeví, ... prakticky se mi k tomu nechce ani nic jiného říct. Show nebyla špatná, nebyla ale ani úžasná. Znovukoukatelnost nulová, chtíč po další sérii nulová. Koukněte na .Hack//Sign, Log Horizon či všeoblíbený Sword Art Online, pokud chcete podobnou tématiku. Toto si nechce až na potom. Nah... Nudných 55% ()

Hees

Overlord je v celku zaujímavé anime svojím konceptom, ktorý je, že neexistuje žiadny veľký, alebo silný nepriateľ existuje len ihrisko pre hlavného hrdinu Ainz Ooal Gowna. Táto ľahkosť toho, že Momonga (iné meno pre toho istého hrdinu) nemá skoro žiadnu konkurenciu, ale len sa hrá v novom svete sa prenáša úplne do deja a "kupodivu, čuduj sa svete" toto práve naozaj funguje pre toto anime, kde inde by to možno nefungovalo. Daný svet je zaujímavý a v každej sérii (sezóne) je to všetko poňaté trocha inak, ale podobne. Kde potom nastáva ten zlom a problém v celom anime? Presne to kde na jednej strane váhy je hravosť a ľahkosť na druhej strane váhy chýba nejaký ciel, alebo možnosť poraziť silného nepriateľa, lebo celé anime je jedno ihrisko pre hlavného hrdinu a on si vlastne de facto môže robiť čo chce. Postavy, ktoré slúžia a plnia rozkazy sú vo svojej podstate tiež zaujímavé. Overlord je isekai anime to znamená, že je hrdina prenesený do nového sveta, kde v podstate žije a robí rôzne v tomto prípade pokusy. ()

Prometheus69

Anime dokumenty a hrané by měli mýt svůj vlastní žebříček hodnocení, TOHLE JE HROZNEJ BORDEL!!! Zlí pán... vůbec není zlí, je to v podstatě stejně obyčejný hráč jako vy nebo já.... :) když není co dobývat, co kompletovat... hledat. Nastal čas asi odejít a tisíce herních hodin nechat jen tak v prachu zapomnění. To je asi úděl každé hry a každého z nás co jsme kdy zakusily krásu tohoto nehynoucího fantasy světa epických bitev příběhů a zvratů RPG snu. Z tím se ale hráč Momonga jen tak nehodlá smířit a i když zůstává posledním hráčem připojeným v této hře, rozhodne se vychutnat si poslední okamžiky své herní kariéry "herního života... až do posledního herního dechu. Proto možná v rámci věrnosti či vysněného snu... Se Zlému pánovy stane jeho herní život zkutečností a sociální herní noční můrou... Kdy musí nejen řešit svůj vlastní status zlého pána který se poněkud vymyká běžnosti zloducha... a zachovat si svou démonickou tvář a respekt. Ale, též velmi podivné partičce poddaných které taktéž z nějakého neznáme důvodu ožily... a tak nějak bez řádu a účelu si začali dělat co chtějí. Aby toho nebylo málo... herní příběh jede tak nějak dál a Momonga bude muset čelit .. i lidské chamrati která proti němu za humny zbrojí na poslední tažení proti zlu.. Bohužel ke smůle Momongy, se proti své vůli stává hlavním záporákem v tomto příběhu z čímž se samozdřejmě musí vyrovnat po svém: :D Za mě prostě geniální už jenom z první epizody cítím hutnou dávku invence a originality... Konečně pořádné RPG anime také z té druhé strany příběhu... Nejen z té perspektivy toho posledního hráče co před svým posledním odhlášením pozhasíná. V podstatě jsou v tom dvě invence najednou... což jsou rozhodně 2 plus už v počátku. Postavy jsou sice místy dost křečovitě ... a někdy až infantilní... ale, z první epizody se zatím nějak zvlášť rozplývat nebudu, takže počkám v co se to dál vyvine.... zatím to vypadá na dost. Naopak postava "její lidské jméno není zmíněno (pro děj není důležité) Overlorda .. jsem se dost našel. :) Jeho běžné lidské chování z kombinací respektulní nadnesenosti démonického zjeva kterého při prvním setkání musíte prostě respektovat. :) Vede k řadě komických situací kdy laškovní flirtování z nej Sexy NPcéčkem ve hře "A vezmete si mé panenství tady pane a nebo kde? XD .... určitě nebude poslední šílenou situací která vás donutí prskat smíchy... Takže jak jste jistě pochopily, o humornou stránku v tomto animáku opravdu nebude nouze.... :D Samozřejmě přijde i na nějaké ty klasické zvraty a bitky... Prostě klasické Fantasy RPG situační anime... né SCI-Fi. :) to Jeoffrey: ti nevim jestli volba kostlivce byla v tomto případě tou nejlepší volbou... i když, co mi můžeme vědět co mu to všemocné žezlo může přičarovat :D A není to Necromancer, ale spíš jen Necromág.... :) Schopnost vyvolávat mrtvé rozhodně nemá. :) Spíš je to elementární povolávač, Neboly summoner aby nedošlo k omylu.. ;) ()

