Castlevania - Season 4

(séria)

Belmont a Sypha rozkrývají plány na vzkříšení nechvalně známého hraběte Drákuly, jehož hvězda opět vychází. Alucard se snaží přijmout svoji lidskou stránku. (Netflix)

SmajdalfCZ1

Předposlední epizoda byla vskutku epická. Just like Dark Souls. Každopádně skvělé zakončení seriálu. Byť tedy možná ty poslední scény poslední epizody byly trošku moc. Ikdyž si možná jen chtěli nechat pootevřená vrátka k nějakému spin offu. Nemění to ale nic na tom, že se celá tahle série vydařila a slupnul jsem ji jako malinu. ()

SamGee

Anime seriál Castlevania si získala status jedného z najobľúbenejších a najlepších seriálov  súčasnosti vďaka podareným charakterom, zaujímavým dialógom, dych-vyrážajúcej animácií, nekompromisným súbojom a prekvapivým zvratom. Tento rok Netflix odvysielal štvrtú sezónu, ktorá mala zmysluplne uzatvoriť všetky dejové linky a súčasne si nepohnevať svoju fanúšikovskú základňu. Podarila sa jej to alebo predčasne unáhlila záver?     Dej sa odohráva šesť týždňov po udalostiach v tretej sezóne a zachytáva postavy v odlišných situáciách.  Trevor so Syphou sa ocitajú v obliehajúcom meste Targovište, polovičný upír Alucard sa vyhýba ľuďom, dobyvateľ Isaac s armádou príšer sa vydáva poraziť intrigánku Carmillu a  vampíri sa snažia oživiť Drákulu. Tieto nesúrodé príbehy sa v priebehu desiatich epizód stretnú a ich činy ovplyvnia osud ľudstva.   Ako už vyplýva zo zápletky, hlavnú úlohu hrá osudovosť, resp. hrdinovia sa snažia zachrániť svet pred vyhľadením za akúkoľvek cenu. Najväčším ťahúňom tohto seriálu sú osobné momenty postáv, ktoré sa nielen brodia v krvavých bojoch, ale čelia aj dilematickým rozhodnutiam. Tvorcovia perfektne kombinujú tieto prvky bez akéhokoľvek prikrášlenia. Funguje aj téme o zmene, ktorá sa predstavuje ako najväčšia prekážka pre postavy.  Okrem komplexnej témy chválim čierny humor a filozofické debaty. Samotná akcia je kapitolou samou o sebe. Tá srší poriadnou dávkou brutality, napätím, štýlovou choreografiou a nádhernými zábermi. Akčné scény vynikajú najmä v epizódach č. 3, 6 a 9. Zaručujem vám, že na tieto akčné sekvencie len tak ľahko nezabudnete.   Protagonisti i zloduchovia z predchádzajúcich sezón uzatvárajú charakterové oblúky a dostávajú možnosť podať nezabudnuteľné výkony. Počas série si užijete vtipné poznámky Trevora a Syphy, Isaacove osobné úvahy a vzájomnú chémiu medzi Hectorom a Lenore. Nové charaktery ako starostka Greta a upírska dvojica Varney-Ratko stihnú zažiariť.   Veľkú gratuláciu si zaslúži animácia, vizuálne prostredie a hudba. Tieto prvky sú na vysokej úrovni, perfektne dotvárajú tón seriálu, dodávajú hĺbku k príbehu a  prekvapujú diváka svojou epickosťou.     Osobne považujem štvrtú sezónu Castlevanie za najlepšiu, najemotívnejšiu a najbombastickejšiu sezónu z celej série.  Príbeh nemá núdzu  o emócie, každá postava si prechádza vývojom,  akcia šliape o stošesť a animácia sa nachádza na špičkovej úrovni.  Jednoducho, sezóna je bezchybná a ponúka divákom nezabudnuteľné momenty. Tento seriál odporúčam tým, ktorí majú radi buď anime, krvavú akciu, zaujímavé charaktery alebo komplexné témy.     Príbeh: 10/10, Postavy: 9/10, Hudba: 8/10, Akcia: 10/10, Vizuál + animácia: 9/10,  Celkovo: 9/10. ()

bigmatko

od začiatku sa seriál mení z temného krvavého kúpeľa na romantický welnes a niektoré postavy a dejové linky nedostali už toľko priestoru ani neposkytli také vysvetlenie aké by som si želal, ale to nič nemení na vnímaní kvality celého diela a všetkých sérií. žiadne zbytočné reči a prevláda akcia. animovaný seriál, ktorému sa v tomto žánre málo čo vyrovná. ()

CheeseFigure

Možno som čakal trochu drastickejší/smutnejší koniec pre niektoré charaktery, nakoniec som ale rád tomu, ktorého sa im dostalo. Postavy pokračujú vo vývoji (najväčším si prešiel Issac), prípadne sú stále zábavné, ako v predchádzajúcej sérií (Trevor a Syphia). Čo sa týka akcie, tak je tu niekoľko skvelých scén, ktoré ale kvôli spoilerom nechcem vymenovať. Čo viac dodať? Ide o dobré zakončenie jednej z najlepších videoherných adaptácií. ()

Tarlom

Poslední série mě bavila asi nejvíc, i proto, že není roztahaná a nemá snad žádnou vyloženě nudnou dějovou linku. Tentokrát jsem ovšem měl trochu problém s uspěchaností, která se projevuje i nadužíváním vysvětlujících monologů, které ne vždy působí úplně přirozeně. Celkově za mě ale jde o solidní závěr povedeného fantasy seriálu. ()

aneta105

Spoilery. Tak čtvrtá řada byla s první řadou fakt nejlepší. Děj byl velmi svižný, akce napínavá a postavy jsem velmi ráda sledovala. Poslední díl byl velmi překvapivý a hlavně co se stalo s Trevorem jsem nečekala. A ani jsem nepočítala že se vrátí postava Draculy a jeho ženy. Alucard také našel smysl života. Carmila došla svému konci stejně jako Lenore. Jediný kdo mě trochu štval byl Saint Germene a jeho blbý plán, ale chápu že museli ukončit i jeho linku. Kolem a kolem bych si přála ještě nějaké spin off pač mě celý seriál velmi bavil a mrzí mě že tak rychle uběhl a byl docela krátký. Čtvrtou řádu hodnotím 90% a celou sérii 85%. ()