Kráľ Alexander má dvoch synov - následníka trónu Jana a mladšieho princa Karla. Ten sa však odmieta zmieriť so svojou úlohou druhého v poradí a s pomocou svojho sluhu sa vláme do zakázanej komnaty, kde nájde predmety, ktoré tam ostali po zlom čarodejníkovi. Svojmu bratovi Janovi dá vypiť čarovný nápoj, ktorý mu v okamihu vymaže pamäť. (STV)

Vědma

Tak letos jsem o Vánocích v rámci české moderní pohádky viděla Piráty z karibiku říznuté Barbarem Conanem, Parfém příběh vraha zase zkřížený s Penelope, a teď Bournův mýtus. Tato pohádka je loňská, já jsem ji loni neviděla a vyšla z toho, co bylo letos vidění v hlavním vysílacím čase nejlépe. Dobří herci, kterým sice scénář trochu házel klacky pod nohy, ale žádná tragédie. A princezna krásná, jak má princezna být. Kdyby se do toho dalo víc peněz, aby byl drak co k čemu tak to mohlo být ještě lepší. ()

Chrysopras

Takové pohádkové Memento :-). Rozhledně povedená věc. Sympatickej princ, Plesl, slušnej Hádkův záporák a ani výprava nebyla špatná. Snad jen ty souboje mohly být natočený trochu invenčněji, ale to je opravdu drobnost... ()

kinderman

Co je to za sílu, která roztáčí každoroční vánoční pohádkový kolotoč? Co je to za vášeň, která vede dramaturgy ČT k hledání látky a vhodných tvůrců ve snaze najít svatý Grál a konečně zase jednou trefit jackpot, tedy štědrovečerní pohádkovou klasiku? A co jsem to za blbce/koncesionáře, že tento jejich boj každoročně zpovzdálí sleduji? Ptám se, a nenalézám odpovědi. Jeden bod za šenkýřku, druhý za to, že si Kříž tentokrát svou výplatu doslova "odtahal na hřbetě." ()

Linda.csfd

Celkem fajnová pohádka, kde má princ v podstatě celou dobu vymleto, a tak neustále potkává Gandalfa Šedého. Ten úsek okopírovaný z Prvního rytíře si mohli odpustit (i s tou rockovou hudbou a nápisy "HOBLUJ", i přesto jsem se nejednou nahlas zasmála. Jsem překvapená, jak do sebe vše zapadalo a nenarazila jsem na žádný fail či nesmyslný detail, který by tvůrcům mohl uniknout. Drobná supercell strorm mě jako milovníka meteorologických jevů okouzlila a Eva Josefíková je moje VSL! ()

Katarine

Až na trapného draka a roztleskávačky na turnaji celkem sympatická pohádka. Jan Maxián s hudbou velmi překvapil (v pozitivním smyslu). ()

easaque

2+* [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ve zkratce: moderní pohádka, kterou potapí občas nějaká ta nelogičnost v ději a nevhodné výrazové prvky určené jen pro pobavení, které tam vyloženě nesedly. Možná lepší 2 hvězdy, ale to je maximum. ()

honajz2

U Janáka je to skutečně jak na houpačce - občas natočí něco povedeného, občas zase něco hodně průměrného až podprůměrného a občas natočí úplnou chujovinu. Problém je, že se (skoro) nikdy nedá odhadnout, jak daný jeho film zapůsobí, nebo aspoň já to tak mám. A ačkoli to na Princeznu a půl království nemá, i tak se mi to líbilo. Až mě ve finále mrzelo, že to netrvalo déle, protože nápadů na případné další rozvedení tu bylo skutečně mraky a všechny byly nějak zajímavé. A asi i proto mi to ve finále přišlo poněkud urychlené. Jinak jsem se u toho ale bavil, bylo to vtipné, dobře se mi na to dívalo, rychle to uteklo, bylo to i slušně natočené... Pár svých chyb to sice má, ale spokojený určitě jsem. A hlavně jsem doplnil jeden svůj další rest, protože jsem z toho tak dva roky zpátky viděl cca třetinu a říkal jsem si, že to jednou musím dokoukat - a teď se mi to konečně povedlo. Slabé 4* ()

rakovnik

Na novou pohádku celkem povedená, na pohádku v hlavním čase o Štědrém dni možná málo Vánoční. Ve srovnání s klasikou hodně pokulhává a mou klasikou se nestane. Musím přiznat, že jsem se několikrát zasmál vtípkům ať již novým, či okopírovaným z jiných snímků, ale jinak převažovala spíše zvědavost nad kterýmikoli jinými pocity. Přišlo mi, že scénáristé poněkud tápali v rozvíjení příběhu, protože dobrá polovina filmu je jezdecký turnaj. Postavy mi byly celkem sympatické a nejvíce záporák, kterého jsem čekal v jiné roli. Hezká pohádka, ale nepříliš vyčnívající z průměru. ()

Havaj8

Tohle je vážně pohádka, na kterou se dá podívat bez újmy. A to že mě některý nový pohádky fakt skoro vytáčej. Ale i přesto, že se zakomponoval drak, dva bratři, kouzelný předměty, zlej čaroděj, tak to bylo stejně originální, úsměvný, vlastně vůbec trapný a pěkně to uteklo. Patrik Děrgel, na to že ho tolik nemusím, tak s jeho omezenejma možnostma byl sympatickej. Kryštof Hádek asi správně na tu roli nesnesitelnej a Evička jako vždy roztomiloučká, já ty její pohledy žeru. Korunního prince stojí za to vychválit. ()

