Kráľ Alexander má dvoch synov - následníka trónu Jana a mladšieho princa Karla. Ten sa však odmieta zmieriť so svojou úlohou druhého v poradí a s pomocou svojho sluhu sa vláme do zakázanej komnaty, kde nájde predmety, ktoré tam ostali po zlom čarodejníkovi. Svojmu bratovi Janovi dá vypiť čarovný nápoj, ktorý mu v okamihu vymaže pamäť. (STV)

Movie Gourmet

Televizní pohádka průměrné kvality, nebo možná spíš místy i lehce podprůměrné..., nic, co by člověku na delší dobu nějak výrazněji utkvělo v paměti. Nejzajímavější postavou je zde princ Karel v podání Kryštofa Hádka. Verdikt: 2 - 2 a 1/2* a 60 - 65 %. PS. Nic extra vtipného, nebo originálního z naší novodobé pohádkové tvorby. ()

mira007

Příjemná svižná akčnější pohádka se solidní výpravou a solidním obsazením ( hlavně záporáci mne donutili přidat dvě hvězdy ) a hezkou princeznou. Jedna z těch lepších co se tu točí za poslední roky. ()

EllienPM

Výborné. Od Janáka jsem raději už nic nečekal - a hopla - on mile překvapil. Příběh má spád, nic není vleklé, všechno je příjemně čerstvé, nechybí napětí a netrapný humor. Slovy se neplýtvá a je to velmi ku prospěchu věci. Maxián stvořil naprosto špičkový hudební doprovod, takže se nemusí trapnofalešně "zpívat". Díky za nabourání mnohých charakterových klišé. Skvělé. Opravdu milé osvěžení. Hádek je tak perfektní... A ani se nedivím princezně, že byla z Lavice tak hotová, já taky. Slint :). Od dob Lotranda a Zubejdy rozhodně nejlepší nová pohádka. Sedmero krkavců s hystericky teatrální Issovou, nesrozumitelně žvatlající Bydžovskou a přehrávající Remundovou strčí Korunní princ hravě do zakázané komnaty levou zadní, a proč? No proč? Protože Pakosta! A ani Tři bratři a ani nic jiného na Lavici nemají. :) Na to vám dám malej měděnej měďák, a zařadím si tuhle milou optimistickou nehysterickou neuječenou úžasnost do filmů, které můžu vidět 1-3x ročně. A proč? Protože mám elix.... natrénováno. :) ()

Adalbert

Štědrovečerní pohádka České televize z roku 2015 a v tomto ohledu třetí počin Karla Janáka, dnes již matadora této každoroční výzvy, hodnotím jako jeho vůbec nejpovedenější. Produkce, scénář i dialogy působí velice uvolněným dojmem. Patrik Děrgel a Eva Josefíková mají mezi sebou poměrně uvěřitelnou chemii. Dochází zde k zajímavému mixu již známých pohádkových a filmových motivů (nápoj zapomnění, nejistá identita, souboj s drakem, vysvobození princezny, rytířský turnaj etc.), které dohromady až podivuhodně dobře fungují. Pohádka byla navíc pozitivně reflektována i v rámci filmové kritiky v sousedním Německu. ()

Pawlisman

Konečně na ČT nový chytrý počin, který není hloupý a baví. Pěkný jednoduchý příběh, originální zvraty a průpovídky. Příběh o zapomětlivém princi díky reálné kameře sice spíše vypadá jako německý film, než starší pohádky jako je popelka, létající švec či nebojsa, ale i přesto toto je skutečně po několika letech opět povedená pohádka, která neurazí a nenaštve jako množství předchozích hloupostí, Naopak, 3x jsem se zasmál a odcházel spokojený. 8/10 ()

