Planeta upírů

• Taliansko Terrore nello spazio (viac)

Posádka kosmické lodi Argos, hledající na vzdálené planetě Aura život propadne při přistávání záchvatu zuřivé zběsilosti a všichni se začnou navzájem napadat. Jakmile je obnoven pořádek, zjistí že je ohrožují podivné zvuky a bizarní chuchvalce mlhy. Brzy je všem jasné, že v temnotě se něco skrývá - a má moc nad myšlením lidí. Když členové expedice jeden za druhým umírají a nebo mizí, začne boj o holé přežití. Dokáží uniknout zlu dřív než je všechny přemůže? (Bonton Home Video)

choze

Naivňoučký předpotopní sci-fi horor ve zjevně ateliérových kulisách, s legračními triky a přehrávajícími herci, ale výraznou výtvarnou stránkou. Některé obrazy jsou kompozičně a použitým svícením pastvou pro oči a je tu zjevná inspirace pro Vetřelce, který o 14 let později tuhle ateliérovou pohádku překlopil do šokujícím způsobem realistického/civilního hororu pro dospělého diváka. ()

JohnnyD

Strašne rozporuplné. Na jednej strane je to, ako sa patrí na Bavu, vizuálne podmanivé. Planéta svieti krásnymi fialovkastými halogénmi, všade sú ostré skaly a hustá para. Navyše film je nesporne (aj v detailoch ako jednotlivé scény) inšpiráciou Votrelca. Faktom však je, že výsledok je riadna nuda a môže za to tak absencia hudby ako aj slabý scenár, ktorý nevie efektívne pracovať s napätím. Planet of the Vampires je síce vizuálne oveľa zaujímavejšia než sci-fi z 50 tych rokov, ale pravdou je, že päťdesiate roky už boli vtedy dávno passé a o niekoľko líg progresívnejší Votrelec prišiel za nepatrných 12 rokov. 5/10 ()

obitus

Prvni film, na kterem s Mariem spolupracoval i jeho syn Lamberto a hnedka scifi! Bohuzel. Precejen Bavovi mnohem vice sedi ruiny stareho hradu, pripadne maskovany zabijak v rukavicich, nez vesmirne lodi a skafandry. Celou dobu jsem se snazil povznest nad smesny vzhled toho vseho a myslim, ze se mi to celkem i darilo, ale i tak jde zatim o nejslabsi Bavuv film, ktery jsem videl. Jedine co stoji za zminku je (opet) vymazlena barevna slozka filmu, zbytek je spise podprumerny. Herci neprirozene prkeni, za coz mozna muzou i silene skafandry, hudby jsem si ani nevsiml. Celkem zajimava je jasna spriznenost s Vetrelcem, nektere body pribehu jsou hodne podobne. No a anglicky nazev je samozrejmne nesmyslny, nejde o zadne upiry, spise o jednodussi variaci na body-snatcherovske tema. ()

Rodriguez

Planeta upírů je španělsko-italským pokusem o sci-fi horor, kde kosmické plavidlo zachytí neznámý signál z planety Aura. Při přistání mají drobnou nehodu a když se proberou, zjištují, že bez ovladnutí agresvně napadají ostatní členy posádky. Vydávají se do terénu, aby přesně zjistili co se tu vlastně stalo. Ale čím více začíná být otázek, tím míň se dovídají odpovědí! 40% ()

Anderton

Tak takéto roztomilé béčko si nechám páčiť. Mix čistého guilty pleasure a serióznej scifi s kúzelnými ultra lacnými dekoráciami. I keď sa hovorí, že film bol inšpiráciou pre Votrelca, mne pripomenul napríklad Zakázanú planétu a nejak som získal dojem, že sa pri ňom Scott neinšpiroval len pri Votrelcovi, ale aj pri Prometheovi. Ale to už fabulujem. Vysoké hodnotenie samozrejme nie je objektívne, pokiaľ nemáte pre podobné kúsky zmysel, je to skrátka strata času a pozrite si radšej spomenuté filmy alebo úplne iný žáner. ()

• Snímek byl natočen na motivy povídky Renata Pestriniera „Una notte lunga ventun ore“. (Hans.)
  • Tento film silně inspiroval tvůrce pozdějšího thrilleru Vetřelec (1979). Mezi filmy lze najít podobnost nejen mezi atmosférou a námětem, ale také mezi jednotlivými scénami. (Hans.)