HDeer

Overlorda som mal vyhliadnutého už od vyhlásenia, že bude spracovaný do animovanej podoby. Ako znalec predlohy môžem iba vynachváliť producentov a štúdio Madhouse za guráž a dôveru do niečoho takého investovať. Napokon, ako už bolo spomenuté, máme kopu identických počinov (SAO, prípadne Log Horizon), avšak pokiaľ nie ste len povrchnými divákmi, už v úvode pochopíte, že v prípade Overlorda sa predsa len jedná o niečo temnejšie, krvavejšie a hlavne kvalitnejšie. Kým ostatné konkurujúce seriály sa spoliehajú na plytkú dejovú líniu a príbeh tvorený takmer za pochodu, Overlord disponuje vysokou dávkou logiky a prepracovanosti, ktorá pochopiteľne zvyšuje na hodnovernosti jednotlivých udalostí. Čo sa týka adaptačnej presnosti, štúdio Madhouse ostalo viditeľne verné predlohe. Udalosti sú pozmenené iba občas a zakaždým primerane nato, aby príbehu nijak neublížili. Tu sa však zároveň dostávame ku jedinému problému, ktorý sa mi počas sledovania podarilo objaviť. Je ním uponáhľanosť. Zachytiť tri knihy do trinástich epizód očividne nie je ľahkým poslaním, no pokiaľ je to dôrazne cítiť(a to miestami rozhodne bolo), zrejme by bolo predsa len lepším rozšíriť množstvo častí. Rozšíriť by bolo potrebné obzvlášť finálny súboj, ktorý nám bol naservírovaný značne ochudobnene. Zohľadňujúc celkovú stavbu seriálu je to ale skôr drobný prehrešok a priznám sa, tak, ako som sledoval Overlorda som azda nesledoval žiadne iné anime, nehovoriac o množstve restov, ktoré si úspešne prenášam z roka na rok. Pokiaľ ste do hier a máte radi dark-fantasy, tento seriál bude určite vhodnou voľbou aj pre vás. ()

Hapretor

Zajímavé, pro mě neokoukané, velmi kvalitně zabavilo, ... trochu erotiky, násilí, napětí, ... humor, ... je tam vše ... pro "dětské" dospěláky jako já super relax ... ()

Pavoll

Po prvej epizode ktorú som videl iba pred 5min musím povedať že už sa neviem dočkať dalšej časti a že čakam od tohto serialu veľke veci. Tento serial, to bola laska na prvý..........ehm......prvé prečítanie, lebo obsah som este ani nemal dočítaný a už som mal v prehľadači otvorene dalšie okno s pripravenou epizodou. Už iba táto okolnosť by vás mala presvedčiť ako nadšený som z tohto podareného kúsku. Ano, v pilotnej časti toho ešte veľmy nebolo, ledva nám stihli predstaviť postavy, ale mne to stačilo. ---21.7.15---Myslím si že po troch epizodach by som už aj mohol ohodnotiť a tomuto skvostu dať......ako inak...5*. Je to proste masterpiece, aspoň pre mňa a myslím že nebudem sám. Ľudia ktorí hrajú rpg a ako postavu si najčastejšie zvolia mága budú krochkat blahom :-). Čo sa mi ešte páči je fakt že Momonga nemá (zatiaľ, dufam že to tak aj ostane) žiadnu duševnú poruchu typu "musím zachrániť všetkých". Ak niekoho aj zachráni tak ma na to iný dôvod. Zatiaľ to ešte nemôzem povedať ale dovolím si tvrdiť že ak to takto pojde dalej tak to bude jedno z mojích top anime. Ešte by som chcel že opening je veľmy podarený, dostal sa mi hned pod kožu. 10/10 ()

