Chyťte ho!

• USA Get Shorty
USA, (2017–2019), 25 h 42 min (Minutáž: 49–64 min)

Tvorcovia:

Davey Holmes

Predloha:

Elmore Leonard (kniha)

Chris O'Dowd, Ray Romano, Sean Bridgers, Isaac Keys, Lidia Porto, Lucy Walters, Iddo Goldberg, Andrea Good, Omar Leyva, Paul Sparks, Topher Grace (viac)

Miles Daly (Chris O'Dowd) je nájemný vrah z Nevady, který se ve snaze pověsit zločineckou kariéru na hřebík a získat zpět svou nedávno ztracenou rodinu pokouší prorazit jako filmový producent v Hollywoodu. Tam se setká s Rickem Moreweatherem (Ray Romano), odepsaným producentem filmů nevalné kvality, který zuby nehty bojuje o kousek hollywoodské slávy a neochotně se stane Milesovým partnerem a průvodcem v bludišti šoubyznysu. Miles je společně se svým zločineckým kumpánem Louisem (Sean Bridgers) odhodlán zabránit střetu svých dvou životů, zatímco se snaží dostát nárokům filmového řemesla a udržet přitom podezření šéfky zločineckého syndikátu Amary De Escalonesové (Lidia Portová) - a jejího nebezpečného synovce Yaga (Goya Robles) - na uzdě. (Cinemax)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (31)

Chyťte ho! (2017)

Seriál byl pro mě skutečným překvapením. Od americké záležitosti, v níž vystupují v hlavních rolích Chris O'Dowd a Ray Romano, jsem čekal něco úplně jiného. Oba herce jsem si zatím uměl představit jen v mnohem plošších rolích; už u mě holt měli svou škatulku, z té ale během tohoto seriálu oba vyskočili jako striptérka z oslavencova dortu. Tvůrci namíchali výborný koktejl z humoru, dramatu, násilí i nevyhnutelných následků jistých činů a já jsem se u všech tří sezón skvěle bavil. Původně jsem očekával mozkové buňky neobtěžující oddechovku, kterou si člověk pustí jako pozadí k běžným domácím činnostem, ale skutečnost mě velmi mile překvapila. 4*+ ()

Série 1 (2017) (S01)

Od první sezóny tohoto seriálu jsem si toho příliš nesliboval a čekal jsem jen nenáročnou zábavu (v lepším případě) na nudná odpoledne. Příběh mě ale k mému vlastnímu překvapení postupně docela vtáhl a já jsem zničehonic zjistil, že se dobře bavím. Dobrá nálada mi vydržela až do dvou závěrečných epizod, které mi přinesly určité rozčarování, ale i tak bych se rád dostal k tomu, abych se podíval i na další řady. ()

The Pitch (2017) (S01E01)

Když jsem v pilotní epizodě zjistil, že jde o příběh nájemného zabijáka, který se snaží dostat k filmu, hned se mi vybavil seriál Barry. Obával jsem se, že půjde o totéž jen s jiným obsazením, naštěstí se ale ukázalo, že se nemusím bát. Po prvním setkání s Milesem a ostatními je mi poměrně jasné, že sice nepůjde o žádný mistrovský kus, ale nedívalo se mi na to špatně a vcelku jsem se bavil. ()

Sins of a Chambermaid (2017) (S01E02)

Při hodnocení druhé epizody jsem trochu přitlačil na pilu, protože jsem zjistil, že mě střídání scén ze světa organizovaného zločinu a z filmařského prostředí začalo fakt bavit. Seriál si přitom evidentně plní svou původní funkci- nenáročně diváka zabavit a na nic si zbytečně nehrát. Na mě to tak zatím funguje- nejde o nic úžasného, ale líné odpoledne mi to zpříjemní. 4*- ()

The Yips (2017) (S01E03)

Tak zase došlo k určitému posunu; zatímco jsem se v průběhu předchozí epizody bavil nad střídáním zločineckého a filmařského prostředí, v tomto dílu mě bralo jejich postupné splývání. A nemůžu si pomoct, ale představitel Yaga mi stále více připadá jako bratranec Radka Bangy... Obdiv k černošské celebritě jako důvod k vydírání- to je Amerika:-) ()

From Stamos With Love (2017) (S01E04)

