V létě roku 1939 pozvali manželé Owenovi na malý pustý Vojákův ostrov skupinu lidí, kteří se navzájem neznali. Jednou z nich je právě najatá bývalá učitelka Vera Claythornová, kterou však personál – manželský pár Thomas a Ethel Rogersovi mají považovat za hosta a dalších sedm lidí. Manželé Owenovi však nikdo z nich nezná, přesto jejich pozvání přijali. Rogersovi prý dostali od Owensových přesné instrukce, jak se mají o hosty starat. Owensovi by měli dorazit večer nebo následujícího dne. Do té doby poskytli svůj krásný dům i s personálem svým hostům. Rogersovi se o hosty starají vzorně, protože když se osvědčí, získají stále místo i s ubytováním a to velmi potřebují. Dům je krásně zařízen a v každém pokoji je na stěně v rámečku básnička Deset malých černoušků. Skupina hostů je velmi různorodá. Kromě sekretářky Very je tu soudce Wargrave, doktor Armstrong, detektiv Blore, Emily Brentová, Philip Lombard, Anthony Marston, generál MacArthur. Zdá se, že hosty kromě pozvání od Owensových nespojuje vůbec nic. Když hosté zasednou k večeři, ozve se na celý dům hlas z gramofonové desky, který jednoho po druhém obviní ze smrti nějakého člověka. Hosté jsou v šoku a svůj podíl viny na smrti někoho druhého striktně odmítají. Všichni kromě Philipa Lombarda, který přiznává, že zabil dvacet jedna černochů, aby získal diamanty. Nepřipadá mu to vůbec divné. Floutek Anthony Marston je viněn ze smrti dvou malých dětí, které srazil autem. Jediné, co ho tehdy mrzelo, bylo, že mu na půl roku zabavili řidičský průkaz. Hosté to vše považují za velmi špatný vtip až do doby, kdy se Marston začne dusit a okamžitě umírá. Společnost je v šoku. Domnívají se, že to je následek požití kokainu, ale Blore odhaluje, že byl otráven cyankáli. Ethel Rogersová je z toho v šoku a musí si lehnout. Ráno je také nalezena mrtvá. Dostala velkou dávku sedativ a už se neprobrala. Vera odhaluje, že na jídelním stole, kde byla dekorace v podobě deseti malých vojáčků, dva zmizeli a oba mrtví zemřeli stejným způsobem, jako v té básni. Mezi přítomné se začíná vkrádat strach a nedůvěra jednoho k druhému. Rozhodnou se, že ještě téhož dne opustí ostrov bez ohledu na to, jestli s nimi Owenovi počítali nebo ne. Jen musí počkat na přívoz. Děsivé hodiny čekání však přináší jen zklamání. Nikdo nepřijel, ani Owenovi, ani přívoz. Generál MacArthur svěří Veře, že kdysi zabil soka v lásce a lituje, že jako pravý džentlmen nevyklidil pole. Ví, že se z ostrova živí nedostanou a má pravdu. Jeho mrtvola byla později nalezena slečnou Brentovou na útesu. Na stole už je jen sedm vojáčků. (TV Prima)

Frajer42

Agáta boří veškeré léty prověřené mýty o ženách. Po zhlédnutí tohoto filmového skvostu by nejeden zapřísáhlý šovinista zapochyboval, ba dokonce přestal věřit, že ženy jsou jen přebytečným obalem kolem vaginy. Luxusní věc. Knižní předlohou jsem byl doposud nepolíben, takže jsem si navíc mohl užívat smrt každé postavičky a spekulovat nad vrahem. Strašně se mi líbila atmosféra opuštěného ostrova, i když samozřejmě čpěla televizí. Jako pilot rozhodně vynikající díl, který na díl nadcházející rozhodně dostatečně navnadil. Jediná výtka k závěrečnému traileru na nadcházející díl. Naprosto tento prvek nenávidím. Než jsem ho stihl vypnout mi stihl mírně dokurvit další díl. Takže pozor na to. ()

LachtanShows

Agathu Christie jsem nikdy nečetl a ze všech zfilmovaných děl viděl prozatím jen nedávnoi Vraždu v Orient Expresu. A hádejte co? Byla to chyba! Protože jestli všechny její detektivky mají tak hustě záhadné grády, tak se kromě některých dalších adaptací vrhnu asi i na knihy. Rozjezd tohoto miniseriálu byl v porovnání s navazujícími epizodami trochu mírný, i tak jsem byl ale už ze začátku nadšený. ()

Scraffy

Skvelý začiatok seriálu. Zo začiatku vás to pekne oboznámi s prostredím a postavami. Výprava je famózna a ten ostrov je naozaj lahôdka. Obsadenie je celkom dobré a všetky postavy skvelo a s prehľadom zahrané. Knihu som nečítal, ale môže byť dobrá. A to počiny od Agathy Christie moc nemusím. ()