Keď sa Frigo ženil

• Česko Když se Frigo ženil (viac)

Mladý spolumajitel brokerské firmy Jammes Jones (Frigo) miluje svou dívku Mary (Ruth Dwyer), ale stále se nemůže vyjádřit. Situaci zkomplikuje krach firmy, hrozba exekuce a zatčení. Naštěstí se objeví dobrá zpráva oznamující, že Jammie zdědí 7 miliónů dolarů, ovšem pod podmínkou, že se ještě téhož dne ožení... Další groteska "Smutného muže" Bustera Keatona z jeho vrcholného období. (MaxipesFik)

Oralfabet

Z těch tří Busterů, co jsem zatím viděl, je tohle určitě ten nejslabší, ale pořád je to slušná podívaná. Pořádně se to sice rozjede až v posledních dvaceti minutách, ale i do té doby se najde pár vtipných gagů a hlavní premisa není špatná. Co mi trochu zkazilo dojem byl ten zbytečný rasismus (blackface bych nějak přetrpěl, ale vtip spočívající v tom, že si Buster uvědomí, že jedna z potenciálních nevěst je černá a radši spěšně odkráčí, zanechal poměrně trpkou pachuť). Vím, že je to sto let starý film, ale třeba u takového Sherlocka Jr. jsem si říkal, jak nadčasové dílo to je, zatímco tenhle film díky těmhle nešvarům tehdejší doby nezestárl nejlépe. 7/10 ()

boombang

Fantastické. Co se týče vtipů, jejich provedení a leckdy i technické stránky, tento film zastiňuje skoro všechny dnešní komedie. Must see. ()

PetraMishka

Další skvělý Buster, tentokrát jako mladík, který má finanční problémy a navíc i problém se vyslovit u své dívky. Najednou dostane zprávu, že by se sňatkem toho samého dne stal milionářem. A tak svou dívku velmi nešikovně požádá a je odmítnut. Jak ale získat těch 7 milionů? Ještě v klubu se to rozjíždí pomalu, ale jakmile jeho přátelé dostanou spásný nápad, nastává apokalypsa a sled úžasných nápadů. ()

Infalín

Zprvu jsem si myslel, že mě čeká stereotyp, ale jak nastoupilo stádo dravých a agresívních nevěst, přál jsem si, ať je film o půl hodiny delší. Tohle už zavánělo hororem. Zajímavé je, že ten samý rok Buster ještě natočil Go West, kde ho zase honí po městě tisíce krav. Že by nějaká souvislost? ()

pierre9

Že sme sa na začiatku smiali, že text je ten istý, len sa menia ročné obdobia? Že 85-ročný film len ťažko ponúkne niečo hodnotné? Omyl. Skutočne zábavný nemý film, cennejší o to viac, že Keaton ho nielen režíroval, ale aj hral hlavnú úlohu. Čím bližšie ku koncu, tým je zábavy viac a viac a nikdy som nečakal, že sa na tak starom filme budem takto baviť. (Bažant Kinematograf 2010) ()

StaryMech

Mezi úvodním biologickým zázrakem a pětihvězdičkovým závěrečným úprkem před nevěstami jsem se nijak zvlášť nebavil. Sekvence s lavinou balvanů prý byla improvizovaná, dotočená až po předpremiéře filmu. ()