Castlevania - Season 4

(séria)

Belmont a Sypha rozkrývají plány na vzkříšení nechvalně známého hraběte Drákuly, jehož hvězda opět vychází. Alucard se snaží přijmout svoji lidskou stránku. (Netflix)

M.i.k.e

na jednu stranu uspokojivé (a až podivně a nezvykle happy) zakončení celého seriálu,kterému nechybí silné momenty a skvělá akce (skoro celé epizody 8 a 9).Na druhou stranu bych ale,stejně jako mnozí další,od některých linek očekával víc.Minimálně od těch kolem Carmilly nebo Issaca.Ne snad,že by nebyly ukončené,ale po tom jak se rozjely a různě zamotávaly v předchozích sériích bych čekal něco jiného než prakticky vyšumění do ztracena.Na konečném pozitivním dojmu to ovšem moc neubírá...80% ()

Jeoffrey

Na jednu stranu si říkám, že jsem za takový konec docela rád, je to takové příjemně uspokojivé. Na druhou stranu mi ale vrtá hlavou, jestli to není na seriál o upírech až moc sluncem zalité. Ovšem pro některé postavy, které jsem si během celého příběhu oblíbil (ústřední trio) to asi bylo zasloužené zakončení a tak si říkám, proč ne. Ale zase některé vedlejší dějové linky mohly být mnohem zajímavější, čekal jsem asi mnohem víc od Isaaca, Hektora, Carmilly - prostě po všech těch pletichách z předchozích dvou sérií jsem předpokládal, že to vše bude zamotanější. Navíc až do toho předposledního dílu jsem pořád zvažoval, jestli je směr, kterým se vše kolem ubírá, to co jsem si přál. Pak ale přišla závěrečná část a tady mělo všechno to rubání skvělý náboj, finální konfrontace byla náležitě epická, i když mi opět prolétlo hlavou, že to je docela přehnané, ale takovým tím příjemně zábavným způsobem, přeci jen Smrt je Smrt... Tahle série pro mě měla zatím asi nejlepší tempo, vše bylo sympaticky přímočaré a nenudilo, akce tu byla nějaká skoro pořád, což je pro mě osobně docela změna, protože v druhé sérii, kterou někteří považují za tu nejlepší, jsem se já místy vážně nudil. Tady mě to bavilo, i když jsem, jak píši, čekal v některých ohledech mnohem víc. Ze samotného závěru jsem spíš potěšený, než otrávený, i když zase je otázka, jestli to finále nebylo prostě takové docela tuctové. Celkově se u mě mísí rozporuplné pocity, kde převládá spíš spokojenost nad zklamáním, ale ty protichůdné dojmy se vzájemně neruší, oba tu v určitých ohledech znatelně cítím. A ještě dodám, že animačně fajn, ale hudba skoro celou dobu za moc nestála. Rozpolcených 6,6/10 ()

Shakers

4. Séria - 80%. Štvrtá séria sa síce slabšie rozbieha, ale v závere je to masakrálne, brutálne a krvavé peklo. Záverečný diel série bol zbytočne naťahovaný, mohli ho skombinovať s tým deviatym dielom, ale inak v pohode, nenudí, neurazí, ale ani toľko nestrhne a neuzemní. To isté platí aj pre úvod, ktorý sa pomalšie rozbiehal a nie všetky dejové linky ma zaujali. Zhrnutú a podčiarknuté, aj štvrtá séria si drží svoju úroveň. ()

Scalpelexis

Argh, this doesn't spark joy at all! Jestli tato série mohla či snad dokonce měla celou Castlevanii ukončit, tak se to dá zkousnout, ale co byla ta celá první polovina?! Když se ohlédnu zpátky, tak nemůžu si nepřiznat, že prvních cca 5-6 dílů byl defakto čistokrevný filler. Známé figurky se rozložily různě na hrací pole a ony dělaly, něco, někde. I když za tím vším je vyloženě blbý nápad oživování Draculy (každá postava na tom měla menší něbo větší zájem, z hóóódně prapodivných důvodů), tvůrci se alespoň mírně poučili z minula, rozhodli se nás neuspávat neúměrným blábolením a dopřávali nám to, co jim jde bezkonkurenčně nejlíp: Choreografie soubojů. Práce s pohledy, úhly a celá kompozice bitek je hravá, laskající hlavně zrakový vjemy. A těch tu je naštěstí spousta; dokonce skoro až moc, protože např. z postavy Syphy, aby předváděla nové a nové triky, udělaly už defakto Supermana, který věcně rozmrzelého Belmonta už má jako prakticky neužitečnou hláškující klíčenku. Ano, stihl jsem pozorovat i ostatní linie, ale ty za a) nejsou vůbec zajímavé a za b) jsou pateticky neuzavřené a v celkovém kontextu série smutně zbytečné (K čemu tam ta upíří famílie je?). 4. série se totiž v jistý moment rozhodne provést jeden obrovský teleport do hlavní vřavy, která mi chvíli připomíná nekonečné točení se v kruháči (Jo, ukazuju na Tebe a Tvá rozhodnutí, pacholku jeden svatogermánskej!), aby jsme nakonec to epicky roztančili na dálnici. Na těch předposledních dílech Castlevanie vždy něco je - tasení hlavních trumfů, ať už fajn hláškování, brilantní akce a instinktivní pevné držení palců hlavnímu badass trojlístku. Alucard je neustále vyčpělý jak 5 dní starý pivo, takže je to hlavně na Syphě s Belmontem, i když mnohem silnější scénář by celkovému dojmu strašně pomohl. Ono..sluníčkový závěry mi nějak nevadí, ale není to pro Castlevanii značně mimo mísu? Dejme tomu, že předfinální minuty jsem akceptoval, ale s těma posledníma ať jdou do háje. Udělat z těch posledních 3-4 dílů OVU, nepřišli jsme o nic; pro dobro nás všech už radši další série ne, prosím. ()