DaweForeman

Tohle se ani pořádně nedá nějak ohodnotit, protože mi to připadalo pouze jako jeden velke hutnej úvod. Něco na styl LH, SaO a podobných. Tentokrát je to ale bráno z trochu jiného úhlu (musím uznat, že je to trochu originální v určitých ohledech) - trochu z toho budovatelského úhlu nějakého zázemí MMORPG. Co se týče akce, tak i když se jí tu člověk dočká několik, tak je takové o ničem, protože je to takový overkill, že si to člověk ani nemůže užít (jediná zajímavá je závěrečný souboj v posledních dvou dílech, ale pořád je tam co zlešpovat). Takže napětí rozhodně spíše nečekejte. Příběh jako takový (převážně, že se jedná o fantasy svět a VRMMORPG), tak je to zatím asi to jediné, co člověka donutí to sledovat. Možná ještě bych zmínil komediální prvek, kdy spolu ještě se speciálama se člověk může slušně zasmát. Každopádně jsem zvědav, zda budou točit pokračování a zda všechny ty věci, který se objevily ke konci nebudou jen nesrozumitelnými informacemi. Animace je celkem slušná a hudba trochu lepšího průměru. ()

Kimkong

Celkem zajímavé pojetí tím, že klasický hlavní hrdina těchto MMORPG animáků, který se postupně trénuje aby spasil svět, je nahrazen v podstatě bohem obklopeným monstry. Zklamaný jsem byl z podivně pokroucenému pojetí toho, že postavy, proměněné na živé bytosti, si postupně uvědomují svůj herní původ a také, že se v jakési verzi hry nachází. Objevil se HP, mana a cooldown systém. Konec je je opravdu špatný. Nejen že není, ale silně podporuje systém Pay to Win. ()

Echoes

Do you ever wonder what NPCs do at night? Fakt obrovská škoda, že Overlordu je jen 13 dílů. Můžeme jen tiše doufat... (Moce se mi líbí nápad, že NPC mají svoji hlavu a jen "bezhlavě" nečekají na lognutí hráčů a rozkazy. A ten nápad je podán tak geniálně, že mě to i rozesmálo! A myslím to upřimně!) ()

Herr_Karotte

Pridavam se ke komentarum od Yoshitsuneho a Jeoffreyho. Tohle anime, i kdyz ma stejny motiv jako SAO nebo Log Horizon, je opravdu originalni a jedinecne. Vsechno je tu velice dobre promyslene a hlavni hrdina se chova dost realisticky a logicky. Opravdu jsem si Overlorda uzil! :) ()

Saskie-

Tohle byl průměr. Za celých dvanáct epizod se nestalo nic zajímavého. Viděli jsme, jak jsou super silné postavy super silné a všechno to bylo podáno neuvěřitelně nudně. Příběh měl potenciál, ale absolutně ho nevyužil. Taky mě štvalo, jak všichni všechno věděli a že si MC za celou dobu neujasnil, jestli je zlej nebo dobrej. ()

Mancunian

Taková klasika, kdy se mladý hráč snaží od nejnižšího levelu probojovat až na vrchol. Přesně tahle definice na Overlorda neplatí. Naopak lord Ains je ta nejsilnější postava na celém světě a jeho pobočníci nejsou o moc slabší. Někdy je mi nepřátel až líto, když mají bojovat s Ainsem či některým strážcem. Příběh není špatný, akce je skvělá a mám postavy jsou nápadité. Taky jsem každý díl hltal jeden za druhým. ()

Nautilus06

Jak se zabavit, pokud jste ve světě nejmocnější mág a nemrtví. Co když jste ve hře, která se vypla ale vy jste v ní zůstaly ? Na tuto otázku podle mě dobře seriál odpoví. ()

Dharmma

Doufal jsem, že se to bude více věnovat reálným problémům a vztahům člověka k samotné hře. Ze začátku mě anime moc nebavilo, a říkal jsem si že to může bavit maximálně nějaké dvanáctileté chlapce, nicméně mě ten děj nakonec také vtáhnul. Bez znalostí některých výrazů z her atp., rozumím že to někomu může přijít jako kravina. Ale není. Slabé * * * * ()

