Malarkey

Na islandské poměry standardní záležitost. Výborná detektivka, která čerpá z fotogeničnosti Islandu, ale zároveň je vyprávěna poměrně všedně včetně stejně takových postav. To je na ní podle mě to vysloveně zajímavé. Navíc má čtyři díly, a tak je v rámci vyšetřování dlouhá přesně tak akorát. Žádné zbytečné zdržovačky. Plus jsem si připomínal momenty, když tu vyšetřovatelé popisovali různá místa a města a vzpomínal si, jaké to bylo, když jsem tam tenkrát byl já. Neskutečné, jak taková malá země má kde vybírat v rámci herců a lokací…a pořád být nesmírně originální. ()

tribican

Minisérie vychytala délku - 4 díly jí celkem sluší. Jinak ale už je všechno ještě více monotónní než u podobných severských detektivek. Slabé hraní, trochu překombinovaný scénář ani vlastně nepřekvapivé rozuzlení nepomáhá původnímu islandskému seriálu vyšvihnout se nad průměr. Nejlepší rozhodnutí tvůrců tak zřejmě bylo nepokračovat s další sérií. Pro milovníky islandské krajiny a severské krimi doporučuju V pasti nebo Vraždy ve Valhalle, kterým se všechny problémy daří zvládnout o něco lépe. 55 % ()

sochoking

V niekoľkých momentoch treba privrieť oči nad logikou, ale inak výborná atmosferická krimi, kde sa dá napätie doslova krájať. Som si vedomý, že nám Islandania servírujú "veľa muziky za málo peňazí", ale sám by som veľmi ocenil, keby postavy dostali so svojimi osobnými problémami viacej priestoru. Normálne by som túto miniseriu videl na silnejšie tri hviezdičky ako celok, avšak jednotlivé epizody si podľa mňa zaslúžia (každá jedna) 4 hviezdy. ()

Mamlas

Standardní uzívaná, táhlá a pomalá severská detektivka. Tentokrát s nevyrovnaným policistou a jeho postpubertální nafrněnou parťačkou. ↘️ 18% ()

KarlN

Celkem pěkně koukatelné, má to spád, člověk se nenudí. Sympaťák vyšetřovatel...ALE, tak jeho mladá rádoby kolegyně, která mu podráží nohy kde se dá, neustále porušuje policejní předpisy a to jen kvůli cestě za vlastní kariérou...to jsem prostě neskous a musel se nutit dokoukat až do konce. Tohle mi udělat parťák při vyšetřování, ženská neženská, řešil bych to. ()