Pavel je typický konzumně žijící teenager, sleduje béčkové akční filmy, poslouchá Michala Davida a zbožňuje McDonalds. Jeho život se změní, když při cestě do videopůjčovny vyruší seanci tajemných intelektuálů. Nastává hororová scéna, kdy intelektuálové útočí na hlavního hrdinu. Ten se sice ubrání, ale je pokousán hlavním představitelem těchto mystických stvoření. I když se zdá být Pavel v pořádku, začíná se nenápadně měnit. Z ničeho nic si klade dosud nezodpovězené otázky lidské existence, zajímá se o Hegela, Kanta nebo Nietzscheho… A jeho „symptomy“ se stále zhoršují. Jeho dívka Eva se ho však snaží zachránit…

Tento snímek je krátkometrážní komedií, která paroduje hororové nízkorozpočtové filmy. Místo tradičních hororových monster zde nastupují intelektuálové, zuřiví, fanatičtí, zákeřní a tolik vzdálení běžnému člověku závislém na standardizovaném produktu masové kultury. (janespie)

Missfit

Neskutečný film plný metafor... znám ten film už tak 10 let a pořád jsem na něm některé "intelektuální" myšlenky nepochopil. :D Každopádně výborná sranda :D ()

borboleta

Nikdy jsem netušila, že to řeknu, ale Michal David člověka fakt dostane do kolen. Každý, kdo ví, že Sartre není druh trvanlivého salámu, se u toho musí řezat smíchy. ()

Fixa

Tak tohle je pro mně snad nejlepší česká komedie s hororovou tématikou, jakou jsem kdy viděl ! Viděl jsem několikrát a určitě si to ještě několikrát (mimochodem taky kvůli vhodné délce filmu) zopakuji. Boj proti intelektuálům nemá chybu. Michal David, kterého nemám zrovna v lásce si u mně, za to že si dělá v podstatě prdel sám ze sebe, docela šplhnul......... PS: A navíc je ve filmu obsaženo hluboké poselství ;-) ()

pekkanik

Mal som možnosť vidieť tento filmeček niekoľkokrát a bolo zaujímavé sledovať spolusediacich, ako naňho reagovali. Bavili sa aj tí menej inteligentní, aj tí intelektuálnejší. Je tu spústa odkazov na upírske a vlkolacké filmy, Votrelca, Elm Street... Najkrajšie je, že tu vlastne nie je "normálny priemer". Proti sebe stoja fanatický intelektualizmus a totálna komercia. A Michal David ma dostal do kolien... ()

Lykos

Nebudu hodnotit, protože nevím jak. Ještěže to bylo tak krátký. Nápad dobrý, ale nějak to nedokážu považovat za vynikající. ()

Stevewalker odpad!

Opět další marný pokus udělat dobrý český film v dnešní době, kdepak to je nemožný úkol, zvlášť, když se toho chopí někdo, kdo to vůbec neumí ()

rjh

Dneska jsem si náhodou koupil gumové medvídky, tak jsem si na ten film po čase vzpomněl. Ano, je pořád stejně dobrý. Zjevení Michala Davida je poněkud bolestivé. Má ale svou funkci. Jeden z mála českých filmů, které se dají vydržet bez krvácení z očí. Možná jediný. ()