Alice má štyridsať, dve malé deti, rozišla sa s manželom a vracia sa späť do mesta, kde sa narodila a vyrástla. Doma si chce utriediť myšlienky a začať odznova. Veď, ako sa hovorí, život začína až po štyridsiatke! Nemôže existovať lepší štart ako narodeninová party s kamarátkami! "Na svoje narodeniny to vždy preženiem, odtrhnem sa z reťaze.. a potom späť do normálu," teší sa Alice. S návratom do bežného života to ale nebude také jednoduché, pretože jej život naberie nečakaný smer. Na oslave stretáva troch mladých mužov, s jedným z nich strávi noc a následne všetkým ponúkne, že u nej môžu chvíľu zostať a bývať v spoločnej domácnosti. Zrazu má v dome rušno, väčšiu „rodinu" a tiež nebezpečne sa rozvíjajúci romantický vzťah, snáď dokonca novú lásku. Vyzerá to tak, že sa „blýska na lepšie časy a budúcnosť", keď sa zrazu vo dverách objaví bývalý manžel s kufrom v ruke a chce sa vrátiť späť... (Bontonfilm SK)

mira.l

Tohle není na tři * ani za Reese. Bez ní by to bylo na hranici koukatelnosti. Film, u kterého za tři dny nebudu vědět, o čem byl. A jak to vlastně skončilo?? Budou spolu v té podivné skupince šťastně žít až do smrti?? ()

E lan

Tak nějak zbytečný film bez zajímavé zápletky, hereckých výkonů a jakéhokoli humoru. Proč? Proč to někdo vůbec točí? ()

Psycho.R

Jestli Hallie něco zdědila po rodičích, tak maximálně chatu u jezera. Táta s mámou točej strašně příjemný rodinný filmy, který nikdy nezapomenu, ale dcera? Totální propad. ()

boni

Klišé, brutální kýč, občas otravné postavy, ale zároveň příjemně strávená hodina a půl. Slabší tři hvězdy. ()

Shitonit

Komedie, u který jsem se moc nesmál, páč není čemu. Zápletka vcelku předvídatelná, dialogy o ničem (o hovně) a jediný co mě zaujalo, byl ten starej Poršák bez stěračů.. Ale co bych chtěl, je to prostě jednohubka, zbaštil jsem to, trochu u toho pospal, a je to :-) ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Nezáživné a po dvou dnech totálně zapomenuto. Ženská, v krizi středního věku, si nabrnkne "zajíčka", no a to je vlastě všechno. Zbytečnost. ()

PlysovyMacko

Mám rada tieto oddychové romantické komédie s Reese. V tejto si k sebe domov nasťahuje trojicu chalanov a s jedným zajačikom si niečo začne. Príjemná atmosféra, realistické rozuzlenie. Žiadna veľká dráma, čistá pohodka. ()

mirkath1

Tak teda jediné, co můžu říci je, ze doteď jsem neviděla s Reese žádnou naprostou kravinu až nyní. Příběh o úplném hovně, žádná komedie nic náda. Dokonce mi spíš bylo trapně :( ()

MaxForValue

Toto nie je Stážista, Prázdniny či akákoľvek z klasických Meyersoviek. Dcéra legendárnej autorky, režisérky, scenáristky a producentky sa vo svojom debutovom celovečerom filme vybrala trochu inou cestou. Má to niečo z Allenovskej roztomilej nostalgie, Meyersovského milostného trojuholníka, ktorý vidíme v pätnásť rokov starej klasike Something's Gotta Give (vtedy Nicholson-Keaton-Reeves, dnes Witherspoon-Sheen-Alexander), no predovšetkým je to dospelejšie, uvedomelejšie. Kto pôjde na tento film ako na klasickú romantickú komédiu, bude možno na konci prekvapený tým, čo videl, pretože ono je to vlastne film o dospievaní ľudí v rôznych vekoch. Tínedžerka riešiaca svoje problémy z úskosťou, mladý muž hľadajúci odpoveď na to, čo znamená byť dospelý a potom Alice (Reese), ktorá sa snaží vymotať z kruhu ex-manžela a mladého milenca. Je to vtipné, je to funkčné, má to adektvátnu pointu. A samozrejme, Reese to tiahne od prvej minúty. Silné 3* ()

Luckyboy

Nejsem (skoro) rozvedená máma se 40 na krku a tak mě film jaksi neoslovil. Jediné, co bylo fajn, bylo sice schématické, ale někdy příjemné spojení věkové rozdílu a divného rodičovského trojúhelníku mezi mámou, malými holkami a odrostlými chlapci, které ale přestalo fungovat v momentě, kdy dorazil přerostlý a přestárlý chlapec. Nechci se rovnou pouštět do hodnocení toho, jak jsou ve filmu vyobrazeni muži, protože jednak je scénáristkou žena a jednak na srovnání účtu nepřesného a nevkusně stereotypního zobrazování zejména žen ve filmech, by se muselo natočit podobných filmů, jako je tento ještě strašlivě moc. A to prosím ne, lepší totiž bude, když se na vyrovnávání příkoří v zobrazování žen ve filmech použije jiná taktika, než točení podprůměrných filmů. ()

blondboss

Až priveľmi priemerná romantická komédia na to, že hlavný prím v nej hrá Reese Witherspoon. Mám rád komédie s ňou, ale túto nepovažujem za veľmi vydarenú. Dejová linka ozaj prázdna a okolo toho prázdna ešte ďalšia tuctová vata. V rámci žánru fajn oddychovka, ale na mnohých miestach deravá a nudná ničím nevybočujúca z obohraného priemeru. 50 % ()

rigby

Reese nám trochu stárne, ale pořád je to krásná baba. Tentokrát se obklopila mladými zajíčky, kteří její věk jen zdůrazňují. A to není dobré. Navíc je scénář vlastně o ničem, takže ani jako oddychový lehký filmeček na nedělní odpoledne to neobstojí. A to je škoda. Stačila jen trochu obyčejného života, trochu jiskření. Takhle je to nekonečná zbytečnost. ()