liquido26

Na tu animaci si asi nikdy moc nezvyknu, některé epizody byly takové neslanné nemastné, závěrečný fight hodně epický, dějová linka s Carmillou a jejími sestrami spíš zbytečná ... závěr ... pokud máte rádi happy endy, tak suprový. Skončil seriál, který se mi sice celkem líbil, ale nijak k srdci mi nepřirostl. ()

kaylin

Americký seriál „Castlevania“ v sobě má silnou britskou stopu – postavy jsou ve velkém namluveny britskými herci – ale má v sobě i silnou japonskou stopu, která je dána povedenou animací, která v akčních scénách skutečně exceluje. Díky tomu rozhodně stojí seriál za sledování, protože vás nebude nudit. A je fajn zase vidět upíry jako pořádně drsné bestie. A souboje, kde krev stříká. ()

Vitow

Čekal jsem hodně, ale ne takový happyend. Bál jsem se, že to skončí kýčovitě, ale zjistil jsem, že to bylo přesně to, co jsem chtěl. ()

filmmovier

Castlevania ani v poslední sérii na kvalitě naštěstí nic neztratila a její tvůrci připravili naštěstí velice povedené finále, dějové linky se uzavírají od samotného začátku a přitom ještě zbyde času na spoustu dalších (a velmi zajímavých) věcí. Vizuální stránka je opět parádní, akce je neskutečná, krví se nešetří, dialogy jsou stále na vysoké úrovni, na seriál se stále krásně kouká a je stále radost ho poslouchat a je rozhodně škoda, že v téhle podobě končí. Stále jde o jednu z těch vůbec nejkvalitnějších věci na celém Netflixu. Těšení se na nové díly mi bude neuvěřitelně chybět. Tenhle seriál je prostě klenot a v mém srdci má zvláštní místo, o to větší, že jsem na začátku nepředpokládal, že by mě mohl bavit. Ale bavil mě ohromně. 85%. ()

Kali4

Vážně tak vysoké hodnocení? Několik dílů je naprostá vata, kdy se NIC NEDĚJE a jen se čeká na dva tři poslední díly s vyvrcholením a mimořádně naivní katarzí. Ale těch problémů je mnohem víc - příjemně politická druhá série a filozofická třetí série jsou zapomenuty, všechno se zplošťuje a zjednodušuje. Na to, jaký vývoj některé postavy za celou dobu prodělaly, dochází (hlavně upíři) až ke směšně zjednodušujícím, unáhleným a naivním závěrům, načež odchází za obzor při měsíčku a s debilními úsměvy ve tvářích. Zápletka ze třetí série se opakuje a už i z chování postav je patrné, že je to polévání Drákuly živou vodou vůbec nebaví. Co navíc nesnáším, je "falešná oběť" a obelhávání diváka - Gandalf "odteď jsem už jen bílý" Hadr. Stakes are high, except they are not. 50 % ()

Arkanoid

Štvrtá séria Castlevanie ponúka ďalší rozvoj Isaaca ku extrémne vyzretému chlapovi, ktorý svojou dikciou upokojuje, budí rešpekt a zároveň sa nenechá nahnevať. Zobrať takýto charakter a dať mu nálepku mafiánskeho bossa v nejakom krimi seriáli by bola veľká výhra. Hector je takisto spokojnejší a zdatne intriguje. Lenore chýba práca, keďže vo vojne pre diplomaciu nie je miesto. St Germain je po Isaacovi a jednej epizóde najuspokujúcejšia postava série, keďže sa rozvinula jeho zbabelosť, zákernosť a temnota a zároveň klesli jeho morálne štandardy. Mať viac takých postáv skôr by bola pre seriál výhra. Carmilla ďalej ukazuje, hnev, ego aj bezbrehú zúrivosť a pohŕdanie. Morana so Strihou ponúkajú kvalitné dialógy, Striga konečne bojuje. Belmont so Syphou už neprekvapujú, ponúkajú však samozrejme kvalitné akčné scény. Alucard flirtuje s headmankou zachránenej osady a angažuje sa vo viac akčných scénach ako v minulej sérii. Témou série je aj prinavrátenie Draculu k životu, čo je krédom nových postáv upírov aj niektorých starých známych hrdinov. Proti nim stoja v konšpiračných obydliach Belmont so Syphou, ktorých už nebaví neustále reagovať. Predposledná epizóda ponúka vynikajúcu akciu, odhalenie Grim Reapera a Belmonta v jeho najgurážnejšej akcii. Happyend v záverečnej epizóde mi dojmy trochu kazí. ()

