Chyťte ho!

• USA Get Shorty
USA, (2017–2019), 25 h 42 min (Minutáž: 49–64 min)

Tvorcovia:

Davey Holmes

Predloha:

Elmore Leonard (kniha)

Chris O'Dowd, Ray Romano, Sean Bridgers, Isaac Keys, Lidia Porto, Lucy Walters, Iddo Goldberg, Andrea Good, Omar Leyva, Paul Sparks, Topher Grace (viac)

Miles Daly (Chris O'Dowd) je nájemný vrah z Nevady, který se ve snaze pověsit zločineckou kariéru na hřebík a získat zpět svou nedávno ztracenou rodinu pokouší prorazit jako filmový producent v Hollywoodu. Tam se setká s Rickem Moreweatherem (Ray Romano), odepsaným producentem filmů nevalné kvality, který zuby nehty bojuje o kousek hollywoodské slávy a neochotně se stane Milesovým partnerem a průvodcem v bludišti šoubyznysu. Miles je společně se svým zločineckým kumpánem Louisem (Sean Bridgers) odhodlán zabránit střetu svých dvou životů, zatímco se snaží dostát nárokům filmového řemesla a udržet přitom podezření šéfky zločineckého syndikátu Amary De Escalonesové (Lidia Portová) - a jejího nebezpečného synovce Yaga (Goya Robles) - na uzdě. (Cinemax)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (31)

Curtains (2018) (S02E08)

Na to, že do konce sezóny zbývají ještě dvě epizody, děj slušně graduje. Už teď můžu s klidem prohlásit, že mě tato řada baví víc než její starší sestra. Situace je vypjatá na všech frontách, příběh je velice slušně propracovaný a tvůrci nezapomínají ani na humor. Pravda, "Troškaři" by si asi na své nepřišli, ale já se bavil. Kdyby se mi mělo náhodou stát, že bych potřeboval, aby mě zastupoval agent, všemi deseti bych sáhl po Louisovi, jelikož je výmluvný a velmi přesvědčivý; pokud bych potřeboval bodyguarda, byl by mou jasnou volbou Ed. No, ale jak se znám, spíš za oba tyhle posty ušetřím. ()

Safe Space (2018) (S02E09)

Po razii se toho v této epizodě nedělo málo, zároveň šlo ale lehce dolů tempo příběhu, a jen proto (hmm, a taky proto, že jsem už dvakrát přisypával) jsem šel s hodnocením mírně níž. Tvůrci se tentokrát chopili i možnosti zahrát trochu na city, naštěstí to vzali decentně a chlapíka, který do amerických záležitostí nosí běžně patos po kýblech, ani nepustili do dveří, takže za mě v pohodě. Musím s hanbou přiznat, že jsem za žádného z kriminálníků slzu z oka nevymáčkl, páč je nemám rád, ale o to víc jsem si užil vězeňských kontrastů dua Miles/ Rick. ()

Pickle (2018) (S02E10)

Nezastíral jsem, že jsem z finále první sezóny nebyl dvakrát nadšený, závěr druhé série byl ale podle mě zvládnut mnohem lépe. Bylo tady všechno, co si jen může člověk ve slunné Kalifornii přát. Probíhalo vymakané pašování do i z věznice, točil se filmový trhák, vítali se občánkové a došlo dokonce i na zavařování. Prostě příjemná rodinná záležitost se slušným tempem, zajímavým dějem a s převelice nedušínovskými postavami. A taky se zavařovalo. Ale to už jsem vlastně zmínil. Asi mi to nějak utkvělo... ()

Série 3 (2019) (S03)

Třetí sezónu bych její kvalitou zařadil mezi obě předchozí řady způsobem 2 3 1. Třetí série si s přehledem udržela slušnou kvalitu, atmosféru, tempo příběhu i událostmi nabitý děj; kromě nevyhnutelných násilností, záludností a intrik přinesla i pěknou dávku humoru, a pokud jde o mě, nemají se tvůrci rozhodně za co stydět. Bylo by moc fajn, kdyby každý seriál ve své první sezóně dosáhl alespoň takové kvality, kterou měla tato záležitost ještě ve třetí sérii. ()

What to Do When You Land (2019) (S03E01)