Tři předchozí epizody byly víceméně vtipné, ve čtvrtém dílu se tvůrci rozhodli přitlačit na násilných scénách, což v kombinaci s použitým humorem působilo místy zvláštně (omlouvám se za tento archaismus, pro ty, kdo už toto slovo neznají tu mám překlad: speciálně). Zvláštně (speciálně) ale ne blbě. I nadále se tak ke svému mírnému překvapení celkem dobře bavím, a ještě jsem jako bonus navíc obdržel Petera Stormarea v jedné z jeho typických podivínských rolí. ()

A Man of Letters (2017) (S01E05)

Možná je to jen můj dojem, ale příběh se mi zdá být s každým dílem o něco lepším. Miles mi připomíná žongléra, který se snaží udržet ve vzduchu příliš velké množství předmětů tak dlouho, až mu nakonec spadnou všechny. Ve výsledku jde o to, že se dobře bavím a musel jsem si proto na první sezónu poněkud upravit názor; tahle záležitost je přece jen něčím víc než jen nenáročnou zábavou na líná odpoledne. 4*+ ()

Epinephrine (2017) (S01E06)

No jo, já to říkal, už mu to padá. Tvůrcům se velmi dobře daří střídat humorné scény s pasážemi plnými dost nepříjemné atmosféry, přičemž jim to jako celek zatím velice dobře funguje. Podobně se jim vydařila postava Louise- po většinu času zábavná figurka, která ale občas divákovi připomene, co je doopravdy zač. Po polovině první řady zatím značná spokojenost. ()

Grace Under Pressure (2017) (S01E07)

Sedmou epizodu skvěle otevřel Milesův nějvětší životní traumatický zážitek a ani v pozdějším průběhu jsem si nemohl stěžovat na nedostatek zábavy. I tentokrát se totiž pracovalo na přípravách k filmu, občas si někdo organizovaně zazločinoval a seznámil jsem se s neotřelým způsobem, jak si najmout scénáristu. Jako celoživotnímu obyvateli ostravsko- karvinského uhelného revíru mi jen nejde do hlavy, jak může být v horkém Los Angeles tak vysoká poptávka po kvalitním koksu. ()

Shot on Location (2017) (S01E08)

Natáčení anglických reálií v nevadské poušti mě prostě nemohlo nebavit. A když se k tomu ještě přidal neurotický Rick, primadonoidní představitelka hlavní ženské role a Louisovo "smáčení", nebylo co řešit. Tvůrcům se podle mě osmá epizoda hodně povedla a já už teď jen doufám, že se v závěru něco hodně těžce nepokazí, byla by to škoda. 5*- ()

Turnaround (2017) (S01E09)

Devátá epizoda byla více organizovaně zločinná než díly předchozí, přinesla proto i větší množství akce, ale paradoxně jsem se u ní tolik nebavil. Asi mi až příliš scházelo častější střídání obou prostředí a situací, které se k tomu vázaly. Nebyl jsem sice úplně nespokojený, ale jasně jsem cítil, že tentokrát epizodě něco chybí. 3*+ ()

Blue Pages (2017) (S01E10)

Ta možnost tady sice byla, ale abych byl upřímný, už jsem s ní nepočítal. Tvůrci v obou posledních epizodách předvedli svůj nejhorší výkon. Neznamená to, že by oba díly byly přímo špatné, ale každopádně mě zklamaly. Měl jsem pocit, že veškerá snaha směřovala spíš k přípravě můstku k další sezóně než ke kvalitnímu zakončení příběhu první řady. ()

Série 2 (2018) (S02)

Druhou sezónu seriálu považuji za lépe zvládnutou, než jak tomu bylo v případě první řady. Série měla po celou dobu velmi slušné tempo, bohatší děj a měl jsem dojem, že se i lépe zapracovalo na jednotlivých postavách. Kriminální živlové byli sice mnohdy ukázáni v mnohem příznivějším světle, než by si zasloužili, ale z toho si zkušený divák, který už řešil nejeden případ s Honzou Zemanem, hlavu nedělá. Takový divák totiž ví, že se mnohdy dá v lepším světle představit kdokoli (bez ohledu na funkce a služební zařazení), jen je pak nutno použít mozek a roztřídit zrno od plev. To jsem ale odbočil; hlavně jsem chtěl napsat, že jsem se tentokrát bavil lépe, než jsem očekával, a to je jedině dobře. 4*+ ()