Jugamaru

Slabší průměr, zakončení několik linek není tak uspokojivé jak bych si přál, a přišlo mi to hrozně uspěchané. Nějaká linka měla potenciál být něco víc, a pak se jen tak spláchne, do mísy s čímž nesouhlasím, ale po bordelu z třetí série to je asi lepší než drátem do oka. Začátek série vypadá slibně, animátoři jedou na 160% hlavně při akčních sekvencích stejně tak si dávají zaležet na okolní prostředí a na různé detaily, které, jsou rozhodně fajn. Skladatel, nejede na 160% a možná ani na 30% generuje všechno, co se dá, a z propracovaných bojů dělá mizérii bez šťávy a to mi dost vadí, že po několika letech neudělal něco svého, co by mě opravdu nadchlo a hodilo se to do akční sekvence. Nejlepší je stále remix z druhé série, který ani není jeho. Postavy jsou ale furt dobře vystavěné a baví i po prasárně, kterou udělali ze třetí série. Na rozdíl od třetí série to už celkem odsýpalo a mělo to tempo. Konec je nemastný neslaný celkově jsem nějaký rozporuplný. Určitě by se dal vymyslet s kamarády v hospodě během pár minut. Myslím že Castlevanie měla skončit druhou sérii, autoři by udělali lépe. Druhá série je taková jaká má být nejsou tam žádné blbosti jako LGBTQ+ a hlavně je to věrnější herní adaptaci a když tam zazní předělávka klasiky, tak to je to pravé ořechové. Jako celek to na mě působí jako filler kde autoři nevěděli, co chtějí. Tři hvězdy hlavně za tvrdou dřinu animátoru, a že se to furt dalo v klidu přežít, hlavně díky stále dobře napsaným postavám a povedené akci. Kdyby to ale zakončily, druhou sérkou udělaly by mnohem lépe. ()

Hapretor

Za mě - špatně a nejasně uzavřené ... skvělý drsný nápaditý seriál - je jich minimální nuzné málo - ale zakončení mohlo být více rozvedené z více pohledů různých postav ... škoda. utlé ale i tak sakra dobré. ()

Sharpooter

Čtvrtá sezóna je vyvrcholení, jak má být. Super akce, která byla udělaná nádherně díky skvělé animaci, úžasně skvělý příběh, který zakončil všechny příběhové linky, a opět skvělé temné prostředí, které tomu opět dodávalo to pravé ořechové. Bylo zde pár dílů, které byly slabší, ale ty byly vynahrazeny díly, které byly úžasné a já se po celou sérii i přes ty slabší díly bavil. Oproti jiným sériím, zde nebyly příběhové linky, které by mě nebavily, právě naopak mě bavily úplně všechny. Celá tahle série má jen jednu nevýhodu a to tu, že už je konec. Celý seriál utekl rychle, což je ale samozřejmě dobře, jelikož nikdy není dobré nic protahovat. 9,5/10 ()

Kimkong

Spousta výborně naaninovane akce vyváží prostý děj, kdy kromě linky s oživením Drákuly nedostal zbytek postav prostor a jsou zde jen aby se ukončily, neboť jejich linky nedávají smysl. Škoda Lenore. Ale jinak je to maximální happyend až to působí divně. ()

IZFNP

Extrémne ma bavilo sledovať linky všetkých zúčastnených. A keď v závere ústredná trojica hrdinov čelila hrobze spolu, seriálový fanúšik vo mne plesal. Niektoré linky vyšumeli, to je pravda, ale mnohé scenáristické rozhodnutia chápem a rešpektujem. A z happy endu sa teším, tým postavám to bez hanby doprajem. ()

muti

Najväčším highlightom je asi utok na Carmillu, zvyšné upirky tam vlastne nič nerobili. Carmilla mi pripomínala Elesh Norn, prišlo mi ale premrštené že každá väčšia postava pri úmrtí vybuchne ako supernova. Obaja forgemasters sa tiež nejak dohodli. Škoda že hlavní traja hrdinovia sú tak op že zo všetkého prakticky vyviaznu bez zranenia, Max so škrabancom. Ich magic sa vôbec nemina, majú všetkého plný kotol. To sa potom ľahko bojuje haha. Nepriateľski Generali by si zaslúžili taktiež trochu viac priestoru, v priemere každý zomrie za pár minút, čo je škoda. ()