Start do nové sezóny byl podle mého názoru standardním počinem tvůrců seriálu, což je v podstatě pochvala; co by za takhle kvalitní epizodu na úvod už třetí série někteří chrliči scénářů dali. Tempo sice nebylo takové, na jaké jsem si zvykl v předchozí sérii, s tím jsem ale počítal. Děj byl každopádně zajímavý, o humor se staral hlavně "Guatemala Rick", zatímco s Milesem to bylo spíš v moll. Sice se tentokrát nezavařovalo, alespoň se ale porovnávalo, kdo dál dočůrá, takže jsme zůstali ve stejné lokaci. ()

Dark Roast, Oat Milk, Two Splendas (2019) (S03E02)

Po shlédnutí druhé epizody mi sice nadšení nehrozilo, nedostavilo se však ani zklamání, a pořád platí, že se mi na seriál dobře dívá. I když nejsem fanouškem zločinců (ani organizovaných, ani nadšenců z řad samouků), musím uznat, že mi jejich přítomnost citelně chybí, teď už mi tu zbyli převážně jen různí narušenci z řad filmařů, takže se sice je na co dívat, ale přece jen je celá záležitost o něco slabší. Závěr mi ale dovolil doufat v lepší zítřky. 4*- ()

Strong Move (2019) (S03E03)

Tak jo, organizovaný zločin už zase prorůstá do filmové branže, jen se tak děje z diametrálně odlišné úrovně. Třetí epizoda tak díky tomu měla přece jen větší grády než předchozí díl, navíc se mi vrátily některé zmizelé postavy. Mě osobně velice potěšil Edův příchod, protože ledově chladné rozvahy není nikdy dost. Taky se mi líbí, že jsem si mohl odnést i nějaké poučení do života, v tomto případě se ukázalo, že není rozumné rozčílit člověka ozbrojeného toastem. 4*+ ()

What Else Did God Say? (2019) (S03E04)

I s čtvrtou epizodou jsem mohl být spokojen. Milesův plán se konečně ukázal alespoň v hrubých obrysech a došlo k dalšímu návratu. Odešel Robinson Crusoe a vrátil se drsňák Louis. Celá záležitost se tak dostává znovu do tempa, které bylo zatím ve třetí řadě mírnější než v obou předchozích sezónách. Začíná mě docela mrzet, že má tato série jen sedm dílů. 4*+ ()

The Stick (2019) (S03E05)

Ve svém předchozím komentáři/ recenzi jsem s povděkem uvítal, že se Milesův plán začal konečně rýsovat, a hned v páté epizodě přijde taková šleha. Pobavilo mě, jak se tvůrci dokázali zavděčit jednomu ze současných hlavních trendů, aniž by to vyznělo tak stupidně a prvoplánově, jak to v poslední době často bývá. Jo, jo, tento díl na mě zapůsobil ještě lépe než oba předešlé, takže jsem to musel zviditelnit v hodnocení. ()

Tomorrow They Light Me on Fire (2019) (S03E06)

Co na to říct? Předposlední epizodou třetí sezóny dali tvůrci jasně najevo, že příštím dílem seriál končí. To je mi dost líto. Děj byl totiž opět nabit událostmi, atmosféra byla skvělá a rozhodně jsem neměl pocit, že by autor scénáře trpěl nějakým blokem. Znovu jsem se výborně bavil a musel jsem ocenit, že kromě pokračujícího příběhu se slušným tempem došlo i na něco jako Válku Roseových, a to ani nemluvím o fantastickém výkonu Leonarda DiCapria (m.z.) / Poznámka: (m.z.)=mimo záběr. ()

Should Not Throw Stones (2019) (S03E07)

Hmmm, tak jsem byl nakonec závěrem seriálu překvapen. Měl jsem už za poměrně jisté, že se tvůrci rozhodli třetí řadou celou záležitost zakončit, teď to ale vypadá, že jim jen škrtli finance na další sezónu (což je v tomto případě fakt paradox, jelikož Miles by to jistě zařídil), protože ta pootevřená vrátka tu byla. A možná je to tak i lepší, už mě totiž silně otravuje, že každý seriál s nedušínovským hlavním hrdinou dospěje do pohádkového závěru, v němž je zlo vždy po zásluze potrestáno. Realita totiž vypadá úplně jinak, a už by si toho mohli všimnout i filmaři. No, ne že by o tom nevěděli, jen by jim to u diváků v USA asi neprošlo, protože neustálý výplach mozků od Disneyho dělá své. ()