Miamský gangster Chili Palmer (John Travolta) se živí vymáháním dluhů a jinými špinavými zakázkami. Jedna z jeho "služebních" cest vede do Hollywoodu, kde má vymáhat peníze od obskurního producenta Harry Zimma (Gene Hackman). Místo toho se však začne plést do příprav jeho následujícího filmu. A jak se ukáže, nic se člověku u filmu nehodí víc, než mafiánská průprava...

Černá kousavá komedie o počestných gangsterech milujících filmovou klasiku vznikla podle stejnojmenného románu známého spisovatele Elmorea Leonarda a zpestřují ji odkazy na slavné snímky, jako třeba Wellesův "černý" Dotek zla. (oficiálny text distribútora)

Lacike

Po Jackie Brown môj druhy najoblubenejsi film, ktory vznikol podla predlohy Elmore Leonarda. Oproti väcsine ostatnych filmov podla jeho knih sa mi na tomto paci to, ze skonci dokonalym happyendom, vratane vyustenia romantickej linie. Chemia medzi Travoltom a Russo je dokonala. Takisto je skvele to neustale prelinanie medzi filmovou a skutocnou realitou a bavia ma aj narazky na Hollywood. Nesmu chybat ani gangstri a nejaka ta vrazda. Ale nic prilis brutalne. Ma to skôr humorne vyznenie, ktore je este okorenene skvelymi dialógmi. Cely cas to ma taku prijemnu atmosferu. Herecke obsadenie je tiez solidne. Najviac exceluju: pohodovy gangster Travolta, nadherna Russo, packal Hackman, namyslena hviezda DeVito, komicky gangster Farina alebo zakerny Lindo. Nieco malo k dokonalosti tomu chyba. Mozno to mohlo byt este zamotanejsie alebo napinavejsie. Po cely cas ste si isty, ze to dobre dopadne. Mozno sa mohla aspon raz Travoltova postava dostat do uzkych. Ale napriek tomu sa mi tento film, cim dalej, tym viac paci. Co je prijemny opak toho ako to mam s filmami bezne po dalsom pozreti. Je zvlastne, ze to ma uz 3 CZ dabingy, pritom ten najlepsi je uplne prvy pôvodny VHS dabing. 7/10. ()

JohnnyD

Tento film Travoltovi odporúčil samotný Quentin Tarantino so slovami, že nie je dôležitý ten film, ktorým comebackuješ, ale ten ktorý nakrútiš potom. Ide o čudnú čiernu komédiu, ktorá nie je ani tak vtipná ako absurdná. Mieša sa tu tak špecifický humor Barryho Sonnenfelda ako aj autora predlohy Elmorea Leonadra (Tarantinovho obľúbenca). Jedna z mnohých zvláštnych 90s čiernych komédií, zrejme ovplyvnených najmä úspechom Pulp Fiction. Táto patrí medzi tie lepšie ()

Fiftis

Čierna komédia režiséra Barryho Sonnenfelda. Viac než kriminálnu zápletku autorov filmu zaujíma hryzavo ironický pohľad na americký zábavný priemysel. John Travolta v osemdesiatych rokoch takmer zabudnutý herec, sa vrátil na výslnie slávy rolou mafiánskeho zabijaka Vincenta Vegy z Tarantinovho filmu Pulp Fiction - historky z podsvetia a potom potvrdil svoju hviezdnu pozíciu, ale našiel tiež novú hereckú polohu. Práve tu využil aj vo filme Chyťte ho! Hryzavo ironický humorný pohľad do hollywoodskeho zákulisia je obsiahnutý v samotnej premise príbehu: sebavedomý gangster nachádza ideálnu sebarealizáciu medzi filmovými producentmi a hereckej superstar môže dať odbornú lekciu, ako hrať profesionálneho úžerníka. Sonnenfeld zachoval sarkastický štýl; predmetom ironického zosmiešnenia je tu jednak sám Hollywood, jednak gangsterskí protagonisti, ktorí však majú predobraz v postavách hollywoodskych filmov. John Travolta rozvíjal svoju novo nájdenú image ostrého chlapíka. ()

italka63

Velmi pohodová, vtipná a výtečně obsazená gangsterka, ve které John Travolta, milovník kina a vlastně malý grázlík, dorazí až do filmařského světa . Bylo vidět, jak si všichni přítomní herci role užívali a moc ráda jsem viděla "Medvěda" Gandolfiniho. Musím pochválit i výborný dabing.Takže fajn komedie a odpočinkový večer. ()

Ceberus

Místní hodnocení nelže. Na to, jak hvězdnou sestavu film má, tak vůbec nenaplnil moje očekávání. Travolta hraje svého typického machýrka (a ještě padne fórek na jeho roli v Kdopak to mluví), naopak Hackman tentokrát nehraje až tak slizkého hajzla, na jaké jsem od něj zvyklý. Děj filmu začíná hodně zhurta, hned je divák vržen doprostřed problémů a jelikož se úvodní titulky objeví celkem pozdě, měl jsem do té doby podezření, jestli mi náhodou neunikl začátek filmu. ()

• Představitelka Karen Rene Russo je velmi alergická na sezam, což jí nejednou zkomplikovalo i pracovní život. Když se ucházela o roli v tomto filmu, situace se víceméně opakovala, a to v poměrně nevhodnou dobu: "Sešla jsem se s Dannym DeVitem a Barrym Sonnenfeldem. Bylo to v hotelu Peninsula. Objedala jsem si tuňáka a říkám číšníkovi: 'Dohlédněte na to, aby tam nebyl žádný sezam.' Řekla jsem mu to třikrát. Byli jsme právě uprosted povídání, když jsem si všimla, že něco nesedí. Řekla jsem: 'Víte co? Měli bychom si trošku pospíšit..." Ano, potřebovala lékařskou pomoc. "Zašli jsme nahoru do Barryho pokoje. Zatímco jsme čekali na doktora, pocítil hypochondr Barry náhle náhle podivné svědění a Danny DeVito se taky začal ošívat. Doktor, a byl to nejdivnější doktor na světě, mi kladl dotazy jako 'jak jste stará?' Moc se mi do toho nechtělo, koneckonců jsem se právě ucházela opráci, ale musela jsem říct: 'je mi čtyřicet.' Pak se zeptal: 'Kdy jste měla poslední menstruaci?' a 'brala jste někdy drogy?' Danny nakonec řekl: 'Hej, Barry, tohle všechno jsme přece chtěli vědět, ale neodvážili jsme se zeptat.' To byl můj pracovní pohovor." (NIRO)
  • Poslední film ve kterém si zahrál Vito Scotti. (Pumiiix)