Dáma a Král

• Česko Druhá šance (pracovný názov) (viac)
Česko, (2017–2022)

Tereza Hofová, Matěj Hádek, Miroslav Donutil, Jan Cina, Anna Kameníková, Miloš Vávra, Markéta Hrubešová, Ivana Chýlková, Petr Šmíd, David Punčochář (viac)

Advokátní kancelář přibere do svého týmu soukromého vyšetřovatele, který má za úkol odhalovat skutečné viníky trestných činů, ze kterých jsou obviněni klienti kanceláře. Hlavními hrdiny jsou trochu podivínský vyšetřovatel Prokop Král (Matěj Hádek) a schopná a úspěšná advokátka Lenka Braunová (Tereza Hofová). Společně tvoří protikladnou a jiskřivou dvojici, která však výborně funguje. Pod taktovkou šéfa kanceláře Rudolfa Černého (Miroslav Donutil) a s pomocí začínajícího právníka Jiřího Mladého (Jan Cina) vyšetřují různorodé případy a pomáhají lidem, kteří nemohou nebo nechtějí jít na policii. Žádný zločin, žádná záhada pro ně není neřešitelná. Nejsou policisté, proto musí případy klientů řešit bez kriminalistického zázemí - důvtipem, překvapivou akcí, novým, nečekaným pohledem na zločin nebo jeho pachatele. (TV Nova)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (17)

Fajn víkend (2017) (S01E05)

S konečným návratem Dámy a Krále si dovolím zpětně ohodnotit postarší díly, ze kterých si ovšem pamatuju jen ty zajímavější. Fajn víkend je jednou z nich. ()

Krvavá svatba (2017) (S01E06)

Dost možná nejlepší epizoda celého seriálu za všechny dosavadní tři sezóny. Uvidíme, jestli ji konečně nepřeválcuje část řady, jež odstartovala dneska. ()

Smrt v jezerní kotlině (2017) (S01E07)

Táborové prostředí je mi jako instruktorovi hodně blízké a Sáru Sandevu si dám i v jejích méně povedených rolích. Takže za mě spokojenost. ()

Tóny smrti (2018) (S02E02)

Případ z hudebního prostředí byl kvůli (ne)přítomnosti Zdeňka Piškuly poměrně sofistikovaný a nenudil mě jako většina epizod následujících. ()

Smrt na dlouhých vlnách (2018) (S02E04)

Čekal jsem, že krátkodobý přesun do vesničního prostředí monotónnosti seriálu prospěje, v rámci kriminálního žánru jsme se ale nedočkali žádného zázraku. ()

Zapomenutá vražda (2018) (S02E05)

Prokopova amnésie dost okořenila ztraceného ducha celého seriálu. Hádek dostal dost možná nejvíce prostoru za celé své zdejší působení a to bylo jedině pozitivní. ()

Smrt favorita (2018) (S02E06)

Zápasnické prostředí mě nikdy neuchvacovalo. A bojím se, že to nezmění ani kultovní snímky jako Zuřící býk nebo Rocky. ()

Hodný, zlý, ošklivý a mrtvý (2018) (S03E04)

Už jen vzhledem k obecným procentům zde na databázi se není čemu divit, že originalita ne vždy znamená úspěch. Jenom titul epizody je absolutně pitomý. ()

Tři odstíny smrti (2019) (S04E01)

Od lonškého října netrpělivě čekám na rozuzlení plotwistu s návratem Krále a i když se na vedlejší dějovou linku jde velmi pomalu, jsem rád, že je Matěj Hádek zpátky. Popravdě bych jej okamžitě vyměnil za Daleckého. Nicméně náplň dílu vskutku pozoruhodná, především s porovnáním poněkud nezáživných případů ze třetí série. ()

Hon na vraha (2019) (S04E02)

Už v první a druhé sérii mě veškeré případy, řešené v exteriérech, zajímaly mnohem více, než ty monotónní v ulicích Prahy a Hon na vraha se veze na stejné vlně. Plus návrat Prokopa Krále mezi vyšetřovatele je obrovským bonusem této části. Doufám, že se brzy vrátí natrvalo. ()

Jak básníci přicházejí o život (2019) (S04E03)

Michal Dalecký se může sebevíc snažit, Hádkovi se prostě nevyrovná. Nicméně jako infiltrátor mezi mladé básnické podivíny mě bavil a když jsme se museli zase úplně obejít bez Prokopa, tak jsem rád, že se alespoň na delší čas dostavil pan Donutil. Konec byl jak se již patří dost předvídatelný, opět ovšem oceňuju příběh v exteriéru. ()

Smrt na konci světa (2019) (S04E04)

Tajně jsem doufal, že se minimálně námětem přiblížíme ke stále nepřekonané (jediný díl seriálu v červených číslech) Krvavé svatbě. Bohužel se tomu tak nestalo a ačkoli byl opět přítomen ten, díky němuž ještě všichni stále seriál sledujeme, konec přišel přespříliš uspěchaně, nenabídl jediný šokující moment a pohřbil veškeré mé naděje v zapamatováníhodnou epizodu. Stále mají tvůrci ještě čtyři neděle si získat zpět mou pozornost. ()

Vyhoďme ho z kola ven (2019) (S04E05)

Jsem rád, že byl opět řádně zapojen Rudolf, více se ale těším na epizodu následující, kde se letos konečně objeví Mladý. A Krále také netrpělivě vyhlížím. ()

Hra na vraždu (2019) (S04E06)

Chtěl jsem si tu zanadávat, že jsem nečekal dva a půl roku na to, aby tenhle upadající seroš po takové odmlce nudil ještě více než předtím. Omlouvá jej jen uvědomění, že tenhle díl byl plánován do vysílání ještě tehdy. ()

Vražedná večeře (2019) (S04E07)

Znatelné zlepšení po předchozí krkolomné epizodě značí, že na úpravě tohoto krimipříběhu se pracovalo ještě velmi nedávno, viz pomrknutí po jedné zesnulé celebritě. Neříkám, že mě tahle zápletka nějak učarovala, v rámci mezí tohoto seriálu jde ale o jeden z těch dílů, co nezapadne mezi mraky těch prachobyčejných. Kde je ale sakra ten Král furt?! ()

Královská rošáda (2019) (S04E08)

Když už se konečně objeví ikona seriálu, tak tak genericky a odbytě, že bych sepsal petici o přetočení, jako se kdysi žádalo po skončení Hry o trůny. Ještě že se bude na tohle krkolomné finále hned navazovat. ()

Královský los (2022) (S05E01)

Sice je konečně pořádně přítomen Král, případ mě ale opět nijak neuchvátil. Vlastně mě na tomhle seroši baví jen dialogy mezi Černým, Braunovou a Králem, případně i Mladým. ()

Zemřel herec Martin Havelka

Zemřel herec Martin Havelka

03.10.2020

V dopoledních hodinách dnes přišla zpráva o úmrtí filmového, televizního a divadelního herce Martina Havelky. Zemřel v Brně ve věku 62 let. Informaci na svém twitterovém účtu zveřejnil režisér Jan… (viac)