IvcaSammet

Tak jsem se konečně dočkala! Každý rok jsem se smutkem pozorovala obsazení nových Vánočních pohádek a každý rok jsem si stěžovala, že na Kryštofa zase zapomněli. Snad úplně nejvíc ze všeho mě ale mrzí, že když mohl být Kryštof tím "hodným" princem, tak ho ignorovali, a teď když už může být jen "zlým" princem, tak si ho konečně všimli ... Vždyť Kryštof by byl skvělý princ pro princeznu! ... Samozřejmě, že jsem počítala s tím, že Korunní princ nebude nic zázračného, ale přesto jsem se na pohádku hrozně moc těšila. Kryštof byl ve své roli absolutně vynikající. Každým svým výstupem mě skvěle pobavil. Čím mě ale tvůrci dost zklamali, byla samotná postava princezny. Eva Josefíková ji sice zahrála skvěle, ale celkové povaha princezny mě přišla spíš protivná než "princeznovská". A o drakovi se radši ani nevyjadřuju ... V dnešní době by měl drak vypadat jako drak, a ne atrakce v Dinoparku ... Nakonec ale pohádka nebyla úplně nejhorší. Byly scény, u kterých jsem se pobavila, byla scény, které byly špatné, takže mi z toho celkově vychází průměr ... Normálně bych se na pohádku asi už nepodívala, ale díky Kryštofovi se k ní velmi ráda vrátím. ()

Filomena.I.

Slibovali mi KLASIKU. Dostalo se mi čehosi potforného s výrazy moderními. Slibovali mi korunního prince – ŠLECHTICE, dostalo se mi kohosi dementního usmívajícího se neustále se ztrátou paměti e e, nepamatuji si, kdo jsem. Jsem však šťasten a starostí (i mnohého dalšího) prost. Navrch Chocholouš přehrávající nemaje vztahu nižádného k bratru svému. Princezna draku sežer si mne anebo né. * Pěknou výpravu mi slibovali, já však oči třeštila na jakés roztleskávačky trapné v rouše tureckém – ostatek v hávu gotickém byl. Hudba jak mišmaš v dortu Pejska a Kočičky – těžko stravitelná. Kam odlétnul humor libý? Jen šaškárny a la Na stojáka. Kam podělo se šlechtické noblesní chování, líbeznost a cudnost princezen, gentlemani, kam poděl se příběh, napětí, oběť, charaktery, boj dobra proti zlu... KAM PODĚLY SE POHÁDKY? Zdá se, že Mozkomoři je vyssáli jako malé šedé buňky z této. ()

waits

Celá pohádka byla docela fajn, zasmál jsem se, obzvlášt Hádkovi role mladšího prince - cynika a podrazáka sedla, ovšem celé pojetí působilo poměrně amatérsky (i když s drakem se Janák popral se ctí). Škoda! ()

Hepy13

Janák točí filmy spíše pro mladší publikum. Nějakou dobu už jede v pohádkách, a upřímně... tahle se mu narozdíl od těch předchozích povedla. Hlavně se mi líbily postavy...oba princové, čaroděj z chaloupky Abrhám, a Kříž jako sluha Pakosta. I vtipné momenty, i když postavené na jednoduché zápletce se ztrátou paměti. A ještě je potřeba říct že ani triky nepůsobily lacino a trapně, jak tomu občas u českých filmů bývá. Klidně si ji dám rád někdy znovu, a to je u pohádky dobrý znamení. ()

petikacka

Je to možná zvláštní, ale tuto pohádku jsem viděla dnes poprvé. A velice mě to chytilo. Když jsem zjišťovala režiséra, tak mě překvapilo, že je od ....borďáků a ..fťáků a opět to bylo fuckticky ftipné a na nudné pondělní velikonoční odpolko mě to rozhodně zabavilo. No, není moc novodobých pohádek, které by mě tak překvapily. Jo a naprosto vynikající Kryštof Hádek v roli neuvěřitelně sobeckého a sebevědomého druhého bratra spolu s Pakostou. Za mě pohádkových 85% ()

