Lovec upírů se snaží zachránit město obležené armádou příšer, které velí sám hrabě Drákula. (Netflix)

Recenzie používateľa kaylin k tomuto seriálu (5)

Castlevania (2017)

I když jsem si nedovedl představit, že by na základě stejně nazvané videohry mohl vzniknout nějaký zajímavý kousek, tak se musí seriálu nechat, že je dobře drsný a že mu vůbec nevadí, že je animovaný. Vlastně je to možná dobře. Na druhou stranu mě ale hlavní postava nedostala a přišla mi celkem klišovitá. Souboje jsou zde ale povedené, stejně jako celkové barevné spektrum. ()

Season 1 (2017) (S01)

První série seriálu „Castlevania“ tak nepřinesla vyloženě skvělou podávanou, spíše takovou lehkou ochutnávku toho, co by ještě mohlo přijít. Postavy jsou zde nějakým způsobem dány, jsou rozvrženy jejich vztahy a až s poslední epizodou se před vámi pořádně ukazuje, co všechno se vlastně rozehrává. Ale na pořádnou hru si musíte počkat teprve s druhou sezónou. I když tedy čekat už nemusíte, protože je venku. ()

Season 2 (2018) (S02)

Druhá sezóna seriálu „Castlevania“ už je něco jiného než první, více se rozjela a dokáže více strhnout. Je mnohem akčnější, více se toho děje, objevují se další, zajímavé postavy, kdy snad ani jedna z těch, co jsou v popředí, není špatná. A to je skvělé. Problém nastává až ke konci, kdy posledním dílem už chtěli tvůrci jen udělat prostor pro pokračování, a tak hodně zpomalili a nechali divákům jen cliffhanger. ()

Season 3 (2020) (S03)

Třetí sezóna seriálu „Castlevania“ je za mě další kvalitativní nárůst oproti předchozím sériím. Jasně, možná to není tak akční jako druhá sezóna, ale pokud už na akci dojde, nic jí nechybí. A rozhodně je to ucelenější a uzavřenější než sezóna první, která prostě byla hlavně takovou ochutnávkou. Ochutnávkou, která se teď naplno rozjela. Warren Ellis, zdá se, drží těže pevně v rukou. ()

Season 4 (2021) (S04)

Americký seriál „Castlevania“ v sobě má silnou britskou stopu – postavy jsou ve velkém namluveny britskými herci – ale má v sobě i silnou japonskou stopu, která je dána povedenou animací, která v akčních scénách skutečně exceluje. Díky tomu rozhodně stojí seriál za sledování, protože vás nebude nudit. A je fajn zase vidět upíry jako pořádně drsné bestie. A souboje, kde krev stříká. ()