Kým nás svadba nerozdelí

• Česko Dokud nás svatba nerozdělí (viac)

Keď organizujete dokonale premyslenú, luxusnú svadbu na francúzskom zámku zo 17. storočia, je jasné, že to neprebehne úplne hladko. A ak sa má niečo pokaziť, verte tomu, že sa to naozaj pokazí a nezostane len pri tom. Profesionálna svadobná agentúra má na problémy 24 hodín a za tých sa toho môžete stať naozaj veľa. Obzvlášť keď šéf agentúry z priateľstva zamestná dotieravého fotografa, ktorého viac ako fotenie zaujíma svadobné pohostenie; nájde záskok za kapelu, ale pre tú je decentná zábava neznámym pojmom; a ženíchove polnočné prekvapenie definitívne zmení celú svadbu na grotesku. (ASFK)

teckax

Účel to splnilo na tisíc procent. Nejvíc se mi líbilo, jak se pořád něco dělo, gagy byly nevtíravé a často velmi vtipné. Ale to, že Francouzi komedie umí, přece víme. Co postava to perla, kapička absurdity, nenápadná leč trefná kritika současné společnosti. Takovýho ženicha prostě (ne)chceš! Až se budu příště vdávat (haha:-D), tato partička mi to musí zorganizovat. Nesmím zapomenout na muziku, ta měla duši... ()

karmvill

Naprosto nádherný snímek... Hrdě se může postavit vedle Nedotknutelných... všem vřele doporučuji (jen pozor na dabing, otřesné) ()

Kivis

Perfektní oddychovka. Chtě nechtě, člověk se neubrání srovnání s Nedotknutelnými. Dokud nás svatba nerozdělí nemá tak silný příběh a ani tolik humoru, natož pak toho černého. I tak je to však v rámci žánru vysoký nadprůměr. Vtipů, které vyšumí, se objeví naprosté minimum. Když je člověk tak trochu od fochu (byť neorganizujeme svatby, ale koncerty), ocení i řadu detailů a nenápadnějších vtípků. A dokonce jsem se s jednou postavou mohl i snadno ztotožnit. Fotograf Guy má veškeré moje sympatie. Smrt smartphonům! Plusový bod i za filmovou premiéru Avishaie Cohena. ()

Pignon

Ten šéf firmy je perfektní hochštapler, který už lecos viděl a prožil. Téma filmu je originálni, ostatně všechno šílenství, které se děje okolo svateb, musí mít i takovýto alternativní pohled. ()

lu1

Mně to docela sedlo a myslím, že pokud by nešlo o francouzský film, měl by určitě vyšší hodnocení. Jsme prostě zvyklí na vysokou francouzskou laťku. Bylo to příjemně civilní, žádné afektované a přehrávané postavy, bylo to příjemné a ženich byl výborně zahraný kretén :) ()

PoprockCZ

Příjemný film z netradičního prostředí. Celý totiž pojednává o přípravách a zajištění obří svatby. Vidíme zmatky, drobné problémy, které musí hl. manažér řešit a nakonec i přes všechny komplikace vše nějak dopadne. Teď už si práci na takové akci dokáži živě představit. Poklidný milý film. Něco na těch FR filmech od Gaumontu je - lehký art styl, nezvyklá témata a příjemné vyznění. Po "American Beauty" jde prostě o skvělý oddech. A ta závěrečná hudba! ()

gombik5

Francúzske komédie sú podľa môjho názoru perfektné a veľmi ich mám rád. Myslím si, že Francúzi vedia robiť dobrý humor a inak to nebolo ani v tomto prípade. Avšak, čakal som omnoho viac a rozhodne to nie je najlepšia komédia akú som kedy videl. Ale človek sa pri takýchto filmoch dokáže perfektne odreagovať od každodenných starostí a asi aj na to sú takéto filmy určené. Film má dostatok vtipných momentov, avšak niektoré musíte doslova hľadať v kontexte príbehu. Kým nás svatba nerozdelí je veľmi príjemný a pekný film, ktorý hovorí o tom, aký život naozaj je, odkrýva detaily o tom, ako sa pripravuje svatba, čo všetko sa deje v zákulisí, a tak podobne. Každý kto má rád humor a komédie, špeciálne Francúzske, si príde na svoje, ale rozhodne existujú aj lepšie a zábavnejšie filmy. ()

