Mladí amatérští básníci tráví víkend na starém hradě ve Veselé. Jeden z mladíků je ráno nalezen mrtvý. Zemřel na následky pádu z věže. Případ se může jevit jako sebevražda citlivého chlapce s depresivními sklony, který se rozloučil se životem podle vlastní básně. Nebo šlo o úkladnou vraždu? Ukáže se, že mladému básníkovi dolů z věže opravdu někdo pomohl. Lenka s Milanem (za pomoci Rudolfa Černého a Dany Skálové) pátrají po pachateli. (TV Nova)

sorrow odpad!

Jeden díl jako druhý, stane se vražda, advokátní kancelář s tím nemá nic společného, ale zdarma začnou vyšetřovat, nahrazovat práci policie, všude se infiltrují, všichni se před nimi svléknou donaha a vše jim řeknou, na konci pak dojde k vyřešení případu před celou skupinou lidí, kteří ochotně stráví přednášku, kterou dříve dělal Král a teď jí dělá Braunová, a to zcela bez důkazů ani podle nějakého logického vzorce, každopádně vždy se strefí a zločince na místě usvědčí. Zejména v tomto díle to bylo už opravdu k smíchu, kdy vrah se přiznal sám a pak se ještě hloupě nechal zpacifikovat. Policie, ač přivolána opět dorazila v počtu jedné paní a zbytek dorazil až když bylo po všem. Zajímalo by mě, z čeho ta kancelář žije, když si řeší jen případy kolem Krále nebo dělá vše zdarma. A Lenka je slečna, slečna… Tereza Hofová mně začíná být značně nesympatická. ()

rakovnik

Pro mě atraktivní prostředí zříceniny hradu bylo bohužel pouze kulisou pro statické vyšetřování v uzavřené komunitě. Největší záhadou bylo, proč všichni vytrvali na místě, otevřeli se cizákovi a pachatel byl dopaden tak řekněme podivně. Navíc opět bez Krále, tentokrát se dvěma Donutily. Určité chvíle napětí a trocha humoru ale seriálový díl pozvedly. ()

LachtanShows

Michal Dalecký se může sebevíc snažit, Hádkovi se prostě nevyrovná. Nicméně jako infiltrátor mezi mladé básnické podivíny mě bavil a když jsme se museli zase úplně obejít bez Prokopa, tak jsem rád, že se alespoň na delší čas dostavil pan Donutil. Konec byl jak se již patří dost předvídatelný, opět ovšem oceňuju příběh v exteriéru. ()

• Hrad, na kterém se natáčelo, je Orlík u Humpolce. (rakovnik)