AtomCZ

Na to jak mi první série přišla fajn, druhá skončila dokonce na nějaký čas v dropu... tak třetí mě chytila a nepustila, zatímco čtvrtá je každým dílem lepší a lepší a už teď překonala tu třetí. Ti co znají žánr Isekai tak ví jak to asi většinou probíhá. Hrdina se dostane z našeho světa do jiného kde buď už je silný nebo se silným musí tepre stát aby mohl porazit to hlavní zlo, během toho si nabere hromadu přátel a blablabla, je to koncept který se ohrál za 3 roky tak moc že díla co z tohoto žánru trochu vymykají jsou považována za skvosty (nutno podotknout že oprávněně). Sub:Zero, Time i got reincarned as a Slime, Mushoku Tensei a nyní i Overlord. Hlavní hrdina není hrdina, to on je ta hrozba kterou je potřeba zničit, ta nezastavitelná síla na kterou je všechno krátké bez ohledu na tom kolik síly přátelství máte a žen vám nabídne svůj klín. Ainz se nebojí vraždit, dobývat, ničit, porušovat základní práva na život, jsou chvíle kdy mu i přejete neúspěch, chcete ho vidět padnout... ale pak se vám začne líbit jak vlastně krmí lidmi své mazlíčky. Postava to je skvělá, duší stále člověk a hráč co občas tak nějak ani neví co se kolem děje, tělem monstrum co se ale nebojí ukázat pro své blízké a rodinu i své srdce (doslova, všimli jste si že tu rudou kouli uprostřed hrudi nikdy neukazuje před nikým kromě svých strážců jako Albedo nebo Aura?). Svět je zajímavý, je nám postupně a pomalu představován, každou sérii kousek takže to není provedeno jako v jiných dílech stejného žánru, postavy jsou skvělé. Albedo baví a přejete jí aby se konečně do ní Ainz zamiloval, Demiurgus vás mate svou inteligencí, Shalltear vás dokáže vyloženě vyděsit když chce, Auru nelze milovat i když vám zrovna zlomí nohu, Mare... je past! JE TO PAST! A Cocytus se Sebasem jsou ti týpci na které je vždy spoleh. Parta monster co dělá svou práci dobře a skrze taktiku "Cukr a bič" si nejen získávají svět... ale i diváka. Každá série je lepší a jde vidět že studio v tomto anime vidí stále větší potenciál a dojnici na peníze takže čekám že kvalita poroste. ()

RoyBatty444

Antihrdina na spôsob hráča video hier. V nemeckom preklade valí jednu hlášku za druhou čo je asi u strihnuté na pubertálne publikum. Vedenie impéria s nadľudskou silou v tele šprta bez ambícií je trochu paradox ale so správnou bandou a akým takým cieľom to ide. Ani po štvrtej sérii nie je seriózny protivník na scéne, aj keď naznak tam je. Niektoré aspekty začínajú byť otravné ako: hlášky Overlorda v konverzácii s každým, bezpodmienečné zbožňovanie zo strany jeho družiny a nadmerná prevaha. ()

PseudonymNR

Přiznám se, že po shlédnutí SAO a Log Horizon a No game no live jsem chvili váhal jestli mi Overlord nezkazí toho času dobroé mínění o anime na motiv RPG her, ale jsem velmi rád, že moja zvědavost je vědší jako strach z pokaženého mínění. Seriál si mě namotal počínaje 1.openingom až po ending 13. epizody. Krásně zpracovaná krajna a postavy z nichž každá měla vlastní neměnný charakter SPOILER! (s výjimkou Shalltear která zamíchala karty) Velká pocta Naoyuki Itou, že z tohoto žánru vytáhl i něco nového co potěší zejména příznivce RPG her a to rozmanitost spellů a skillů postav kterých bylo opravdu požehnaně. Hlavní postava stále neplakala, že není dost silná místo toho se zvedla a konala s téměř nulovou empatií čož je u mě velké plus (mám dost seriálů kde se hl.postava zmítá v lásce mezi každou Lolitou v minisukénke). Celkově hodnotím: Akce 5/5 Humor 2/5 Příběh 4/5 Napětí 4/5 = 80% Shrnu to jak příjemné koukání které mohu doporučit každému kdo má rád anime a nepotrpí si na odhalené vnady;) ()