And What Have We Learned? (2018) (S02E01)

První epizoda druhé sezóny mě přesvědčila o tom, že tvůrci seriálu náhle nezblbli, a plynule navázali na předchozí dění. Nevada tak i nadále expanduje do Kalifornie a svět organizovaného zločinu pokračuje ve své fúzi s filmovým průmyslem, zatímco se ode mě očekává jen to, že se budu bavit. Já jsem tedy svou část rozhodně splnil; epizoda pro mě sice nebyla na pět kousků, ale čtyři jí bez problémů přiklepnu. ()

Pest Control (2018) (S02E02)

Tak jo, už mám definitivní jistotu v tom, že si tvůrci udrželi svůj grif z předešlé sezóny, a seriál je tak stále nenáročnou (ale ne stupidní) zábavou. Drama je stále dobře provázáno s humorem a výsledný celek na mě pořád dobře funguje. Tak snad Milesovi ze stresu a z přemíry farmaceutických prostředků nepraskne žilka, ještě by mohl nějakou chvíli pozitivně působit na váhavé herecké agenty... ()

Selenite (2018) (S02E03)

Po shlédnutí třetí epizody jsem si jen potvrdil fakt, že se sezóna ubírá správným směrem, a přestože nemám ve filmech a seriálech rád různé halucinační stavy, Milesovy vidiny/ sny mě vcelku bavily. Celý díl byl opět dostatečně filmařský i organizovaně zločinný, přitom si tvůrci našli dostatek prostoru i pro Milesovo vnitřní zmrtvýchvstání, takže jsem se znovu dobře bavil, což už se u tohoto seriálu stalo standardem. ()

We'll Let You Know (2018) (S02E04)

No jo, takhle si představuji pohodové prožití pošmourného podzimního dopoledne. Venku řídká mlha, lezavo a covid a já se válím v posteli, je mi příjemně teplo a dívám se na seriál, který mě baví a navíc se odehrává ve vyhřátém Los Angeles. Prostě pohodička. Zločin a film šly zase jednou ruku v ruce, abych se ale přiznal, o zábavu se mi tentokrát starala hlavně manželsko- nemanželská dvojice Louis a Gladys. Zvlášť jejich postkoitální dialog byl skvělý:-) 4*+ ()

Fifteen to Thirty Minutes (Depending on Weight) (2018) (S02E05)

Pátá epizoda byla výrazně komornější nebo spíš skladištně- kotelnější. Šlo v podstatě jen o konverzační záležitost a silně mě překvapilo, jak ji tvůrci dokázali vystavět tak, že jsem se u ní po celou dobu dobře bavil. Úvahy nájemného vraha nad morálními (i jinými) dilematy by mě asi nikdy neomrzely, pokud by byly podávány právě tímto způsobem. Jsem si teď jistý, že když se tvůrci budou i ve druhé polovině sezóny držet dosavadního kurzu, nemohou mě zklamat. Snad nějak nešťastně nezakličkují. ()

Unlimited (Limited) (2018) (S02E06)

Ani šesté zastavení ve druhé sezóně mi nepřineslo zklamání. Přesně jak jsem očekával. Došlo k dalším zásadním posunům ve filmařské i organizovaně zločinné rovině, tvůrci nezapomněli ani na vývoj vztahů mezi postavami, ať už jde o vývoj v kladném nebo záporném smyslu, a abych to nějak zjednodušeně shrnul- měl jsem se na co dívat. A nejen to, taky jsem se dobře bavil, a to je pro mě nejpodstatnější. ()

Banana Split (2018) (S02E07)

Tak se nám situace po všech stránkách vyostřuje. A děje se tak způsobem, z něhož mám radost. "Bad Guys" si jdou pořádně po krku a "Good Guys"... No, takoví tu vlastně nikdy nebyli. Vůbec se nedokážu rozhodnout, jestli mě víc bavila vypjatá situace mezi "obchodními partnery" nebo vývoj situace kolem nového filmu. Aby toho nebylo málo, došlo i na Milesovy vztahové problémy i na jedno banánové zmizení. Bavil jsem se, a tak lehce nadhodnocuji. ()