Elyssea

Ještěže se ve filmech nehraje na plagiátorství, jinak by Janák dostal pěkně přes prsty. Úvodní sekvence jak vystřižená z Harryho Pottera a Relikvií smrti, drak vypadající jako Šmakův mladší brácha a rytířský turnaj z Příběhu rytíře. Je to guláš stylů a nápadů, a proto je překvapivé, že vlastně neurazí, ale ani nepotěší. Princ je bezkrevná postava, která s každým vymazáním paměti přijde o kus charakteru a jen se na svět směje. A Hádkův Karel úplně zbytečně sklouzává do záporácké karikatury s přehnanou manýrou. Odbočka přes Zapovězený les je zkratkou prodlužovačkou, která vlastně děj ani nikam neposune. Zbývá tak sympatická princezna Josefíková, vcelku povedené bojové scény a pocit, že se to dalo celé ukočírovat podstatně lépe. Takhle je Korunní princ odsouzený k reprízám v neděli odpoledne. P.S. Hudba byla naprosto příšerná. Každá fantasy videohra má lepší hudbu k soubojům s drakem, než měl Korunní princ. ()

Rodriguez

Korunní princ je každopádně nevšední odlehčenou pohádkou, která se tentokrát svátečně povedla. Dělat ji vážnější, pohádkovější by asi ztratilo to kouzlo a zbytečně by propadla u diváků. Tenhle ztřeštěný humor toto dílo oživil a nabídl neukojitelný hlad po něčem novém, po něčem co tu ještě nebylo. 80% ()

cariada

Konečně vánoční pohádka co se povedla. Má to vše co má mít, vtip ,nadhled, ale i dobré herce. Krásnou princeznu o proti loňské Princezna a písař (kde ta představitelka princezny vypadala moc nežensky, ne že by byla ošklivá) jinak pohádka taky pěkná. To že je tam ten či onen podobný někomu a pod, záleží na tom? Hlavní je že to do sebe pasovalo a to je hlavní. Pohádka, ke které se rád vrátím, ani mě tam nevadí ty moderní motivy, naopak se to tam docela dobře hodí. Lavice je prostě Lavice. Snad jedinou výtku, mohli to zpracovat pro film a pustit do kina. ()

Cheeter

Přijde mi, že pohádky se rok od roku horší. Čas od času se ale objeví nějaká, která pád zpomalí bohužel ne zastaví. Tato je jednou z nich, ačkoliv nejde o nějaký zázrak vánoční. Ale pěkná byla dost. Jen místo natahován děje s lektvarem zapomnění mohla přijít složitější zápletka s černokněžníkem. ()

Joges

Překvapivě dobrý námět (až na závěrečná zdlouhavá klání). Pan Hudský by měl podobné scénáře psát častěji. Vůbec to všechno do sebe zapadalo a dobře fungovalo. ()

zette

Na to, ze jde "pouze" o televizni pohadku, tak se jedna o velmi zdarily pocin. Hlavni dejova linie (bratri, drak, souboj o princeznu) je klasicka, cely pribeh je ale napadity a vtipny. Pohadka ma radu zajimavych postav, carodej (myslim, ze se tady Abrham konecne nasel), mladsi bratr (vyborny Hadek), zahradnik (priznam se, ze jsem Mrkvicku nepoznal), sluha Pakosta a predevsim vyborny Jaroslav Plesl, ktery pobavil v kazdem zaberu. Samozrejme nechybi ani sympaticky princ a pekna princezna. Krasna hudba. Vsadim krk, ze tato pohadka bude mit na Stedry den uspech. Videno v Ostrave na predpremiere Ceske televize. ()

pakobylka

Pohádka nebohatá - přesněji řečeno chudá, a to 1) výpravou ... 2) duchem. ===== K bodu 1): Počet aktérů - včetně všech komparsistů z říše lidí i zvířat - je vynalézavě minimalizován, což kupříkladu hned v úvodu budí dojem, že v celém královském paláci a přilehlém okolí jsou k dispozici pouze dva koňové (tentokrát myslím čtvernozí). ===== K bodu 2): Dle mého skromného názoru není nezbytně nutné, aby princ z rodu královského spolu se ztrátou paměti ztratil i rozum - a stal se dobrosrdečným, leč natvrdlým pitomcem. Ledaže ... přímo se nabízí otázka, měl-li kdy nějaký - rozum ... pochopitelně. ===== Nicméně - jde o POHÁDKU ... místy až nečekaně vtipnou a nad věcí - kdesi za obzorem se dokonce mihotá cosi jako pradávný pohádkový odlesk ... pradávného pohádkového (byť trochu zašlého a zaprášeného) zrcadla. Takže za 3* ... třebaže ta poslední hvězdička si jen tak chabě, trochu nedomrle a trochu uraženě poblikává - jakoby se nemohla rozhodnout, jestli jí stojí za to posvítit nevděčnému a věčně brblajícímu diváctvu na cestu do Zapovězeného lesa. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (viac)