Papírový dům (Netflix verze)

• Španielsko La casa de papel (Netflix version) (viac)
Akčný / Krimi / Thriller / Mysteriózny
Španielsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvorcovia:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Perić, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (viac)

dead.meat

Nejblbější policajty mají zřejmě ve Španělsku. Větší nemehla než je zásahovka v "La casa de papel" je velmi obtížné potkat. Na druhou stranu nejrychlejší kopáči jsou španělští zloději. ()

Narg79

Naprosto geniální seriál. Všechny 4 série. Občas je tam něco nelogického, ale nadchlo mě to. Né nadarmo je to druhý nejsledovanější seriál na světě. ()

aadis

1. a 2. série - paráda, trojka trošinku slabší a čtyřka mi kazí dojem z celého seriálu. Bezradný Profesor, hodně věcí, které by normálně probíhaly jinak.... Všechno bych odpustil, ale ta trapná propagace LGBT už je v těch Netflixovských věcech trapná :-( ()

bilder

Ano, místy je to naivní a předvídatelné, ale za mě 1. řada 90%, neztrácí ani na chvíli tempo a napětí. Dosti návyková záležitost. Uvidíme jaké budou ty další. Ani druhá řada nezklamala, možná je ještě napínavější - 90% Třetí řada trochu slabší, ale konec je výživný! - 80% Čtvrtá řada tak trochu nastavovaná kaše, ale místy napínavá - 80% Těším se na pátou. ()

boxolop

Najlepší seriál za posledných pár rokov čo som videl. Od seriálu Lost (stratený) ma nič tak nechytilo a neobľúbil som si postavy a nenaviazal sa emočne na ne ako v tomto prípade. Najprv som sa proti tomu zdráhal a asi po roku som si pustil prvú časť. Povedal si fajn dá sa. A vykašlal sa na to. A asi po mesiaci som sa k tomu vrátil a pozrel aj druhú a vtedy ma to neskutočne chytilo.  Tie nečakané zvraty, vývoj postáv či samotný nepredvídateľný dej sú veci. ktoré vás ťahajú pozerať ďalej a ďalej. A po pár častiach si vytvoríte k postavám vztahy, či už kladné či záporné a prežívate s nimi veškeré situácie. A samotný plán geniálneho profesora nemá chyba. Vynikajúci stratég. A že 3. a 4. séria sú slabšie? To síce áno, als je to len malý rozdiel v kvalite. A na rovinu, vždy to tak je.  Ten kto si seriál zamiloval, budú sa mu páčiť aj tieto série.  Som vďačný, že vďaka Netflixu mohlo vzniknúť pokračovanie a teším sa na poslednú 5 sériu. BELLA CIAO! ()

Angela_a

Už chápu proč je La casa de papel tak populární, doporučuji, v anglickém jazyce to je (pro mě) celkem špatný ALE v japonštině to je tak strašně divný že bych se radši dívala na originál bez titulků. ()

stuj

Série 01: Ach jo, proč se musí vyprávění tolik natahovat vztahovými záležitostmi? A proč se postavy tu a tam chovají jak paka? Aha, no přeci aby bylo co točit a vyprávění se mohlo protahovat až do nekonečna. Naivně jsem si myslel, že alespoň první série bude mít ukončení a druhá bude o něčem jiném, ale bohužel... :(  Mno, díky bohu za možnost zrychleného přehrávání. Uvidím, zda půjdu do druhé série. Série 02: Žádná zásadní změna, jen radost, že vyprávění opravdu skončilo. Postavy se stále chovají jako děti. Odřené 3 hvězdičky. Do třetí série už nejdu. ()

Herrydos

S01: Po 1. sérii kterou sem sjel za jediný den můžu prohlásit že takhle dokonalou a napínavou podívanou sem teda nečekal. Skvěle rozehraná šachová partie mezi policí a lupiči dává divákovi dech beroucí podívanou která ho chytne a už nepustí. Sem zvědavý kam ještě tvůrci jsou ochotní zajít. Pro mě opět skvělé evropské Netflix překvapení. Doporučuji jen pokud máte dost volného času protože jak vstoupíte do tiskárny už neodejdete. 5* Po S05: Tak se mi povedlo díky Vánočnímu volnu dokoukat Papírový dům a musím uznat, že to byla skutečně hodně silná horská dráha, která Vás chytne a do konce nepustí ale i přes to si myslím že konec seriálu by si zasloužil trochu méně happy endu. Ale vysloveně zklamaný nejsem a hodnocení 5* ponechávám a VELIKÉ DOPORUČENÍ. ()

dasl

Ďalšia sprostosť pre nasť ročných. Kde sa stratila súdnosť , triezvy pohľad a realita . Prečo sa v popise takýchto magorín neuvádza vhodné pre deti od 14 do 25 rokov, alebo nevhodné pre normálne zmyslajuceho diváka .😂🥱👎👎👎 ()

Rada.Shoa

Tak tohle se těm Španělům fakt povedlo. Úžasně laděná 5. chodová večeře s nejlepšími ingrediencemi. Dokonalost v každém tahu nože... Ciao Bella ()

sh3riff

Moc okecávání, málo akce, pak špatná akce. Každou chvilku se někdo rozhodne že půjde proti teamu. Hraje solo, kazí operaci. Hádají se, zdržují, dělají problémy, přichází o čas, peníze. Samé děti. Každou chvilku mají společné terapie v místnosti, kdo hlídá rukojmí? Postřelí holku 10cm nad prso, operují 10cm pod prsem? Takové detaily kazí celkový dojem. ()

