Chanov - "Sídliště hrůzy"

(TV film)
všetky plagáty
Dokumentárny / Krátkometrážny
Česko, 2011

Marze

Další dokument o této východní periferii Mostu v údolí říčky Bíliny, sociálně vyloučené lokalitě. Přečtěte si výbornou knížku Romové v české společnosti. Když uvidíte tolik kulturních odlišností, přestanete se divit, že se Romové od 14.století neintegrovali. Chánov je pohádkové městečko, které v noci celé svítí, přestože je spotřeba elektřiny podle měřičů téměř nulová. ()

SOLOM.

Tak do Chánova bych stoprocentně nikdy v životě nešel ani na procházku natož tam bydlet mezi cigoše. Chtělo to odvahu Karolíno…nicméně i já znám mezi cigány pár opravdu slušných a pracovitých lidí, kteří mi absolutně nevadí ---inu většina je však pravý opak. Čuměl jsem, jak to měl doma policajt pěkně vybavené, no ty dvě buzny co měly potřebu pořád opakovat, že si všechno koupili za svoje (přivřu oko a aji jim to budu věřit…). Iveta Millerová coby ředitelka si taky zaslouží uznání co pro ty děcka a mladé dělá, jenže já bych se kurva rád opravdu podíval do těch bytů, do kterých kameru nepustili. Všechno to bylo tak uhlazené a cigoši vesměs popisováni jako chudáci, co jim všichni ubližují, teplá voda jim neteče – protože neplatili, děcka moc nechodí do školy – za to většina rodin má 7-9 děcek… ()

tnp101

Minisérie „Streamu.cz“ připomíná spíše něco, co by vyprodukovala malá regionální televize před deseti lety či zpravodajská relace na konci minulého tisíciletí. Obsahově je však počin informativní a zajímavý, i když je škoda, že se tvůrčí tým nevydal hlouběji a více nezariskoval. Téma je samo o sobě atraktivní a neprobádané, proto je zajímavé i to něco málo. 50% ()

Lucas87

Tohle snaží působit pozitivně ve vztahu k romům z Chánova, jen na základě návštěv dvou pěkně zařízených bytů. Policajta a dvou romských homosexuálů. Nicméně, nesmazatelný fakt je že cikáni se nechtějí integrovat. Pořád jsem toho názoru, že Chánov je slabý odvar toho co je možno vidět na Luniku X. ()