Danqo

Rozprávka ma veľmi potešila, najmä ten alkoholický námet. Trošku ma sklamávalo, že postavy sú vo svojich charakteroch až na Abrháma, absolútne nemenné. Kto je raz zlým a darebákom, takým zostane nadobro. Trochu ma miatlo, že nikto neskúmal, prečo je Hádek taký zákerný. Tak kto by mal rád brata, o ktorom mu celý život hovorili: „To bude tvoj kráľ!“ Aj ja by som bol záškodný, keby som nebol najstarší (:D). Veľmi sa mi páčilo to nekončiace zabúdanie, akoby vystrihnuté z môjho života. Jéj, víno, tak sa napime!! A znovu - víno! Tiež by som také víno, po ktorom všetko zabudnem nadobro, potreboval. Trochu ma mrzel drak, ktorý nevyzeral hodný roku 2015. Tvorcovia by teoreticky mohli aj zabudnúť, že sa draci dajú naanimovať, resp. by na drakov mali zabudnúť tak všeobecne... Na Děrgelovi som mohol oči nechať, Abrhám ako ďalší alkoholik a čarodejník pôsobil presvedčivo (čakal som, kedy sa znovu ozve jeho vnútorný monológ a on nikde!), Hádek ako rozmaznaný fracek nesklamal, no kráľovskí rodičia pôsobili tak trochu ako bábky. ()

Bozvav

V celé pohádce jsem nenašla nic, coby mne ohromilo ani vyloženě naštvalo. Taková nemastná neslaná. Výborní herci v rolích královských rodičů nedostali prostor zaválet, Mrkvička už vůbec ne, byť v jeho pozici co šlo, to dal, Abraham skvělý, ale ani on nedostal moc prostoru, to rozehrát. Prince Jana bych dala drakovi sežrat určitě, Karel byl slizký přesně jak měl, takže super. Ještě, že tam byl Pavel Kříž, ten tomu zvláště v první půli dodal jiskru i když to nebyl nejspíš záměr. Drak dobrý, princezna bez šarmu či osobního kouzla. Celkově pěkné, ale chyběly mi lepší dialogy, dějový posun, atmosféra pohádky. Celé to působilo dosti ploše. Jen ten nápad s opakovanou ztrátou paměti byl dobrý, ale i tam se dle mého dalo vytěžit více. Za mě tak 60% tak,tak. ()

Mallinali

Škoda toho pojetí turnaje s roztleskávačkami v kalhotech, elektrickou kytarou a označením jednotlivých kol, evidentně vypůjčené za pět prstů z Příběhu rytíře. To mi štymovalo jako kapr od vegana a vůbec se to nehodilo do zvoleného stylu vyprávění. Nepobral jsem ani ten zákaz vstupu do velkého tajemného lesa, který byl postavený na jediném malém místě. Ale pobavil jsem se mimořádně, souboje byly pěkné, Josefíková půvabná, herci slušní, příběh držel po kupě, u souboje s drakem jsem se nestyděl, pointa s čarodějem řízná, hudba solidní, takže velmi tlusté čtyři linecké hvězdičky. Ale mohlo to být lepší, Janák pohádky celkem umí. // Po opětovném zhlédnutí v roce 2023 zvyšuji na pět hvězd. Tenhle štědrovečerní kousek pěkně vyzrál a ty malé nedostatky už mě tolik neruší. Objektivně Janákova nejlepší pohádka. ()

Narciska

České pohádky to mají těžké. Jsou velmi očekávané a kriticky přijímané, což souvisí s tím, že mají silnou konkurenci v pohádkových klasikách z dob, kdy se jednalo o "nejbezpečnější" formu tvůrčího vyjádření. Zcela zásadní a těžko objektivizovatelnou roli však hraje počet shlédnutí. Domnívám se, že žádná nová pohádka nemůže konkurovat Pyšné prince, naší Popelce či princezně Ladě čistě proto, že je máme pavně zakořeněné v našich pamětích a spojené s krásnými roky našeho dětství. Každou novou pohádku by tak bylo třeba vidět tak 30krát, aby se rozdíl trochu srovnal. No i tak se domnívám, že většina současných pohádek nestojí ani za druhé shlédnutí. Mezi těmi, které však mají podle mě potenciál v tak velké konkurenci a za nefér podmínek uspět, je po dlouhé době právě Korunní princ. Ještě jedny Vánoce a věřím, že se za mě u něj může rozsvítit další hvězda. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (viac)