Tycygo

Skvělé, až na to natahování stopáže. Být tohle jedna série/film, tak super, ale táhne se to jako med. Sladkého konce se dočkáte, ale za jakou cenu, za to že půlka seriálu je zdlouhavé žvanění schválně s neurčitým koncem, které rozmělní hutnou atmosféru. Škoda, škoda, toto mělo mít jen jednu sérii (v případě první a druhé), nebo být film a dosáhlo by to úrovně Černobylu. ()

MatoPalkes

Skončí jeden diel a hneď musím pustiť ďalší. Vysoko návyková záležitosť. Zaslúžený hype. Od tretej série je to horšie a logika dostáva na frak, ale za prvé dve geniálne série nemôžem inak. ()

Rain.mann odpad!

Tak to je snad omyl a koukal jsem na jinou verzi či co??!! Taková banda nesympatických pitomců by takový plán nikdy ani neuložila do těch dutých hlav. Vypravěčka je absolutní špička mezi nejhloupějšími filmovými blbkami. Její názory, uvažování, schopnost něco pochopit a něčeho se držet, je směšná. Takové tupé stvoření by nikdo nikdy do plánu nepřibral. A nejen ji, ale snad kromě BERLÍNA by na loupež nikoho z ostatních nemohl přibrat ani retardovaný šéf.  No prostě snůška nelogických propojení postav a pravidel a scénáře a dramaturgie, protože napínavá část byla jen ta, kdy je odporná svině od fízlů s rypákem jak mravenečník na stopě PROFESOROVI. Jinak napětí nula, sympatie postav nula, pravděpodobnost nula!! To co jsem slyšel před shlédnutím bylo asi o jiné verzi. Tohle opravdu ne!! ODPAD jak vyšitej!! ()

Di.ana

Na tento seriál som hádam ešte nepočula zlú kritiku a tak ma trochu mrzí, že musím byť prvá čo tento fenomén trochu poohovára.  Pri pilotnom diely a celkovo prvej sérií som tomu dávala veľké šance, okamžite chytľavý začiatok a vy chcete vidieť viac. Skvelá myšlienka, perfektný námet. Uvíta vás sofistikovaný Profesor ktorý dá dokopy partiu kriminálnikov a zorganizuje dokonalú lúpež ktorú plánoval takmer celý život. Všetko je dôkladne premyslené, pútavé a udržuje to moju zvedavosť.  Môj záujem začal pri druhej sérií akosi klesať, niektoré dialógy sa mi zdali zbytočné a dlhé. Nachádzame sa v stereotypnom prostredí, kde sú niektoré scény takisto úplne zbytočné a umelo vytvorené pre natiahnutie času a konflikt ktorý sa dal vyriešiť behom minúty sa rieši pol dielu. Miestami neviem či pozerám na akčný thriller alebo telenovelu keďže akosi každý s každým rieši milostný vzťah. Mrzí ma najmä to, že postupom času je seriálu vzatá vážnosť, celkovým nereálnym vyvíjaním sa. Nepáči sa mi nereálnosť hlavne pri scénach kde manipulujú so zbraňami, granáty len tak vybuchujú ako detské hračky a streľba RPG-čkom v 5.sérií  takmer nenarobila žiadnu škodu . Takisto sa mi nepáčili trápne hádky medzi hlavnými hrdinami, pripomínalo mi to niečo na štýl deti v škôlke. Chýbalo mi tam čosi hlbšie. Čosi viac. K postavám som si nedokázala vytvoriť nejaké väčšie puto čo je škoda, práve nimi mohli divákom zahrať na city, napríklad ako to trochu vyšlo s Tokio v 5. sérií flashbackmi kde sme sa o nej dozvedeli viac a o to viac ma " ranila " jej strata.  Celkovo to na mňa urobilo v konečnom dôsledku dojem bájky. Nepôsobilo to na mňa reálne, neverila som im to i keď sa snažili o nepredvídateľné pokračovanie, boli predvídateľní až až. Za mňa škoda, no každopádnena zabitie nudy niečim pohodovým a jednoduchým ok. ()

roro2

Bavily mě první dvě série, dokoukala jsem jich 5 ,ale již to nebylo pro mě tak koukatelné, pokračování sledovat nebudu. ()

Swango

Ďalšia prehypovaná záležitosť. Seriálovému hitu z dielne španielskych autorov nemožno uprieť slušný vizuál a prepracovanosť dejovej línie, ktorá sa až na pár nerušivých chybičiek dá považovať za uveriteľnú. Podobne ako u mnohých iných snímkov španielskych tvorcov mám s Papierovým domom jeden zásadný problém – kým dejová línia je prešpekulovaná (v niektorých prípadoch až na škodu prekombinovaná) postavy sú nezaujímavé. Napriek snahe autora vytvárať komplexnejšiu charakteristiku hlavných postáv ostávajú pre náročnejšieho diváka nesympatické. Dialógy sú klišé a v prípade Money Heistu platí, že herecké výkony by svojim prehrávaním hravo zapadli do priemeru súčasnej slovenskej televíznej tvorby. Hodnotenie: 65 % ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi