Papírový dům (Netflix verze)

• Španielsko La casa de papel (Netflix version) (viac)
Akčný / Krimi / Thriller / Mysteriózny
Španielsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvorcovia:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Peric, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (viac)

Recenzie používateľa klukluka k tomuto seriálu (12)

Série 1 (2017) (S01)

Štěstí, které po celou sérii provázelo profesora, nemělo co dělat s realitou. Myslí si snad někdo, že mohl pomocný dělník Nikolaj sám vytvářet na policejním počítači identikit pachatele? Za největší nesmysl ale považuji rozdělení rukojmích na ty, kteří budou za milion spolupracovat a na ty, kteří půjdou domů. Kdo by tam asi tak mohl zůstat, kdyby mu hrozilo prozrazení..? To jen namátkou logické lapsy v sérii, která měla ostrý start, ale pak už se toho v ní zase tolik nestalo. Po třinácti dílech jsme bez pointy. A s ohledem na to, že už to teď má série čtyři, tak si na ni budu muset ještě sakra dlouho počkat. ()

Epizoda 1 (2017) (S01E01)

Akce už v prvním díle- nač čekat..? Super! ()

Série 2 (2017) (S02)

Mělo to vymazlenej Shawshank závěr a krásně se to uzavřelo, v průběhu těch devíti dílů mě ale některé postavy začaly iritovat přílišnou výřečností (Berlín) a do kola opakovanými gesty (Tokio). Po delší době je to ale zase seriál, který mě do sebe dokázal vtáhnout a nepustí mě, dokud se na něj nedodívám (ještě mě čekají 2 série). Přesto mu jednu hvězdičku uberu, spokojenost na 80 procent jsou u mě 4. P.S.: Zajímavý sledovat, co musí normální smrtelník absolvovat kvůli cca 5-ti miliardám. Babiš by kvůli tomu ani nevstal z postele. ()

Série 3 (2019) (S03)

Bál jsem se, že to bude opakování téhož, ale dokázali to ozvláštnit tak, že mi to přišlo zábavnější a svižnější, než první dvousérie. Je to de facto naprosto dokonalý, může mi vadit snad jen to, že to má i po skončení celé série otevřený konec. ()

Delfínova chvíle (2019) (S03E04)

Ten představitel Palerma je strašně slaboučkej. Věčně tápe, kam se dívat. Ještěže ho oslepili, dost tomu tím pomohli. ()

Série 4 (2020) (S04)

Zdokonalili se zločinci a zdokonalili se i tvůrci. Je to mnohem lepší, než první dvousérie. Fakt jízda! ()

Game Over (2020) (S04E01)

Na Netflixu jsem při čekání na čtvrtou sérii narazil na nějaké české filmy. V součtu se v nich toho nestane tolik, jako v jednom díle tohoto seriálu. Má to všechno- akci, napětí, vtip, emoce...hýří to nápady. Za Ti amo a za Pamuka plnej kotlík. ()

Berlínova svatba (2020) (S04E02)

Za největší slabinu považuju tu fingovanou popravu Lisabon. Kdyby jí nebylo, měli Profesora. A kdyby měli Profesora, tak by vyhráli. Jinak je to ale seroš podle mýho gusta. Ty odlišný, osobitý, přesvědčivě ztvárněný charaktery- to mě prostě baví. ()

Lekce z anatomie (2020) (S04E03)

Poslední dojem přebíjí všechno- Rio je fakt sračka. Jinak pro mě zatím nejslabší díl čtvrté série, ale pořád je to minimálně Mercedes. Je jasný, komu fandíme, v reálu by nás ale ten policajt, kterýho si koupili za pouhopouhých 26 míčů, jistě nemálo popuzoval. Jak to obvyklé vnímání dokáže film pozměnit... ()

Paso doble (2020) (S04E04)

U každýho dílu plus mínus jeden komentář: Trevor, jedna hvězdička, hromada zvratků. Neví někdo, jak toho sadomasochistu vypnout? Ten člověk se tím, chudák, kompletně protrápí, odtrpí si to jako zvíře, jen aby nám o té hrůze mohl podat zprávu. Jinak mi na tom nic nevadí, jen tenhle mamrd z Hornejdolnej. ()

Útok na stan (2020) (S04E07)

Trevor je totální mimóza. Tohle nemá chybu. ()

Plán Paříž (2020) (S04E08)

Tak trochu jsem doufal, že se to čtvrtou sérií uzavře-to je v mých očích malý mínus. Taky už mi přišlo trochu dlouhý to vyučování pro horníky. Tenhle seriál je ale založenej na tom, že nám všechno přijde pochopitelný a uvěřitelný, takže proto ten polopatismus. Já se bavím, nechávám se tím unášet, zbytečně se v ničem nepitvám a nic mě nijak zvlášť neirituje, jen se mi vrací jedna otázka: Jak mohl Gaudía střílet obouruč, když si na jedné ruce zlomil palec..? Jinak parádní jízda a těším se na pátou sérku. ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi