Nenasytná Tiffany

• angličtina The Greedy Tiffany

Pepa (Leoš Noha) tráví většinu času vysedáváním po hospodách. Aby si vydělal na skromné živobytí, vykrádá chaty a ukradené předměty prodává v zastavárně. Při jednom ze svých lupičských výpadů je málem chycen při činu a během následného útěku náhodou objeví starou videokameru. Ta skrývá záznam, který odhaluje cestu k netušenému pokladu. Pepa je ohromen a okamžitě po něm zatouží. Brzy však pochopí, že aby ho získal celý, nebude muset podstoupit jen dlouhé hodiny kopání. Cena bude mnohonásobně vyšší... (A-Company CZ)

Torpid

Za málo peněz dobře a citlivě ukuchtěná žánrová míchanice. Ten skutečnej děs je obsaženej v rovině sociálního dramatu a horor paradoxně tuhle tíhu zdravě odlehčuje. Herci a neherci se dobře smísili, přičemž všemu šéfuje Leoš Noha, kterému role sedla jako prdel na hrnec. Vždycky jsem rád za film, kterej mě přinutí tu zlomenou hůl nad českou kinematografií zase lepit dohromady. Andy Fehu by měl dostat nějaký medaile a šanci točit za víc peněz, třebas na úkor zasloužilejch, kdysi dobrejch režisérů. ()

Kingjiri

Andy Fehu elegantně ukazuje vztyčenej prostředníček všem, který neustále nařikaj, že je těžký v česku točit dobrý filmy, když jsou naše rozpočty oproti západnim produkcím znatelně menší. Prostě i za "pár kaček" se dá nakroutit zajímavej biják. Tentokrát k tomu stačila poctivá práce s viditelnym nadšenim "pro projekt" poloprofesionálních filmařů (za mě v rámci možností hodně slušná filmařina po technický stránce), dobrej námět a skvělej Leoš Noha. Hlavně on povýšil výslednej produkt svym přesvědčivym ztělesněnim polováguse ještě o level výš. Scénář tak nejvíc funguje po většinu stopáže, kdy se snímek tváří jako sociální drama s mysteriozní atmosférou. Hororový finále mi nesedělo, zdálo se mi zbytečně béčkově přepálený (aneb co všechno vydrží "přepůlenej" člověk) a tak nějak jsem měl pocit, že bylo omylem "stříhlý" z nějakýho jinýho bijáku. Ale co, většinu času jsem se bavil a byl napjatej (ačkoliv jsme nakonec ochuzený aspoň o nástin toho, co je penězodárná díra v zemi zač). Takovou zábavu jsem upřímně nečekal, čtvrtá slabá hvězda za Leoše Nohu, autenticky působíci pohled na život na ulici a atmosféru. ()

radeckator

Spíš taková televizní aktovka než celovečerní film, děj ani formát na kino to rozhodně není, každopádně příjemné překvapení, protože to vážně nebylo až tak špatný. Bylo to jako jeden z dílů série Černí andělé. Jo a horor to není v žádném případě. ()

Veronica27

Film naprosto o ničem. Nechala jsem se zlákat zdejším hodnocením. Až najdu taky takovou kouzelnou díru, určitě budu vědět, koho k ní přivést. ()

LordMysti

Pro mě nečekané příjemné překvapení. Na české poměry horror, to se jen tak nevidí. Navíc s takovým tím historickým amatérským lookem, prostě hezká nostalgie. Solidních 70%. ()

Nix

Leoš Noha je opravdu dobrý a mou pozornost získal, ale co mou pozornost nezískalo byl film samotný, byla to nuda. Jak sociální slabost, tak hlavně jakože napětí, které jsem nijak nepocitíl, jen jednou. Tohle opravdu ne, dvě hvězdy jen za Leoša. ()

cdome.82

Víc než horror je to naprosto skvělá sociální sonda. Hofmannova postava z Mostu musí zůstat v tiché žárlivosti, čepici pokorně žmoulajíc, před výkonem Leoše Nohy. Gore prvky na konci jsou už jen poctou samotnému žánru, Čtvrtníčka takto přirozeného jsem už taky dlouho neviděl. Jen škoda toho nataženého začátku. ()

eagles22

Po zralé úvaze musím dát čtyři hvězdy. Ač jsem se sem tam nudil, musím uznat, že je to inteligentní a na naše poměry ojedinělý film. Objektivně za tři, ale hvězdičku přidávám za snahu a doufám, že takových filmů vznikne více. ()

Knor

Kdyby to nezkazil ten konec, tak bych se to ještě jakš takš dalo. Přece jen odhalení tajemství bylo...no byla to prostě blbost, ale strašná. Prozrazovat to nebudu, ale přišlo mi to stupidní, mohlo to být něco jiného ne kurňa. Jinak Leoš Noha byl výbornej a ten příběh taky není docela marnej, ale když kouknu jako na celek tak to konečné vyústění to prostě pokazilo. ()

markyzgero

pokud budeme na tiffany nahlížet jako na horor, pošleme jí do horoucích pekel. pokud na ní ovšem budeme nahlížet jako na sondu do bezďácký duše a vůbec celýho světa sociálního undergroundu, dostaneme se do netušenejch výšin. někam tam, kam se hřebejk, sláma a celej ten českej 20 let trvající pokus o zachycení opravdovýho života nedostane. ()

Okoslav

Jeden z nejlepších českých filmů posledních let. Skvělá žánrovka, která je zároveň uvěřitelnou sondou do života nejnižší společenské vrstvy, ovšem bez toho, že by sklouzávala k laciné společenské kritice. Skvělé herecké výkony, z nichž vyzdvihuju hlavně Nohu a Panznera, kteří jsou coby pouliční vágusové naprosto uvěřitelní. A v neposlední řadě je to fakt vtipný :-) ()

teba

Za málo peněz poměrně hodně muziky, a dokonce i s několika odvážnými a opět levnými, ale funkčními triky! (Sice nemusím švankmajerovský styl, ale tady mi to v umírněné verzi nevadilo.) Zajímavý, neokoukaný námět, výborní herci (Noha a spol. mají skvěle okoukanou "ulici", zaujal mě i Pjeer van Eck - nemohla jsem se zbavit dojmu, že koukám na evil twin Miloše Čermáka... :o) ()

macetoma

No konečně - český film, u kterého jsem se nemusel stydět, že jsem Čech. I když jak se to vezme - typická česká povaha je tam tak dobře podaná, jako naposled v Hogo fogo Homolka. A vůbec - všechno je tam tak správně vyvážené. Jen tak dál, pokračujte prosím. Děkuji a dávám 4 hvězdy. ()

Polednice vchází do dveří

Polednice vchází do dveří

10.08.2015

V červenci řadu lidí potěšil český horor Nenasytná Tiffany a už tu máme další nadějnou domácí žánrovku. Tentokrát nás vyděsí Polednice, film debutujícího režiséra Jiřího Sádka, který se inspiroval… (viac)