Lenka s Prokopem v přestrojení za hosty přijíždějí do luxusního wellness hotelu zjistit, kdo z hotelové kasy vyvádí peníze, brzy však zjišťují, že se tu dějí i mnohem nebezpečnější věci. Podaří se jim zjistit, kdo stojí za zmizením bývalé recepční? (TV Nova)

honajz

Opět dobrá kamera, ale jinak stupidní příběh, nevyužitý Hádek (ten mix Mentalisty a Castla prostě nefunguje, protože je to jako stý odvar, bez nápadu, ozvláštění a dokonce nějakých atributů - vlastně té postavě chybí i ta mladická radost z objevování a ze života u obou výše zmíněných vzorů) a atmosféra a děj na bodu mrazu. Jak došlo na zázračné otěhotnění, bylo jasno všem, ale museli jsme přetrpět ještě dvě reklamy, než si po vzoru Poirota pozvou všechny podezřelé na jedno místo, kde pak všichni deklamují hůř než rozuzlení neznalí herci při přímých přenosech Hříchů pro pátera Knoxe. Nejspíše to vznikalo strašně rychle, takže nebyl čas na dotažení tolik potřebných detailů, ozvláštňujících drobností i minipříběhů a podpříběhů, a tak je z toho skutečně jen tupá a nezajímavá nuda, navíc strašně, ale tak strašně hloupá. ()

GeusX

Režisér s kameramanem opět naservírují divákovi takový jakoby mimochodem letmý nedůležitý záběr, ve kterém pravidelnému diváku hned blikne - ha, indície ukazující pachatele. Na tom není nic špatného, zvláště, pokud příběh zamotají, že pachatel není úplně jistý. Tento díl je opět dobrý detektivní standard, poněkud slabší než předešlé díly. ***Lehký spojler !*** Že ten guru, bude takový "guru Jára", snad bylo každému jasné na první pohled ;-) Trochu postrádám nějaký vývoj vztahu hlavních vyšetřovatelů. A ano, nějak se nám i vytratila dějová linie načatá v prvním díle, ohledně nezvěstných ukradených diamantů...!?! ()

rakovnik

Zajímavě natočený, moderní a poutavý případ našeho geniálního mentalisty, jenž vyřešil i s pomocí černé kočky. Dnes bez Donutila, Ciny a dcery (takže zase bez diamantů), v prostředí moderního hotelu, kam láká zákazníky "guru". Opakuji se, ale standardní policejní vyšetřování bych spíše ocenil, do našich končin se detektivní činnost právní kanceláře moc nehodí a policii nesupluje. Navíc vyšetřování je postaveno na nestandardním až nereálném skládání důkazů. ()

mira007

Jak to na začátku tohoto dílu vypadalo slibně ( zajímavý případ, lokace, obsazení, hezký holky..) tak se z toho vyklubala zoufalost. Z Hádka nebyl geniální mistr dedukce, ale rovnou jasnovidec nebo co. Nějaká logika vyšetřování jako u běžné krimi jak vyřešit případ nula - a to jsem hodně tolerantní. Nevím zda pokračovat ve sledování něčeho tak hloupého a nudného, ale vzhledem k tomu, že na ČT jsou Humoresky ( x-tá repríza a na Primě stavěj pomník gaunerovi Kájínkovi ) tak uvidím. Potenciál tenhle seriál na začátku měl ... kde je nějaká linka z prvního dílu - diamanty, dcera, tchán, Chýlková ? Začíná mne celkem iriovat jak geniální bývalý zloděj diamantů tady šéfuje všem včetně policie, pořádá rekonstrukce činu a usvědčuje pachatele , jednou ok, ale aby ta do očí blbost byla každý díl to je zoufalost. ()

quixote

Zklamání. Zatím nejslabší díl, kde mě bavil jen tradičně povedený casting a exteriéry. Policista z toho nakonec zase vyšel jako trouba, který jen s otevřenou pusou sleduje, co se děje kolem. Hlavní dvojice si pořád vyká, proč ne, ale zábavné jiskření a špičkování, které mezi nimi na začátku bylo, asi už nenávratně vyvanulo, což je škoda. ()

sorrow

Ze sympaťáka Prokopa z prvního dílu se pro mě stává celkem nesympatický všeználek. V epizodě opět naprosté nelogičnosti: jako majitel hotelu bych se v této věci určitě neobracel na advokátní kancelář, ale spíše na detektivní kancelář či soukromé očko, kolik lidí si dává na blog fotky svého deníku a náhoda tomu chce, že zrovna na vytržených stranách, vražedkyně si vymění potahy v autě (nechápu, jak to Prokop zjistil), ale do myčky si auto umýt nezajede, policista opět kašle na povinnost mlčenlivosti a vykecá Braunové všechny informace ze spisu, Prokop se sám vkrádá do kanceláře ředitelky a porušuje tím zákon, pak opět nějakou telepatickou schopností najde zásadní důkaz během minuty ve stropu sprchy, na závěr opět svolání celé skupiny, kde Prokop bez mrknutí oka za pomoci černé kočky vyřeší vraždu a ještě jako bonus i znásilnění a defraudaci, policista se jen na konci pokorně omluví, jak to mohl všechno přehlédnout. Je toho opravdu moc a jediné pozitivum tohoto seriálu vidím v tom, že je natočeno pouze osm dílů. Jinak se příběh Krále v souvislosti s jeho dcerou a ukradenými diamanty opět nikam neposunul. ()

adaben

Tak to mne zklamalo. Přišlo mi to průhledné, náznaky prvoplánové a ani herecké výkony nijak nezapůsobily, žel včetně Hádka. Asi je už těch detektivek příliš a vyčerpal se tvůrčí potenciál. ()