Papírový dům (Netflix verze)

• Španielsko La casa de papel (Netflix version) (viac)
Akčný / Krimi / Thriller / Mysteriózny
Španielsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvorcovia:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Peric, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (viac)

Recenzie používateľa Bossi123 k tomuto seriálu (3)

Epizoda 1 (2017) (S01E01)

Jako první díl mega najeté. Hned mě zaujalo a vtáhlo do děje. Moc se mi líbí, že to má vypravěče - mladou a sympatickou Tokio. Celkově nápad mi přijde hodně dobrý, opravdu připomíná Robina Hooda. Oceňuji hudbu, která tomu dodávala tu správnou atmosféru (např. hned na začátku telefonát Tokio s matkou). Všechny postavy mi byly sympatické. Těším se na další díly. ()

Epizoda 2 (2017) (S01E02)

Samozřejmě se dalo očekávat, že "Jehňátko" bude v tomto díle téma číslo jedna. Samozřejmě také více poznáváme charaktery jednotlivých postav, a to jak z řad lupičů, tak policistů. Na scénu přichází sebevědomá vyjednavačka Raquel, ta má však rodinné problémy a někteří její kolegové se nebojí dát jí najevo jejich pochybnosti o jejím správném postupu v řešení těchto problematik. Pokud bych měl shrnout její charakter, řekl bych velmi nesympatická. Taková osoba ovšem nesmí nikde chybět. Jediné dvě postavy, které jsou mi extrémně nesympatické, je právě Raquel a samozřejmě Arturito, který se neustále snaží o hrdinství, ale jak jsme poznali v předchozím díle, žádný hrdina to jistě není. Jinak chemie mezi postavami je dobrá a funguje, dialogy jsou svižné. Z pohledu logiky mi zde nehraje jen jedna věc, a sice, jak Profesor mohl tak dlouho před přepadením vědět, že zrovna ten den bude přítomné "Jehně". Co kdyby onemocnělo nebo by se zpozdil autobus v zácpě nebo by byla exkurze prostě zrušena? To je dle mého jediná nedořešená věc. ()

Epizoda 3 (2017) (S01E03)

Pozor, spoilery: Třetí díl mi přišel stejně dobrý, jako ty předchozí. A to z více důvodů. Jednak do popředí vystupuje Alice "Jehňátko" Parkerová, díky které se mj. podaří identifikovat Ria, jednak se vyostřuje vztah mezi Riem a Tokio, což dodává dílu na napjatosti. Někteří únosci se také více sbližují s některými rukojmími a vzniká v podstatě mezi nimi cosi jako "oboustranný" Stockholmský syndrom. Pro city, jako je láska, však v této loupeži není místo, jak je již v mnohých komentářích zmíněno, takže to těm, kterých se to týká, spíše ubližuje. Přibývají i chyby, kterých se lupiči dopouštějí, takže to vyvolává otázku, jak se s tím vypořádá tajemný El Profesor, který je sice génius, ale ne Bůh, takže jsou jistě věci, se kterými nemohl počítat. Také se vybarvuje Berlín, který je hybnou silou a šéfem celého týmu. Ukazuje se, že se jedná o velmi inteligentního muže se schopností jednat s lidmi, ale zároveň, že jde o egocentristu, ale je velmi sympatický. Největším záporákem tohoto dílu je za mně Arturito, kterej je strašnej srab, ale ostatní nutí, aby dělali věci, které je pak dostávají do problémů. Na závěr bych řekl, že třetí díl obsahuje více napětí a také hru s psychologií postav, takže si divák musí pomalu začínat vybírat, ke komu se "přidá". Což je oproti předchozím dílům velké plus. ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi