Až tam nezbyl žádný

• Česko Deset malých černoušků (viac)

Kniha "Deset malých černoušků" od Agathy Christie, které se na celém světě prodalo přes sto milionů výtisků, se stala nejprodávanější detektivkou všech dob. A nyní byla poprvé převedena do seriálové podoby. Je rok 1939 a Evropa balancuje na pokraji války. Na Černochův ostrov, odlehlou skálu u pobřeží Devon na jihu Anglie, je pozváno deset lidí s pochybnou minulostí. Navzájem se neznají a jejich tajemný hostitel chybí. Každý z návštěvníků, kteří jsou zcela odříznuti od nedaleké pevniny, je obviněn ze strašlivého zločinu. Když pak začnou jeden po druhém záhadně umírat, uvědomí si, že vrah může být mezi nimi. Komu se podaří přežít? A kdo je vrah? (HBO Europe)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (3)

Epizoda 1 (2015) (E01)

Agáta boří veškeré léty prověřené mýty o ženách. Po zhlédnutí tohoto filmového skvostu by nejeden zapřísáhlý šovinista zapochyboval, ba dokonce přestal věřit, že ženy jsou jen přebytečným obalem kolem vaginy. Luxusní věc. Knižní předlohou jsem byl doposud nepolíben, takže jsem si navíc mohl užívat smrt každé postavičky a spekulovat nad vrahem. Strašně se mi líbila atmosféra opuštěného ostrova, i když samozřejmě čpěla televizí. Jako pilot rozhodně vynikající díl, který na díl nadcházející rozhodně dostatečně navnadil. Jediná výtka k závěrečnému traileru na nadcházející díl. Naprosto tento prvek nenávidím. Než jsem ho stihl vypnout mi stihl mírně dokurvit další díl. Takže pozor na to. ()

Epizoda 2 (2015) (E02)

Hodně kvalitní pokračování. Je radost sledovat úmrtí a těšit se nad spekulacemi, komu a jak zazvoní hraná příště. Atmosféra správně zhoustla. Ze šachovnice pomizeli bezvýznamní retardi a smyčka se utáhla. ()

Epizoda 3 (2015) (E03)

Spoilery! Závěr bývá při skvěle rozepsaném díle tím nejtěžším. Dost často se stane, že bývá nedůstojným, ba dokonce stojí mnohdy za hovno. V tomto případě rovněž nemohu říct, že bych z něj byl nějak unešen. Fingovanou smrt nebylo vzhledem k okolnostem až tak těžké odhalit při zužujícím se počtu postav. Konec tedy nebyl v mých očích kdovíjak úžasným. Rozhodně se však jednalo o seriál, na kterém jsem si s chutí smlsnul. O seriál, který mi navodil chuť si něco dalšího od Agátky poslechnout. ()