Made in Abyss

• Japonsko メイドインアビス (viac)
Animovaný / Dobrodružný / Dráma / Fantasy / Psychologický
Japonsko, (2017–2022), 10 h 48 min (Minutáž: 24–48 min)

Jediné neprozkoumané místo na celém světě je obrovský systém jeskyň zvaný jako Propast. Nikdo netuší, jak hluboko jeskyně vedou, jakými bytostmi jsou obývány a jaké všechny prastaré artefakty skrývají. Není žádným překvapením, že tyto neobjevené prostory byly vždy terčem zvědavosti nesčetného množství dobrodruhů. Ti, kteří měli tu odvahu sejít do Propasti a měli i to štěstí se z nich vrátit, byli titulováni "jeskynními nájezdníky".
Tento příběh pojednává o malém sirotkovi jménem Riko, která žije v městečku Oosu na okraji Propasti. Odedávna toužila být, stejně jako bývala i její slavná matka Lyza, jedním z hrdinných jeskynních nájezdníků a objevit všechny záhady, které ty hlubiny stále lidstvu nevydaly. Jednoho dne při průzkumu nečekaně narazí na dítě, které není tak úplně lidské. Je totiž robotem. (Scalpelexis)

Recenzie používateľa Kimkong k tomuto seriálu (27)

Made in Abyss (2017)

Ze začátku působí dětsky a roztomile. Postupně přituhuje a místy je to až nechutně brutální. Cesta Riko za svou matkou do hlubin odkud není návratu. ()

Óana no mači (2017) (S01E01)

Velké město dobrodruhů postaveno na okraji obrovské propasti. Skupinka dětí nalezne robota, který by odtud mohl pocházet. ()

Fukkacusai (2017) (S01E02)

Robot se přidává do sirotčince a dozvídáme se něco o matce hlavní hrdinky. ()

Šuppacu (2017) (S01E03)

Přípravy na sestup do propasti. ()

Abyss no fuči (2017) (S01E04)

Průchod první patrem propasti. ()

Kasó hó (2017) (S01E05)

Průchod druhým patrem. ()

Shīkā Kyanpu (2017) (S01E06)

Odpočinek v campu na druhém patře. Nějaké to povídáni si o minulosti a cíli cesty. ()

Fudó kjó (2017) (S01E07)

Bílá píšťala ukazuje minulost a hraje si s našimi hrdiny. ()

Seizon Kunren (2017) (S01E08)

Lučení se a vyrážení na další cestu. Emotivní závěr s pěknou hudbou. ()

Daidansó (2017) (S01E09)

Průchod třetím poschodím. Boj s draky a halucinace. ()

Doku to Noroi (2017) (S01E10)

Co to mělo být? Taková dětská pohádka a teď tohle? Až se mě zle udělalo. Riko na pokraji smrti. ()

Nanači (2017) (S01E11)

Seznámení s Nanachi. Nějaké to sbírání surovin na lék. ()

Noroi no šótai (2017) (S01E12)

Vysvětlení kletby Abyssu. Boj s dikobrazem. ()

Idomu monotači (2017) (S01E13)

Noví přátelé. Čekají nás nové cesty. Otevřený konec jak nikdy. ()

Recudžicu no ógonkjó (2022) (S02)

Druhá řada obsahuje méně cestování. Celá se odehrává v jednom patře a v jedné vesnici. Zde žijí první průzkumníci, kteří přežili svou smrt cizí obětí a trochu pro mě nepochopitelně obětmi vyvažování a tužeb. Celý tento platební model je v celé řadě a je jen těžko stravitelný. Výměny částí těl za různé skutky a zboží. Odhalování tajemství města, obyvatel a věcí okolo bylo trochu chaotické. Masakry, se kterými se tak nějak všichni sžili. ()

Rašinban wa jami o sašita (2022) (S02E01)

Dvojitá cesta do šestého patra. Našich hrdinů a první výpravy z minulosti. ()

Kaerazu no mijako (2022) (S02E02)

Chutný oběd, krádež a setkání s domorodci? ()

Narehate Mura (2022) (S02E03)

Další zdravé jídlo. Výpočet ceny věcí a výběr správné platby. ()

Júdžin (2022) (S02E04)

Sraní s olizováním zadku. Setkání s dávnými známými. Uvidíme jak se první expedice stalo co se stalo. ()

Hitoku (2022) (S02E05)

Nalézání dalších a dalších nových postav a neustálé vyvažování ceny života. ()