ElGrantorino

Film je o zákulisí firmy na svatební catering. Je to přesvědčivá oddychovka s typicky francouzským humorem založeným na rafinovanosti s pečlivým přístupem založeným na detailech a okázalosti, jakou vlastní většina francouzské kultury, což někdy působí nabubřele. Postupně se vžíváte do role šéfa a souzníte s ním, šéfem celé té bandy, která se skládá z různých charakterů, z nichž každý si jede hlavně to svoje, bez ohledu na celek a tím vzniká řada zmatků a chyb, které šéf musí potom velmi složitě žehlit. Kdo tu vedoucí roli zná, ten se o to více baví. Vy se snažíte o perfektní výsledek za každou cenu a jednotlivci si dělají, co se jim zlíbí. Já se bavila skvěle. Oceňuji dobré dialogy, nečekané zvraty i řadu klišé, která viděna z druhé strany, vypadala úplně absurdně. V kině vládla výborná atmosféra. K pěti hvězdám mi chybí vystřihat některá nudnější místa, stačilo by mi devadesát minut. Až bude film dostupný, určitě si ho ještě jednou pustím s mužem. ()

andy60

Ještě se film ani nerozběhl a už jsem byl nasranej. Stalo se tak ve chvíli, kdy jsem zjistil, že je bez českého dabingu, pouze s titulkama. V duchu jsem si řekl - vidíš, vole, právě jsi vyhodil tři kila za něco, co už si nikdy nepustíš. Francouzsky totiž nevládnu a číst ty malá písmenka u spodního okraje mě otravuje a obírá o děj, který mně tím uniká. Když k tomu připočtu ještě skutečnost, že se o žádné veledílo nejedná, jednoznačně zklamání. ()

Natt

Film medzi 3 - 4 * (mily film na urovni 3*, ale zas takych sa v polednej dobe nerodi vela , takze 4* ..tak nehodnotim :). Vynimocne je, ze sa to zlepsuje ku koncu, A je tam vynikajuca hudba Avishai Cohena ()

Simella

2 hodiny absolutní nudy. Pousmála jsem se asi 2x na nějakém slabším vtipu. Hlavní hrdina krajně nesympatický vyhořelý chlap, kterého jeho práce už dávno nebaví. Cca půlka filmu je příprava na svatbu a druhá půlka je svatba. Osobně mě nikdy nebavilo dívat se na svatby ani na amatérském videu, ale doufala jsem, že tato francouzská komedie nebude jenom o tom. Bohužel byla. Série nezdarů, které musí personál řešit, ale bez nadhledu a humoru, který jsem očekávala. Jediné co se mi líbolo byla závěrečná hudební vložka (rádoby improvzace personáu). Nechápu proč má tento film tak dobré hodnocení. Nemohu doporučit vůbec nikomu. ()

farinelli77

Sakra, tohle měla být francouzská komedie, které si nikdy nenechám ujít?! Dvakrát jsem se pousmál a skutečně potěšila pouze písnička v závěrečných titulcích. Jsem rád, že nejsem jediný, kdo to tak cítí. Když jsem četl ty nadšené reakce, myslel jsem, že mi snad něco muselo uniknout. ()

EricNor

Aneb, jak je dulezite miti hvezdu. Pokud by v hlavni roli byl nekdo slavnejsi nebo vyraznejsi, tak by to bylo na ctyri hvezdy a kousek, takhle je to o trochu mene nez na ctyri. Svatba je film, ktery se vam bude vic libit napodruhe a napotreti jeste vic. Musite mu ale dat sanci. Jedna se o cirou vztahovku v ramci jedne komunity. Nejoblibenejsi scena je narizene objeti. ()

McGuffin

Dokud nás svatba nerozděl, Le Sens de la fête scénáristů a též režisérů Erica Toledano a Oliviera Nakache je zvesela vyprávěným filmem o práci svatebního producenta svatebních hostin a oslav. Do dvou filmových a dvaceti skutečných hodin producentova příběhu mu s chutí nastraží všemožné překážky, z většiny pracovní, okrajově soukromé, minoritně tuctové (T9, automatické opravy, nejdou asi vypnout...). Klientem je ženich, co má zámek, pitomé nápady, peníze a svou představu o službě, kterou si objednal. Producentem je zkušený, možná sedřený a v rozhodujících chvílích rázný muž, který dobře ví, že nic nepůjde podle plánu, změna možná bude k horšímu, ale vše nakonec dobře dopadne. Jako vždycky. Pokud vás polovina filmů o páchání zločinu přesvědčí, že byste zločiny páchat neměli, tak tenhle film je ze stejné poloviny. https://www.macguffin.cz/2020/01/dokud-nas-svatba-nerozdeli.html ()

lulundia

Chápu zdejší nízká hodnocení. Zde je třeba humor hledat, je v náznacích, letmý, sem tam. Někdy ironie, někdy vtip, někdy čtení mezi řádky. Je to film pro náročné diváky, kteří chtějí být baveni inteligentním humorem. Takže kdo ho našel - užívejte si. Za několik posledních let nějlepší komedie :) ()

43. César Awards - výsledky

43. César Awards - výsledky

03.03.2018

Předávání francouzských filmových cen César, letos v pořadí již čtyřicátých třetích, se konalo v pařížské koncertní síni Salle Pleyel, provázeli jím herečka Vanessa Paradis a komik Manu Payet.… (viac)