DaweForeman

Tyhle netypická anime s hlubší zápletkou (pletichy) je pomálu a v mém případě jsou vítány. Drama si tu člověk celkem užije dost - sice ne jako v jiných, kdy jde o život nebo o docela hodně privátní záležitosti, ale spíše o mysteriózní prvek, kdy člověk čeká, co za všema těma plánama je a jakej bude konečnej obrázek věcí po sečtení všech těch na první pohled nesouvisejících záležitostí. V tom mě právě i překvapil konec, který je opravdu unikátní, nechává člověka přehodnotit všechno a dá ho v očekávání, co bude dál. Dalším velkým plusem je to, že i když se jedná o celkem prestižní školu a říkáte si, že všichni jsou úplně normální, tak naopak má každej svojí vlastní temnou stránku a okolnosti, které nechce dát najevo a snaží se je skrývat, ale bohužel se postupně dostávají na světlo. Jen je škoda, že za těch 12 dílů se tam toho nakousne tolik, ale není možné všechno pořádně vysvětlit. Celkem mě překvapilo to, že se tu obešli autoři bez romance, komedie a naprosto nesnesitelných postav (obzvláště, že tu není ten hlavní hrdina šťastný ňouma spojen se šťastným úchylákem v jedné osobě, ale naopak je tu spíše chladný, vypočítavý a odměřený šedý človíček - trochu mi připomínal Hikigayu z "Yahari Ore no Seishun Lovecome wa Machigatte Iru", ale jen trochu, protože je Ayanokouji unikátní kategorií). Animace je velice dobrá a celkem dobře vystihuje postoje a emoce jednotlivých postav + správně zvolené barvy, odstíny, ostrost ad. Po hudební stránce je to zajímavé, ale jen v rámci sledování tohoto anime, kdy to podkresluje danou atmosféru, ale na samostatný poslech to není. ()

Katakimiku

Hodnocení mi říká, že tady se asi neshodnu s většinou, ale mě se tohle anime prostě nelíbí. Nejde tolik ani o nápad. Co se hlavní zápletky týče, přijde mi tady rozhodně zajímavější než třeba v podobném Assassination Classroom, atmosféra nejistoty a prostředí prestižní akademie jsou rozhodně dobře zvládnuté, ale na druhou stranu to moc dlouho nevydrželo. Navíc tady máte hned po pár dílech zápletky, u nichž jen s těží dovedu pochopit označení ,,Psychologický". U epizody s bazénem jsem si řekla, že to holt asi nemá smysl, očekávat něco víc. Co ale tomuto anime škodí mnohem víc než nezajímavá příběhová linka? Bezpochyby to budou postavy, které jsou neuvěřitelně obyčejné a okopírované z jiných anime a ještě k tomu nekvalitně. Největší katastrofa je ale rozhodně sám Ayanokouji. Kdokoliv mi může jakkoliv argumentovat, jaký je to geniální manipulátor, ale já vidím jen postavu bez zajímavých vlastností a zájmů..teda oprava: naprosto bez vlastností a zájmů. Tak asi ani nemám potřebu, sledovat dál, přestože nějaké kvality, především co se audiovizuální stránky týče, to určitě má. Ale asi ne úplně pro mě. 4/10 ()

Ymbecill

MC vystupuje coby šedá eminence a za jeho chováním lze již od začátku tušit nějaké skryté dovednosti vybudované nehezkou minulostí… to ovšem nic nemění na faktu, že je pravděpodobně psychopat, a i všichni ostatní v jeho třídě stojí za pendrek. Tohle nepovažuji za spoiler, protože na to narazíte hned v E1. Spousta situací mi zahýbala žlučí a nejednou jsem obracel oči v sloup nad stupiditou jednání postav či fanservisem [6/9], ale z nějakého důvodu mě bavilo sledovat představení těchto mentálců. Člověk často uhodne rozuzlení zápletek a OP-protagonisty-milující vometáci jako já si bezesporu přijdou na své. Zároveň nechybí pra*árny, ať už bazénová epizoda, masáže s (ne)adekvátním zvukovým doprovodem, nebo dokonece sexuální útok... klasická bohatá porce - pro degeneráta. Představení středoškoláci v žádném případě nereflektují skutečné lidské bytosti, navíc jsou egoističtí, zvrácení, neteční... nic sympatického. Spíš než slice-of-life se Classroom of The Elite blíží Danganropě s prvky harem-anime. I přes všechny tyto negativní charakteristiky mi show poskytla uspokojující zážitek. Nedočkáte se moudrého poselství, zkrátka se díváte na OP frajera, jak dělá OP věci v prostředí psycho-školy. 7/10 ()

muti

Seriálu chvíľu trvá kým sa vráti k pôvodnému systému bodovania na škole. Je tu pár zbytočných fillerov ktoré človek očakáva snáď vo štvrtej sérii a nie v polke prvej. Celkovo to do seba nejak zapadá a survival pobyt na opustenom ostrove rozohráva zaujímavú hru na pár častí. K hodnoteniu určite beriem do úvahy aj hudobný podmaz v prevedení varhanov, ktoré podčiarkujú premyslené hry hlavnej postavy s osudom spolužiakov ()

Jeoffrey

Velmi dobře zvládnuté drama a to jak atmosférou, příběhem tak i výborně propracovanými charaktery. Až na jedno drobné vcelku nudné a fan servisem příliš zavánějící pomrknutí (v podobě jednoho o dost slabšího dílu) to promyšleně pracuje s atmosférou a někdo jako já jen se zájmem sleduje. Jako nejlepší aspekt toho všeho musím uvést postavy. Takhle zajímavé charaktery jsem už dlouho neviděl a zjistit něco víc o hlavním hrdinovi je pro mě lákavější, než třeba tajemství toho, co má Eren Jägerů ve sklepě. Ajanokódži je mi vůbec neskutečně sympatický a je to už strašně dlouho co jsem k nějakému mužskému anime hrdinovi vzhlížel s takovým zájmem, zaujetím a tichým obdivem. No a když si k tomu přidám i sbírku zajímavých dívek a žen, kdy paní učitelka třídy D mi přijde stejně interesantní jako hlavní hrdina (a navíc mi přijde i dost sexy) a ostatní slečny také dráždí můj intelekt, nebo jsou mi minimálně sympatické, pak v tomto ohledu u mě získává tohle dílo za charaktery celých 10/10. Co se příběhu a atmosféry týká, tak příběh se rozvíjí pomalu, občas překvapí, jindy zas jen zlehka místy naznačuje některé své trumfy, ale autoři vždy ví, jak má fungovat opravdové vyvrcholení jednotlivých částí a tak každý závěr kterékoli části je dramatický a opět budí další hlad pro sledování nových dílů. Navíc samotný konec (doufám že první série) u mě vyvolal neskutečnou chuť na další díly a opětovné ujištění o tom, jak moc mě baví a zajímá hlavní hrdina. Takže v návalu euforie z poslední episody zvednu celkové hodnocení na maximum a začnu doufat, že další díly přijdou a že všechno to tajemství, logika a promyšlenost z toho ani v budoucnu nevymizí. 9/10 ()