Televizní komedie o jedné „přenádherné" dovolené... Manželství Aleny Koutné (D. Kolářová) a Petra Bucka (P. Zedníček) po letech zevšednělo. Rozhodnou se proto, že si vyjedou na zájezd, daleko od zdí svého domova, od známých. Jaké je ale jejich překvapení, když po příjezdu na rekreační pobyt zjistí, že jsou účastníky seznamovacího zájezdu... (Česká televize)

ostravak30

Manželé jedou na výlet a nevšimnou si, že si to přifařili do seznamovací agentury na seznamovací zájezd? Že by nevěděli, co si kupují, to bych ještě pochopil, ale to permanentní trvání Wimmera na pravidlech bylo humorné pouze na začátku. Mimochodem, Císlerovo vyprávění o ušetřeném času byla jen kopie. Vladimír Menšík přesně tuhle story vyprávěl v jedné ještě černobílé scénce. Partnerku mu dělala myslím Karolina Slunéčková, která shodou okolností zemřela rok před natočením této komedie. ()

Bohdy67

Nenadchne ani neurazi... Mám rád Pavla Zedníčka, ikdyž byť tu byl hlavní postavou, více se zde ukázal pan Wimmer s panem Císlerem... Scénář a vše okolo byli ovšem hloupé a jednoduché. Vlastně po deseti minutach je jasné co bude... možná po pěti :D Na dlouhé zimní večery ano, ale bez jakéhokoliv očekávání. 41% ()

javlapippi

"Máte ráda Mozarta, Bacha nebo Strausse?" "Ale třeba Matušku." Zedníček s Kolářovou prekonávajú manželskú krízu romantickou dovolenkou v Rumunsku, bohužiaľ až príliš neskoro zistia, že sa jedná o zoznamovací zájazd pod vedením neorganizovanej romantike neprajúceho zoznamovača Wimmera. Nie príliš náročná inscenácia obsahuje zopár vtipných momentov, tie najlepšie má na svedomí nadržaný snaživec Císler. Žiadny extra zázrak, ale pobaví. "Tyhlety náhodné známosti ve vlaku, ty nemají dlouhého trvání, dva-tři tunely a všechno je pryč." ()

rakovnik

Televizní nuda, připomínající mi trošku o tok starší a mnohem ve všech ohledech lepší Svatební cestu do Jiljí. Snažil se pouze Jiří Wimmer, ale když není vtipný scénář, ani jeho obličej nepomůže. Nesmyslnost v dávání dohromady (dokonce v Rumunsku) lidi podle dotazníku, ačkoli se k sobě nehodí, vyplulo o to více na povrch v závěrečné scéně. ()

kingik

Zapadlá komediální tv záležitost, co pobaví seznamovacími metodami dávnověku. Manželský pár je na útěku před manželským stereotypem a vleze do osidel seznamovacího zájezdu, v podstatě vydávaného za rekreační pobyt, a Jiřího Wimmera, který seznamku vede a řídí po svém. A vydatně netouží seznamovat ženy, na které má sám spadeno, čímž poruší svůj profesionální přístup. Dana Kolářová a Pavel Zedníček vystupují v roli inkriminovaného páru. Leckdo by čekal místo Zedníčka Hanzlíka, který v té době s Kolářovou často tvořil populární hereckou dvojici. On i ten Zedníček nebyl na škodu. Mnohem podstatnější ale bylo, že manželé vlastně ničím nezaujali. Vše komediální obstaral Wimmer a Jiří Císler coby originální kavalír. Druhý jmenovaný měl malinký prostor, který zužitkoval dokonale. Silné herecké obsazení své doby ovšem muselo přijmout veskrze debilní scénář, co obsahoval řadu nevěrohodných a křečovitě posazených scén a scének. Takže pokud se tahle komedie opráší v tv jen velmi zřídka, moc se tomu nedivím. Moc valným humorem zrovna nevládne. 5/10 ()